Kim Zolciak

Klea

Gjyqtari nxjerr datën e përjashtimit në rezidencën e Kim Zolciak dhe Kroy Biermann në Georgia!

Gjyqtari nxjerr datën e përjashtimit në rezidencën e Kim Zolciak dhe Kroy Biermann në Georgia!

Në mes të trazirave financiare në rritje, një gjykatës ka lëshuar një datë të përjashtimit Kim Zolciak dhe Kroy Biermann's rezidencë e gjerë e Gjeorgjisë.

Kim Zolciak dhe Kroy Biermann's Rezidenca shumëmilionëshe e Gjeorgjisë është edhe një herë nën mbyllje, siç zbulohet në dokumente.

Kim Zolciak

Një vendim i fundit nga një gjykatës i Qarkut Fulton tregon se gjykata “ka ndërmend të fillojë një procedurë jo-gjyqësore të sekuestros më 3 maj 2024 ose pas saj”, siç detajohet në një peticion për një urdhër të paraqitur fillimisht nga Truist Bank në tetor.

Çifti, i njohur për paraqitjet e tyre në Amvisat e vërteta të Atlantës dhe të Kroit karriera si një ish-lojtar i NFL, janë përfshirë në një betejë njëvjeçare divorci pas gati 12 vitesh martesë.

Kim Zolciak

I vendosur brenda kufijve të një komuniteti të mbyllur, Kim Zolciak dhe Kroy Biermann's Pasuria luksoze e Gjeorgjisë prej 15,000 metrash katrorë, e vlerësuar në 6 milionë dollarë, është sërish në krye të lajmeve. Me shtatë dhoma gjumi, 11 banja dhe një sërë pajisjesh luksoze, duke përfshirë një dhomë fitnesi, bodrum vere, dhomë lojërash dhe një pishinë piktoreske me një zonë shpellë, prona kullon pasuri dhe privatësi në hapësirën e saj gati dy hektarë.

Kim Zolciak

Megjithatë, pas fasadës së luksit qëndron një përrallë e vështirësive financiare. Zolciak dhe vajza e saj, Brielle Biermann, së fundmi e gjetën veten të përfshirë në një betejë ligjore për pronën personale. Në një padi të ngritur nga Ally Bank në dhjetor, dyshja u urdhërua të dorëzonin një Range Rover të vitit 2019, me akuzat se i detyroheshin mbi 83,000 dollarë në kontratën e automjetit. Situata u përshkallëzua në muajin mars kur u lëshua një fletë-posedim, i cili detyronte kthimin e mjetit.

Kim Zolciak

Saga e trazuar e Kim Zolciak dhe Kroy Biermann's martesa mori disa kthesa përpara se t'i zbriste në gjendjen e tyre aktuale. Pas 11 vitesh së bashku, çifti fillimisht paraqiti divorce në duel në maj 2023, vetëm për të tërhequr kërkesat e tyre në korrik. Megjithatë, pushimi ishte jetëshkurtër si Kroy ringjallën betejën ligjore duke paraqitur sërish kërkesën për divorc në gusht, duke përmendur martesën e tyre si “të prishur në mënyrë të pakthyeshme”.

e Kim Zolciak

Në një zhvillim të rëndësishëm gjatë një seance dëgjimore të konferencës për statusin në tetor, një gjykatës nxori një vendim në lidhje me shtëpinë e tyre në Alpharetta, Gjeorgji. Gjykata urdhëroi që rezidenca “do të listohet për shitje”, duke u dhënë të dyja palëve përdorimin ekskluziv të zonave të përcaktuara derisa prona të shitet. Zolciak iu dha posedimi ekskluziv i suitës së bodrumit/dados, ndërsa Kroy iu nda dhoma e gjumit master. Ky manovrim ligjor nënvizon kompleksitetin e vazhdueshëm që rrethon marrëdhëniet e tyre të trazuara dhe procedurat e afërta të divorcit.

Kim Zolciak

Mes sfondit të procedurave të tyre të trazuara të divorcit, Kim dhe Kroy e gjetën veten duke u përballur me vështirësitë financiare që lidhen me rezidencën e tyre në Gjeorgji. Prona u përball me mbyllje dhe ishte planifikuar për ankand publik në mars 2023 pasi çifti dështoi në një hua prej 1.65 milion dollarësh të siguruar ndaj pasurisë në vitin 2012.

Kim Zolciak

Megjithatë, në një kthesë befasuese të ngjarjeve, ankandi i konfiskimit u anulua përfundimisht, duke siguruar një pushim të përkohshëm për dyshen e luftuar. Pavarësisht këtij pushimi të shkurtër, sfidat e vazhdueshme financiare shërbejnë si një kujtesë e qartë e natyrës komplekse dhe të shumëanshme të betejave të tyre ligjore dhe personale.

Kim Zolciak

Raportet dolën në shkurt 2023 duke zbuluar këtë Kim dhe të Kroit Rezidenca e pasur në Gjeorgji u përball me mbyllje, me një ankand publik të planifikuar për në mars. Thuhet se gjendja e vështirë financiare e çiftit buroi nga mospagimi i një kredie të konsiderueshme prej 1.65 milionë dollarësh të marrë kundrejt pronës në vitin 2012. Megjithatë, megjithë kërcënimin e rrezikshëm të mbylljes, ankandi u anulua më vonë, duke siguruar një lehtësim të përkohshëm për çiftin e ndeshur.

Kim Zolciak

Por problemet financiare nuk mbaruan me kaq. Dokumentet e veçanta të marra nga Fox News Digital vitin e kaluar zbuluan se çifti i detyrohej IRS mbi 1 milion dollarë në taksa të papaguara që përfshinin vitet 2013, 2017 dhe 2018, duke komplikuar më tej sfidat e tyre financiare.

Kim Zolciak

Përveç vështirësive të tyre financiare, Kim dhe Kroy lundroni në kompleksitetin e prindërimit, duke ndarë katër fëmijë së bashku: Kroy Jr., Kash dhe binjakët Kaia dhe Kane. Veçanërisht, Kroy miratuar gjithashtu e Kim-it vajzat e rritura nga një lidhje e mëparshme, Brielle dhe Ariana Zolciak-Biermannduke theksuar ndërlikimet e dinamikës së tyre familjare të përzier mes trazirave të tyre personale dhe financiare.