Golden Bachelor Gerry Turner diskuton për të vazhduar pas humbjes

Klea

Golden Bachelor Gerry Turner diskuton për të vazhduar pas humbjes

Pavarësisht nëse është një ndarje, një divorc apo vdekja e një partneri, të gjithë ne me shumë gjasa do të përjetojmë humbje në një moment në jetën tonë. Është shkatërruese të humbasësh një person të dashur, veçanërisht kur është partneri me të cilin ndani jetën tuaj të përditshme. Humbja është një dëmtim emocional që kërkon kohë për t’u shëruar, po aq sa çdo dëmtim fizik. Ndonjëherë nuk e kaloni kurrë plotësisht, por thjesht vazhdoni jetën tuaj sa më mirë që mundeni.

Bachelor i Artë yll Gerry Turner e di se si është të përjetosh një humbje të tillë. Në vitin 2017, gruaja e tij Toni vdiq papritur nga një infeksion bakterial. Ndërsa e dashura e tij e shkollës së mesme nuk mund të “zëvendësohet” kurrë, mund të ketë një proces gradual të shërimit, të ecjes përpara dhe përfundimisht të kontaktit me partnerët e tjerë.

Në një intervistë ekskluzive për HollywoodLife, Gerry foli për përvojën e kërkimit të një partneri tjetër në spinoff-in Bachelor. Udhëtimi i tij personal preku zemrat e Kombit Bachelor. Shumë fansa e kanë quajtur shfaqjen e përzemërt “më të mirë se Bachelor”.

Duke pritur që natyra të marrë rrugën e saj

Foto nga: ABC/Brian Bowen Smith

“[Healing from a loss is] thjesht një proces natyror”, beson Gerry. “Thjesht duhet të presësh që natyra të marrë rrugën e saj dhe të jetë në harmoni me ndjenjat e tua.”

Gerry dhe Toni filluan të takoheshin në shkollën e mesme dhe u martuan në vitin 1972. “Kemi kaluar 43 vite të mrekullueshme së bashku,” zbuloi Gerry gjatë premierës së Golden Bachelor. “Kemi pasur një jetë të vërtetë tipike, por të bukur, plot dashuri, plot aktivitet dhe me kalimin e viteve, unë dola në pension”.

Gerry dhe Toni kishin në mendje një plan për vitet e tyre të arta. “Ne kishim një ide se cila do të ishte shtëpia jonë e ëndrrave,” vazhdoi ai. “Kështu që kur Toni doli në pension në fund të majit 2017, ne blemë atë shtëpinë e ëndrrave dhe e mbyllëm më 6 qershor. [But from then on], nuk shkoi fare sipas planit. Ajo u sëmur dhe situata e saj u përkeqësua brenda disa javësh.

Ndërsa sëmundja e Toni përparonte, infeksioni bakterial infektoi veshkat dhe mëlçinë e saj. “Kështu që unë e çova gruan time në dhomën e urgjencës më 7 korrik,” tha Gerry me lot. “Ajo ndërroi jetë më 15 korrik”.

“Askush nuk do ta zëvendësojë Tonin”, pranoi ai, “por dashuria e vajzave dhe mbesave të mia më tërhoqi nga një pikë e errët.”

Ndonëse Toni do të ketë gjithmonë një vend të veçantë në zemrën e tij, Gerry “me siguri” e ka shijuar kohën e tij si Bachelor i Artë. Ai do të mbahet mend gjithmonë si OG i OG-ve. E di që ky fans ka shijuar duke parë udhëtimin e tij për të gjetur sërish dashurinë.

Finalja Golden Bachelor transmetohet të enjten, më 30 nëntor në orën 8/7c në ABC.