Gjyqtari Tamra mendon se 'çdo qytet ka nevojë për një Monica Garcia

Klea

Gjyqtari Tamra mendon se ‘çdo qytet ka nevojë për një Monica Garcia

Që nga finalja e Real Housewives of Salt Lake City, kjo është gjithçka për të cilën mund të flasë kushdo. Spoilers përpara nëse nuk e keni parë! Megjithatë, nëse nuk e keni parë, ju lutemi vendosni punën/fëmijën/jetën tuaj dhe shkoni dhe shikoni menjëherë.

Në atë që po përshëndetet si një nga episodet më shpërthyese në çdo ekskluzivitet të Real Housewives, i sapoardhuri i RHOSLC Monica Garcia u ekspozua si truri pas një llogarie troll në Instagram.

Llogaria në fjalë, Reality Von Tease ekziston prej vitesh. Por deri në gërmimet e Heather Gay, aktorët dhe shikuesit zbuluan se Monica ishte pjesë e tij. Dhe kishte përdorur vendin e saj të sapogjetur në shfaqje për të ushqyer më tej thashethemet dhe rrjedhjen e informacionit rreth kolegëve të saj. Mjaft tradhëti. Megjithatë, jo të gjithë mendojnë se kjo është një gjë e keqe.

Monica ishte “shtimi më i mirë” në shfaqje, thotë Tamra

Gjyqtari Tamra, e cila me shumë mundësi është zuzari origjinal i Real Housewives, mori pjesë në podkastin e saj Two T’s in a Pod, për të mbrojtur praninë e Monikës në shfaqje. E ftuara ishte mikesha e grupit Real Housewives të Orange County Emily Simpson dhe ndezi një debat të nxehtë për këtë çështje.

Ndërsa Emily u kundërshtua me mashtrimin e Monikës, Tamra e quajti Monicën “shtesa më e mirë” në shfaqje.

Gjatë paraqitjes së saj, Emily mendoi: “Mendoj se gjëja që i shqetëson më shumë është kur mendon për dikë si Monica, nuk më duket se ajo ka ndonjë kufi. Dhe kjo është e frikshme të filmosh me të.”

Tamra dukej se ishte dakord dhe Emily vazhdoi. “Kur je në një kast me dikë që nuk ka asgjë për të humbur dhe ai nuk ka kufij, nuk ka kufij etikë apo moral, atëherë bëhet shumë e frikshme si pjesëtar i kastit. Dhe ju nuk dëshironi të jeni në një kast me dikë të tillë,” shtoi ajo.

Mbrojtja e Tamrës ndaj Monikës

Këtu Emily humbi Tamrën sepse përgjigja e Tamrës kishte një bindje serioze. “Çdo qytet ka nevojë për një Monikë. Ajo është ndoshta shtesa më e mirë. Ajo e mbajti shfaqjen këtë sezon”, tha ajo.

Nuk jam i sigurt nëse çdo qytet ka nevojë për një Monikë, por Tamra nuk gabon që Monica mbajti këtë sezon të RHOSLC. Pa të, nuk do të kishte pothuajse asgjë për të krijuar dramë, ashtu si sezoni i dobët para këtij.

Duaje ose urreje atë, Monica sigurisht që la gjurmë në RHOSLC, që padyshim ishte qëllimi i saj që në fillim.

Pjesa e parë e Ribashkimit të sezonit 4 të “Shtëpiakeve të vërteta të Salt Lake City” transmetohet të martën, më 9 janar, në orën 8/7c në Bravo.