Gjithçka që mësuam për poshtë kuvertës në BravoCon 2023

Klea

Gjithçka që mësuam për poshtë kuvertës në BravoCon 2023

BravoCon 2023 ishte asgjë më pak se plot ngjarje. Poshtë kuvertës fansat ishin të lumtur të shihnin shumë prej anëtarëve të kastit të ekskluzivitetit të pranishëm. Yje nga spin-offs të ndryshëm, duke përfshirë Below Deck Sailing Yacht, Below Deck Mediterranean, Below Deck Down Under, dhe madje edhe Below Deck Adventure, ishin të pranishëm. Ishte një fundjavë e paharrueshme për ekskluzivitetin Below Deck, midis njoftimeve për të ardhmen e shfaqjes deri në momente interesante për disa anëtarë të kastit.

Kapiteni Jason Chambers ishte njeriu i fundjavës

Jason Chambers është një nga anëtarët më të njohur të kastit të Below Deck, kështu që nuk ishte befasuese të shihje zonjat mbi të në BravoCon! Gjatë gjithë fundjavës, Jason u bashkua me shumë yje të tjerë të Bravo-s dhe madje shprehu interes romantik për disa.

Në fillim të fundjavës, Jason u takua me Caroline Brooks nga Real Housewives of Dubai. Të dy thuhet se e kanë goditur, madje kanë ndarë edhe një puthje! Megjithatë, Caroline nuk ishte e vetmja grua e interesuar për Jason. Ai u fotografua gjithashtu me Lala Kent nga Vanderpump Rules. Jasoni dhe Lala me sa duket kishin shumë të përbashkëta dhe e shijonin shumë kohën së bashku. A mund të jetë ky çifti i radhës që vjen nga Bravoverse?

Një vështrim i brendshëm i Sezonit 11 të Poshtë Deck

Një nga përditësimet më të mëdha të Below Deck nga BravoCon ishte publikimi zyrtar i trailerit të Sezonit 11 të Below Deck! Kapiteni Kerry Titheradge nga Below Deck Adventure u zbulua se ishte zëvendësuesi i kapitenit Lee Rosbach, pas dhjetë sezonit të tij afatgjatë. Nga ajo që pamë në trailer, nuk duket se sezoni 11 do të jetë i lehtë për Captain Kerry. Ai shfaqet jo vetëm duke u mërzitur me ekuipazhin, por edhe me të ftuarit.

Përveç kapitenit Kerry, Fraser Olender do të rikthehet për sezonin e tij të dytë si Shefi Stew. Ben Willoughby është i vetmi anëtar tjetër i kastit që kthehet, i cili do të shfaqet si Lead Deckhand këtë sezon. Tre aktorëve të rikthyer do t’i bashkohen shtatë anëtarë të rinj të ekuipazhit. Do të jetë interesante të shihet se si do të shkojë ky sezon me kapitenin Kerry në krye!

Daisy Kelliher foli për romancën e saj të kaluar me Colin MacRae

Daisy Kelliher ishte një tjetër pjesëmarrëse e pritur në Below Deck, dhe ajo foli për shumë çaj fundjavën e kaluar. Ajo u përfshi në një trekëndësh famëkeq dashurie me Colin MacRae dhe Gary King gjatë sezonit të fundit të Sailing Yacht. Nuk përfundoi mirë. Për herë të parë që nga ribashkimi i Sezonit 4 të Sailing Yacht, Daisy dhe Colin patën mundësinë të flisnin në BravoCon.

Për fatin e Daisy-t dhe Colin-it duket se çështjet mes tyre i kanë lënë në të shkuarën. Gjatë një interviste të përbashkët në BravoCon, Daisy pranoi se nuk kishte asnjë problem të punonte me Colin në të ardhmen dhe theksoi se do t’i mbante gjërat profesionale. Colin zbuloi se ndjehej njësoj dhe tha se ndjehej keq që romanca e tyre e shkurtër kishte një ndikim kaq negativ në miqësinë e tyre. Sa i përket Gary, ai nuk ishte i pranishëm në BravoCon për shkak të akuzave për sjellje të pahijshme seksuale.

Aesha Scott u bë menjëherë e preferuara e fansave pas kohës së saj në Below Deck Med, por ajo u rrit në popullaritet pasi u bë Chief Stew në Below Deck Down Under. Aesha u shfaq në BravoCon pikërisht në krah të kapitenit Jason, të dy kanë një nga marrëdhëniet më të admirueshme Captain-Chief Stew të ekskluzivitetit. Marrëdhënia e tyre është rreptësisht platonike, megjithatë, pasi Aesha ka një të dashur prej tre vitesh.

Në BravoCon, Aesha u dha fansave një përditësim të shumëpritur të jetës së saj të dashurisë që nga përfundimi i Below Deck Down Under Season 2. Aesha është ende në një lidhje të lumtur dhe zbuloi se ajo dhe i dashuri i saj që atëherë janë shpërngulur. Aesha komentoi gjithashtu statusin e beqarit të kapitenit Jason dhe pranoi se e kishte dërguar me Lalën. Në një përpjekje për t’i ndihmuar ata t’i bënin gjërat, Aesha madje e hoqi veten nga një bisedë në grup në mënyrë që ata të bisedonin privatisht.

BravoCon 2023 ishte një fundjavë e madhe për ekskluzivitetin Below Deck, me shumë momente dhe zbulime të mëdha. Me një ekskluzivitet kaq të madh dhe dramatik si Below Deck, ka gjithmonë një çaj të ri për t’u diskutuar!