Gjyqtari i DWTS Derek Hough martohet me Hayley Erbert

Klea

Gjyqtari i DWTS Derek Hough martohet me Hayley Erbert

Duke kërcyer me yjet gjykoj Derek Hough është një burrë i martuar! Derek u martua Hayley Erbert më 26 gusht. Çifti u takua në vitin 2014 në turneun Move Live të Derek dhe motrës së tij Julianne Hough. Në vitin 2022, pas shtatë vitesh lidhjeje, Derek ngriti pyetjen. Tani ata e kanë nënshkruar marrëveshjen. Njerëzit kanë lugë ekskluzive.

Një dasmë përrallore

Çifti tha ‘I Do’ para 106 të ftuarve në Monterey County, Kaliforni. “Ne jemi në një pyll me drurë të kuq, por u martuam pikërisht përballë kësaj peme mëmë që është e rrethuar nga të gjitha këto pemë më të vogla. Simbolika e saj ishte e bukur,” shpjegoi Hayley. “Ne jemi këtu, duke mbjellë farat tona për të rritur familjen tonë.”

Këto dasma ishin një festë disaditore. Festa e mirëseardhjes të enjten u zhvillua në Carmel në një pronë buzë shkëmbit. Të nesërmen ishte darka e provës. Derek vuri në dukje se ishte “një festë e madhe dashurie”.

Gjatë ceremonisë, dyshja ndanë betimet tradicionale dhe personale. Oficeri ishte kunati i Derekut. Hayley kishte veshur një fustan mahnitës saten të dukeshës me një vello të gjatë. Është projektuar nga Marchesa. “Është e gjitha thjesht klasike, pa kohë,” tha Hayley për zgjedhjen e veshjes së saj.

Derek kishte veshur një kostum Tom Ford për ceremoninë dhe një kostum të Brooks Brothers për festën. Hayley eci poshtë rreshtit për në këngën Unconditional nga Richard Walters. Ai rishkruajti dhe regjistroi një version special për ditën e madhe të Derek dhe Hayley.

Pritja u mbajt në një hambar 100-vjeçar. Mysafirët ishin të llastuar me kokteje Casamigos dhe opsionet e darkës përfshinin vegjetarian, salmon dhe biftek. Kishte një bar ëmbëlsirash dhe madje edhe ushqime të vona të natës, si djathë i pjekur në skarë dhe qentë me mini misër. Çifti zgjodhi një tortë me huckleberry livando si tortë dasme. JUM!

Vallëzoni gjatë gjithë natës

Nusja dhe dhëndri kërcyen me këngën Fall Into Me të Forrest Blakk. Ata e ndalën dritën fantastike në një pistë kërcimi të pasqyruar. Disa mjegull të ulët u kombinuan për ta bërë kërcimin e tyre të parë të paharrueshëm. Hayley kishte veshur një fustan dantelle të punuar me porosi me një fund prej tyli, gjithashtu i dizajnuar nga Marchesa.

Çifti kishte gjashtë nuse dhe dhëndër. Derek zgjodhi më të mirën e tij të DWTS Mark Ballas si njeriun e tij më të mirë. Grupi pati një ekstravagancë 6-ditore për bachelor dhe bachelorette.

Fytyra të famshme nga DWTS ishin në dasmë, duke përfshirë Julianne, Jenna Johnson, Alfonso Ribeiro, Robert Herjavec dhe Kym Herjavec. Ish-konkurrentët Amy Purdy, Shawn Johnson dhe Maria Menounos morën pjesë gjithashtu.

Çifti po shkon për herë të parë në Itali në muajin e mjaltit. “Kjo është ajo që pres me padurim është të kërcejmë deri në fund të kohës së bashku dhe ta duam njëri-tjetrin deri në fund të kohës,” tha Hayley.

“Le të vazhdojmë këtë aventurë të bukur,” shtoi Derek.

Urime, Hayley dhe Derek!

Dancing with the Stars do të rikthehet në vjeshtë, të hënën në mbrëmje nga ora 20:00 ET deri në 22:00 ET në ABC. Gjithashtu do të transmetohet drejtpërdrejt në Disney+.