Gjithçka që e bëri udhëtimin RHOSLC Trixie Motel një fatkeqësi

Klea

Gjithçka që e bëri udhëtimin RHOSLC Trixie Motel një fatkeqësi

Tifozët mund të mbështeten gjithmonë në dramë kur një personazh i Real Housewives shkon me pushime. Përleshjet dhe thashethemet janë zakonisht në itinerar dhe kjo sigurisht ishte rasti me ngjarjet e fundit Amvise të vërteta të Solt Lake City udhëtim në Palm Springs. Gratë mund të kenë planifikuar një arratisje relaksuese, por udhëtimi RHOSLC Trixie Motel përfundoi si një fatkeqësi totale.

Ja gjithçka që i bëri pushimet më shumë stresuese sesa relaksuese.

Ardhja e papritur e Angie

Presley Ann/Bravo përmes Getty Images

E sapoardhura Angie Katsanevas dëshmoi se nuk ka frikë të rrëmbejë disa pupla në sezonin e saj të parë si amvise me kohë të plotë. Ylli i Bravo nuk ishte i ftuar në pushimet e Trixie Motel për shkak të marrëdhënies së saj të dobët me zonjën, Meredith Marks. Por kjo nuk e pengoi gjithsesi që të shfaqej.

Jo vetëm që Angie i prishi pushimet, por ajo dhe bashkë-ylli i saj Whitney Rose u shfaqën herët në motel për të kapur dhomat më të mira. Jo mirë. Meredith ishte qartazi e inatosur nga prania e Angie gjatë gjithë udhëtimit, duke çuar në shumë dramë.

Veshjet nga Ferri

Presley Ann/Bravo përmes Getty Images

Duket sikur misioni i Meredith-it për udhëtimin ishte të forconte lidhjet e grupit të tyre të lëkundur të miqësisë. Nëna e dy fëmijëve planifikoi aktivitete të ndryshme miqësie, njëra prej të cilave ishte vizita në një butik lokal ku gratë kishin për detyrë të zgjidhnin veshjet për anëtarët e tjerë të kastit.

Ideja ishte e bukur në teori, por disa nga zonjat nuk po e ndjenin saktësisht pamjen e tyre, duke çuar në njëfarë armiqësie. Lisa Barlow dukej plotësisht e mërzitur nga veshja që Meredith zgjodhi për të dhe vazhdoi të fliste për të gjatë gjithë mbrëmjes. Lisa, nëse po përpiqesh të rikthehesh në anën e mirë të Meredith-it, hedhja e stilit të saj gjatë gjithë udhëtimit ndoshta nuk është rruga më e mirë për të marrë.

E ngrohtë dhe e paqartë, e ftohtë dhe me gjemba

Presley Ann/Bravo përmes Getty Images

Gjatë një darke në restorantin Copley’s në Palm Springs, Whitney doli me një lojë që vajzat të luanin të quajtur “E ngrohtë dhe e paqartë, e ftohtë dhe me gjemba”. Në thelb, çdo person duhej të thoshte një gjë të bukur dhe një gjë jo shumë të bukur për personin që ishte ulur pranë tij. Po jepte gjumin e shkollës së mesme.

Siç mund ta prisni, kjo lojë shkaktoi një ton tension. Midis Heather Gay që thotë se nuk i beson Angie-t dhe Meredith që thotë se Whitney duhet të punojë në aftësitë e saj të komunikimit, e gjithë kjo ishte shumë e çrregullt. Drama erdhi në krye kur e porsaardhura Monica Garcia vendosi të përballej me Lizën që fliste vazhdimisht për humbjen e unazës së saj prej 60,000 dollarësh. Monika mendoi se Lisa po ua fuste privilegjin e saj në fytyrat e njerëzve dhe më vonë e quajti fjalimin e ziles “të shurdhër”.

Drama e ringut vazhdoi gjatë gjithë udhëtimit, duke rezultuar në një luftë të plotë në fund, ku Monica akuzoi Lizën se nuk ishte në gjendje të lidhej me amerikanët e klasës së mesme. Lisa u përgjigj duke sugjeruar që amerikanët e klasës së mesme zotërojnë gjithashtu unaza 60,000 dollarë? Hmm. Nuk mendoj kështu, Lisa.

Meredith kundër Angie

Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images

Nëse shikuesit mendonin se loja e vogël e Whitney do të ishte ngjarja më dramatike e natës, ata e kishin gabim. Pas lojës, Meredith dhe Angie hynë në një grindje të madhe që rezultoi në Meredith duke bërtitur, “TI MUND TË LARSH!” përpara se t’i kërkonte një kamarieri të thërriste sigurimin dhe të shoqëronte Anxhin nga restoranti.

E gjithë kjo ishte krejtësisht e çmendur, dhe kjo nuk ishte vetëm sepse Meredith miratoi një theks britanik në gjysmë të rrugës së argumentit.

Heather duke u hedhur në furgon

Presley Ann/Bravo përmes Getty Images

Dikush që hidhet lart e vë gjithmonë një pengesë në pushime. Në një moment gjatë udhëtimit, Heather filloi të ndihej i sëmurë dhe përfundoi duke u hedhur në furgon që i transportoi përsëri në motel. Jo ideale.

Mos u bëj zvarrit

Presley Ann/Bravo përmes Getty Images

Pjesa më argëtuese e udhëtimit ishte kur Whitney kërkoi ndihmën e superyllit të RuPaul’s Drag Race dhe pronarit të motelit, Trixie Mattel, për të gjykuar një garë grimi zvarritës. Amvisat kishin për detyrë të krijonin pamjet e tyre të grimit të tërhequr për këtë ngjarje.

Ndërkohë që disa amvise u kënaqën, të tjerat dhanë minimumin. Lisa, Meredith dhe Mary Cosby u dalluan për të gjitha arsyet e gabuara duke u përpjekur mezi me pamjen e tyre të grimit. Ishte zhgënjyese dhe e bëri konkurrencën shumë më pak të këndshme.