Garrison Brown

Klea

Gratë e motrave: Motra e Garrison Brown zbulon pse kreu vetëvrasje

Gratë e motrave: Motra e Garrison Brown zbulon pse kreu vetëvrasje

Garrison Brown’s motra, Madison Brownpo flet për Gratë Motra problemet e shëndetit mendor të personalitetit, dy javë pasi 25-vjeçari u gjet i vdekur nga një vetëvrasje.

Kody Brown - Garrison Brown

Garnizoni vdiq nga një plagë e vetëshkaktuar me armë zjarri, në fillim të këtij muaji. Kodi dhe Janelle Brown djali u preh katër ditë më vonë.

Të hënën, 28-vjeçarja hyri në Instagram për të ndarë mendimet e saj si ajo trajtoi tragjedinë familjare.

“Shëndeti mendor është kaq i rëndësishëm dhe nuk mendoj se ne flasim mjaftueshëm për të dhe nuk mendoj se bëjmë mjaftueshëm për të ndërgjegjësuar.” Madison tha, mes lotësh.

Gratë Motra

Nëna e tre fëmijëve sqaroi se vëllai i saj nuk ishte ngacmuar dhe nuk ishte një “mungesë dashurie” që çoi në vendimin e tij për t’i dhënë fund jetës së tij.

“Ishte shëndeti mendor dhe unë do të vazhdoj të flas për shëndetin mendor dhe dashurinë për veten derisa të jem blu në fytyrë, sepse nuk mendoj se është folur mjaftueshëm për të në një mënyrë që njerëzit ta kuptojnë,” tha ajo.

Furça Maddie Brown

Madison gjithashtu tregoi se kishte mësuar se “koha është e çmuar”, pas vdekjes së vëllait të saj.

“Nëse nuk jeni të kënaqur me mënyrën se si po e kaloni kohën tuaj dhe nuk ndiheni të përmbushur në jetë, atëherë unë do t’ju inkurajoja ta rivlerësoni sepse është kaq i shpejtë dhe shumë i çmuar dhe e kam vënë re këtë, veçanërisht këto dy javët e fundit , me të pasur fëmijë, gjithashtu, mediat sociale nuk janë reale,” Madison i thashe asaj ndjekësit.

Ajo shtoi se ishte e përkushtuar ndaj autenticitetit në internet, sepse mediat sociale nuk japin një pamje të vërtetë të jetës së një personi.

Garrison Brown

“Mbarova me filtrat,” tha ajo.

Madison shtoi — “Është një mbështjellje kryesore, dhe kjo ishte diçka për të cilën folëm unë dhe Garrison, dhe e di që vëllezërit e motrat e mia dhe nëna ime e kishin shprehur këtë, atë Garnizoni dikur ndjehej sikur nuk po bënte mjaftueshëm sepse po e krahasonte veten me gjërat në rrjetet sociale, dhe nuk mendoj se është e vërtetë dhe mendoj se duhet ta kujtojmë këtë.”

Ajo i inkurajoi ndjekësit e saj të kujtojnë se Instagrami tregon vetëm fragmente të realitetit.

Janelle Brown

Madison gjithashtu tregoi se ajo kishte mësuar të vlerësonte vlerën e një komuniteti të fortë dhe dashurinë e të tjerëve edhe nëse keni “ndryshime”.

“Kam pasur një komunitet fenomenal që kam shfaqur, dhe gjithashtu vëllezërit e motrat e mi, të gjithë nuk pajtohemi, jemi të gjithë njerëz me shumë opinione të forta dhe kemi mosmarrëveshje,” tha ajo.

Madison Brown

Madison shtoi se anëtarët e familjes së saj ishin ribashkuar pas humbjes dhe e kishin dashur njëri-tjetrin pavarësisht “ndryshimeve”.

“Pra, nëse jeni duke luftuar me komunitetin, unë do t’ju inkurajoja të dilni dhe të flisni me njerëzit dhe të largoheni nga ekranet tuaja, dhe mediat sociale nuk janë reale, dhe të merrni komunitetin me familjen tuaj, miqtë tuaj, të dashurit tuaj,” ajo. tha.

Madison e mbylli mesazhin e saj emocionues duke falenderuar ndjekësit që më pas i dërguan mesazhe dashurie dhe mbështetjeje Garnizonit vdekjen.

“Faleminderit për derdhjen e dashurisë që kemi pasur,” tha ajo. “Kam marrë ndoshta mijëra mesazhe nga ju djema duke thënë thjesht ngushëllime, duke folur për përvojat tuaja me vetëvrasjen dhe thjesht dashuri, dhe doja t’ju them faleminderit për këtë sepse ndoshta nuk u përgjigja, por i lexova dhe një shumë prej jush e kishin përjetuar diçka të tillë, kështu që është çmenduri sa njerëz prek.”

Garrison Brown dhe Madison Brown

Ajo shpjegoi se ndërsa java e parë pas vdekjes së vëllait të saj ishte “e tmerrshme”, ajo donte të kontaktonte me ndjekësit e saj sepse “e do” platformën.

“E di që mediat sociale mund të jenë të diskutueshme, por Instagram është platforma ime. Është ai që kam lindur. Është një nga ato që unë kam kultivuar ndjekësit e mi,” shpjegoi ajo. “Më pëlqen të lidhem me ju djema, kështu që doja të kthehesha në normalitet këtu.”

Garrison Brown

Madison’s titulli vuri në dukje se ndihej “surreale” të vazhdosh pas një humbje kaq traumatike.

“Unë ndava me një mik, i cili gjithashtu është prekur ngushtë nga tragjedia e vetëvrasjes, se sa surreale është të kthehesh në ritmin e ‘jetës normale’ – duke vëzhguar të tjerët të përfshirë në rutinat e tyre të përditshme ndërsa mendja ime mbetet e zhytur në mendimet e Garnizoni,” ajo shkruajti. “Ajo e pranoi se hija e një humbjeje të tillë mbetet për muaj të tërë.”

“Megjithëse nuk jam naiv ndaj faktit që nuk do të ndodhë kthimi në atë që dikur ishte ‘normale’. E gjej veten të përgatitur për të filluar të rikthehem në këtë normalitet të ri.”

Javen e shkuar, Mykelti Padron, vajza e Kodi dhe Christine Brown, tha në një video të postuar se Garnizoni do të ishte “i lumtur” që të ndarët Kafe Klani ishte mbledhur për shkak të humbjes zemërthyese.

Kodi dhe Janelle Brown ndajnë së bashku pesë fëmijë të tjerë, Logan, Hunter, Gabriel dhe vajzat, Madison dhe Savana.