Grafiku i lidhjes së rregullave të Vanderpump: Një udhëzues i plotë

Klea

Grafiku i lidhjes së rregullave të Vanderpump: Një udhëzues i plotë

Lidhjet nuk qëndrojnë të fshehura për një kohë të gjatë në Rregullat e Vanderpompës ekuipazhi. Në dekadën e fundit, shumë anëtarë të kastit janë përpjekur t'i mbajnë të fshehta aferat dhe takimet e vona të natës, por ato gjithmonë përfundojnë duke dalë. Në episodin e 26 marsit të VPR, shikuesit u tronditën kur zbuluan se Katie Maloney ishte lidhur me mikun e ngushtë të ish-burrit të saj, Max Boyens.

Drama e fundit na ka bërë të mendojmë për natyrën incestuoze të bandës VPR. Është e vështirë të mbash gjurmët e të gjitha lidhjeve. Nëse keni nevojë për një rifreskim, ne ju kemi mbuluar.

Këtu është udhëzuesi juaj i plotë i lidhjes me rregullat e Vanderpump:

Për këtë listë, ne do të shqyrtojmë vetëm lidhjet që përfshijnë dy ose më shumë anëtarë kryesorë të kastit.

Jax Taylor dhe Stassi Schroeder (Daktuar)

Jax Taylor dhe Stassi Schroeder ishin në lidhje për dy vjet kur Vanderpump Rules u transmetua për herë të parë në janar 2013. Marrëdhënia e paqëndrueshme e çiftit u kap në dy sezonet e para të shfaqjes. Çifti dha dorëheqjen në sezonin 1 pasi Stassi zbuloi se Jax e tradhtoi atë në Vegas. Ata u rikthyen shkurtimisht më vonë, por u ndanë përgjithmonë në sezonin 2.

Stassi u martua me Beau Clark në një martesë intime në oborrin e shtëpisë në shtator 2020. Dyshja mirëpritën fëmijën e tyre të dytë së bashku në shtator 2023

Jax Taylor & Brittany Cartwright (i martuar)

Jax u martua me Brittany Cartwright në qershor 2019 pas katër vitesh lidhje. Çifti mirëpriti një djalë të quajtur Cruz në prill të vitit 2021. Dyshja u bënë tituj në shkurt pasi Brittany njoftoi se po ndaheshin në një episod të podcast-it të tyre When Reality Hits.

Jax Taylor dhe Faith Stowers (të lidhur)

Në sezonin 6 të VPR, Jax mashtroi Brittany me stafin e SUR, Faith Stowers. Tradhtia thuajse e prishi marrëdhënien e Jax-it dhe Brittany-t, por ata ishin në gjendje ta kalonin atë.

Tom Sandoval dhe Kristen Doute (Daktuar)

Tom Sandoval dhe Kristen Doute kishin lidhje nga viti 2006 deri në vitin 2013. Ata u ndanë në sezonin 2 të VPR pasi lidhja e Kristen me Jax doli në dritë.

Jax Taylor dhe Kristen Doute (të lidhur)

Kristen e tradhtoi Sandovalin dy herë me shokun e tij të ngushtë, Jax. Çështja u ekspozua në sezonin 2, kur Jax u kthye në Stassi.

Tom Sandoval dhe Ariana Madix (Daktuar)

Sandoval filloi të takohej me shoqen dhe kolegen e tij të ngushtë, Ariana Madix, pas ndarjes së tij me Kristen. Çifti ishin në lidhje nga viti 2014 deri në vitin 2023. Marrëdhënia mori një fund tronditës pasi Ariana zbuloi se dashuria e saj e gjatë e kishte tradhtuar me shoqen e tyre të përbashkët, Rachel Leviss.

Tom Sandoval dhe Rachel Leviss (Affair)

Sandoval dhe Rachel filluan lidhjen e tyre në gusht 2023 dhe vazhdoi për gati një vit. Ariana mësoi për lidhjen në mars 2023 pasi zbuloi një video eksplicite të Rachel në FaceTime në telefonin e Sandoval. Dyshja provuan dorën e tyre në një lidhje pas publikimit të lajmit, por nuk doli. Rachel ndërpreu çdo komunikim me Sandoval në verën e vitit 2023.

Rachel Leviss dhe James Kennedy (të fejuar)

Rachel dhe DJ James Kennedy filluan të takoheshin në vitin 2016 dhe u fejuan në pranverën e vitit 2021. Megjithatë, të dy nuk ia dolën kurrë. Ata e ndërprenë fejesën në dhjetor 2021.

James Kennedy & Lala Kent (të lidhur)

James u takua me Lala Kent në sezonin 4 të VPR dhe nuk kaloi shumë kohë dhe miqësia e tyre u kthye në flirt. Fillimisht, Lala ishte kundër që t'i çonte gjërat shumë larg me James. Megjithatë, të dy përfunduan duke fjetur së bashku pas festës së fejesës së Katie dhe Tom Schwartz në gusht 2015, pavarësisht nga rregulli i saj “nuk flini së bashku”.

Në sezonin 10 të VPR, Lala zbuloi se ajo dhe James ishin lidhur një herë tjetër ndërsa ata ishin ende “të rinj në marrëdhëniet e tyre”. Ajo ishte me Randall Emmett dhe James ishte me Rachel.

Lala Kent dhe Ariana Madix (Hookup)

Lala dhe Ariana u lidhën në sediljen e pasme të makinës së Sandoval në sezonin 7. Ishte vetëm një gjë e hershme, por kasti ende po flet për të vite më vonë.

Kristen Doute dhe James Kennedy (Daktuar)

Kristen u takua me James pas ndarjes së saj me Sandoval. Për vite me radhë, Sandoval ka sugjeruar që Kristen të godasë Jamesin për hakmarrje dhe James takon Kristen për të marrë pjesë në shfaqje. Të dy ishin bashkë në sezonin 3 dhe 4 përpara se të jepnin dorëheqjen.

Tom Schwartz & Katie Maloney (Të martuar)

Schwartz dhe Katie aplikuan për divorc në maj të 2022-shit pas 12 vitesh së bashku. Në dokumentet gjyqësore të siguruara nga People, Katie përmendi “dallimet e papajtueshme” si arsyen e ndarjes. Çifti ishte i lidhur për 9 sezonet e para të VPR.

Tom Schwartz dhe Rachel Leviss (Make Out)

Schwartz dhe Rachel dolën një herë në Meksikë teksa festonin dasmën e Scheana Shay.

Tom Schwartz dhe Jo Wenberg (Lidhja)

Miku i Schwartz dhe Kristen, Jo Wenberg, filloi një marrëdhënie “miq me përfitime” pasi ai u nda nga Katie. Deri më sot, Schwartz ka pohuar se ata kurrë nuk u takuan.

Scheana Shay dhe Tom Schwartz (Made Out)

Në sezonin 11, Schwartz zbuloi se ai dhe Scheana dolën një herë në Vegas vite më parë. Sipas Scheana, Schwartz la jashtë disa detaje të mëdha kur i tha Lalës për lidhjen. Scheana tha se Schwartz u përpoq të bënte një lëvizje dhe ajo e refuzoi atë.

Scheana Shay dhe Max Boyens (Hookup)

Katie nuk është anëtarja e parë e kastit të VPR që lidhet me Max. Scheana dhe Max patën një gjë në sezonin 8, por ajo kurrë nuk u shndërrua në një marrëdhënie të plotë.

Katie Maloney dhe Max Boyens (Hookup)

Në sezonin 11 të VPR, Katie iu bashkua listës së vajzave që janë lidhur me Max.