Gjithçka që vonon Diçka rreth hapjes së saj

Klea

Gjithçka që vonon Diçka rreth hapjes së saj

Ndonjëherë, gjithçka që dëshironi është një sanduiç i shijshëm, i sapobërë, në të cilin mund të zhytni dhëmbët. Ndoshta pak bukë fokaçie me mish të përpunuar, por ja ku jam, ende pres që të hapet dyqani më i ri i sanduiçëve në Los Anxhelos, “Diçka rreth saj”. Mendimi i Ariana Madix dhe Katie Maloney dështoi të lansohej dhe ka qenë në harresë prej disa kohësh. Pra, cila është arsyeja për hapjen e vonuar të Diçka rreth saj? Sepse unë me të vërtetë dua një sanduiç artezian të bërë nga Rregullat e Vanderpompës yjet. Mes të gjitha rrathëve që duhet të kalojnë, disa fansa po humbasin shpresën se do të hapet ndonjëherë.

Fansat e Bravo mësuan për herë të parë për dyqanin e sanduiçëve në sezonin 10 kur dy miqtë filluan të bënin planin e tyre të biznesit. Ata gjetën mbështetës dhe madje kishin Lisa Vanderpump në anën e tyre. Vendndodhja u zbulua dhe u bë një nisje e butë gjatë finales së sezonit 10. Të gjithë dukeshin në bord dhe të kënaqur me ushqimin, kështu që ku ka shkuar keq gjithçka për gratë e motivuara?

Ariana i ka duart plot

Duket sikur ish-banakierja e SUR ka një orar të ngjeshur pasi është angazhuar për sipërmarrje të shumta. Ariana sapo përfundoi karrierën e saj në Dancing with the Stars, dhe edhe pse nuk doli duke mbajtur Mirror Ball Trophy, ajo rrëmbeu nxehtësinë e fansave. Tani, duke filluar nga fundi i janarit, Ariana do të luajë në Chicago si Roxie Hart në Broadway. Kjo do të thotë se për disa muaj, autorja do të jetojë në New York City, larg biznesit të saj të pahapur.

Rregullat Janë Rregulla

Mirë, njerëz, përpara se të gjithë të humbasim mendjen rreth heqjes së tabelave në Diçka rreth saj, siç raportohet nga The US Sun, le të kujtojmë se ka kaq shumë shtresa për rregullimin e restoranteve. Në fund të fundit, çdo qytet, qark dhe shtet ka ligjet e veta.

Në vitin 2021, West Hollywood vendosi të mbyllë përkohësisht një pjesë të Bulevardit Robertson, ku ndodhet SAH, për trafikun e automjeteve, në mënyrë që bizneset të mund të përfitonin nga programi i lejeve të përkohshme të zgjerimit të qytetit. E di këtë sepse jetoja në Sherman Oaks dhe isha i emocionuar që mund të vrapoja në mes të rrugës si Kelly Bensimon në vrapimet e saj në Big Apple.

Menjëherë pasi thirrëm Vitin e Ri, West Hollywood vendosi që programi të përfundonte sepse pandemia ishte shpallur e mbaruar. Për shkak të kësaj, trotuari tani nuk është më i zgjatur për të ngrënë, dhe rregullat e lejeve për rrugën kanë ndryshuar. Diçka rreth saj tani duhet të respektojë rregullat e reja, prandaj ndërtimi i ri në pronë dhe tendë. Mjerisht, sipas gazetës, Ariana dhe Katie mësuan pas rimodelimit, “se ligjet e lejeve kishin ndryshuar dhe ata duhej të hiqnin tabelën e tyre dhe të prishnin të gjithë oborrin e përparmë”.

Kati nuk është sipas kodit

Një burim tha gjithashtu për median se departamenti i shëndetësisë u ka thënë pronarëve se do të duhej një kat i ri sepse nuk është për përdorim të hapur ushqimor. Kjo do të thoshte që Ariana dhe Katie duhej të ngrinin të gjithë dyshemenë. Por me këtë vijnë edhe mobiljet dhe pajisjet. Gjithashtu u vu re se frigoriferi nuk ishte vendosur siç duhet. Burimi ndau: “Pra, tani, krejt papritur, pasi shpenzuan 300,000 dollarë për një ndërtim, ata duhet të ribëjnë gjithçka, është ajo që me sa duket po ndodh. Është një f*ck cluster. Është shumë ndesh me zyrtarët e qytetit.”

Fillimi i biznesit tuaj ushqimor nuk do të ishte kurrë i lehtë, por a mund të kafshonin Ariana dhe Katie më shumë sesa mund të përtypnin? Fansat janë më se të gatshëm të fillojnë të rreshtohen për mundësinë e tyre për të thënë se hëngrën në restorantin elegant. Megjithatë, nuk duket apo nuk duket se diçka për të do të hapet së shpejti.

Ndoshta Ariana dhe Katie po marrin një shije të asaj që u desh të kalonin ish-ët e tyre kur hapën Tom Tom. Sido që të jetë, sipërmarrja ka filluar të ndihet si një xhind, pasi licenca e tyre për pije alkoolike është gjithashtu ende në pritje.