Gjithçka që e bëri finalen e sezonit 4 të RHOSLC kaq ikonë

Klea

Gjithçka që e bëri finalen e sezonit 4 të RHOSLC kaq ikonë

Mirë, unë jam ende duke u mbajtur në skajin e sediljes sime dhe duke shtrënguar perlat e mia që nuk ekzistojnë. Edhe gjashtë orë më vonë, nuk mund të ndaloj së menduari për këtë Amvise të vërteta të Solt Lake City Përfundimi i sezonit 4 dhe ndjenja e viktimizimit personal nga Monica Garcia. Finalja e RHOSLC kishte intriga, komplote, buzëkuq të ndritshëm neoni dhe një Lisa Barlow të pavarur, të gjitha në një orë të shkurtër. Pa u penguar, Monica do të zbresë si një nga keqbërësit më të mëdhenj të Real Housewives të të gjitha kohërave. Përfundimi i sezonit 4 të RHOSLC ishte ikonë, madje edhe pak traumatike. Nëse dikush ka nevojë për mua, unë do të pi një kok të fortë duke u përpjekur t’i kuptoj të gjitha.

A do të ngrihet në këmbë Monica e vërtetë?

Finalja e Sezonit 4 të RHOSLC filloi fuqishëm pasi Heather Gay u kap në një mikrofon të nxehtë pasi hodhi 700 dollarë në parfum. Nuk ishte as Chanel nr.5. Ajo pëshpëriti në telefon: “Çfarë zbulove? Po tallesh me mua tani? Mbylle dreqin. po dridhem.” Në një plazh të sikletshëm, Heather mblodhi OG-të e mbetur, Whitney Rose, Meredith Marks dhe Lisa.

Ndërsa Heather pretendoi se ata gjithmonë kanë qenë të udhëtojnë ose të vdesin për njëri-tjetrin, ajo hodhi bombën për Monikën. Heather pohoi se e reja “nuk është ajo që thotë se është; ajo është dikush që është planifikuar dhe ka punuar për të depërtuar në grupin tonë të miqve dhe emri që të gjithë e njihni si … është Reality Von Tease.” Nënat e moshës së mesme u përgjigjën me gulçime të dëgjueshme, duke treguar tronditjen e tyre.

Cila Monika?

Në vitet ’80, trollët ishin lodra të lezetshme plastike lakuriq me flokë me ngjyra të ndezura. Por jo këto ditë. Tani, Monika po përqafon pjesën e saj si një ngacmuese në internet. Heather bashkoi së bashku të dhëna pas të dhënash. Ajo zbuloi se Monica kishte tre llogari në spa Heather’s Beauty Lab me të njëjtën ditëlindje. Heather vuri re se një nga të llogariturit i detyrohej dyqanit shumë para. Pasi foli me një mik të përbashkët, Heather ishte në gjendje të përcaktonte se Monica ishte pas llogarisë së rrjeteve sociale nga ferri.

Sipas Monica, Reality Von Tease ishte një llogari në Instagram e krijuar me qëllim të rrëzimit të Jen Shah. Ajo pretendoi se të tjerët ishin thjesht “dëm kolateral”. Monika nuk dukej e mërzitur nga zbulimi. Rikthimet e saj treguan se ajo zbulonte lirshëm informacione personale dhe madje bënte shaka në plazh për krijimin e një llogarie troll.

A ishte Angie në On It?

Sinqerisht, Angie Katsanevas dukej paksa e paarritshme për pjesën më të madhe të vaktit. Megjithatë, ajo u ngrit rastësisht për t’u përballur me Monikën. Por Monika, ose Tease, siç mund të filloj ta quaj, nuk humbi kohë duke i kthyer tavolinat. “Doni të flisni se si ju jeni të përfshirë me Reality Von Tease?” Monika qëlloi kundër. Më pas ajo tregoi se si Angie u angazhua pozitivisht me llogarinë, duke lënë emoji të qeshur dhe zemra në postime. Pamjet e ekranit të shpërndara gjatë episodit dhanë provë. Sinqerisht, ku është turma greke kur ju duhen?

Monica ishte në dyqanin e Meredith

Ndërsa tryeza e darkës me temën e Trekëndëshit të Bermudës shpërtheu, Heather pretendoi se Monica punonte për Jen “si një bjonde e quajtur Monica Fowler”. Dhe në atë moment, gjithçka klikoi. Me ndihmën e Bravo, u shfaqën pamjet e prodhimit të zbavitjes famëkeqe të blerjeve ku u vodh një çantë nga butiku i Meredith. Dhe kush ishte krahu i djathtë i Xhenit? Monika është pikërisht aty në kamera, me flokët e saj të gjatë bjonde dhe një maskë për fytyrën. Personalisht, gulçova aq shumë sa e tremba burrin tim, i cili mendoi se po mbytem.

Pamjet e paqarta më tronditën deri në palcë. Heather shpjegoi se ishte i njëjti moment kur asistentja tjetër skicuese e Jen-it në dyqan vidhte një tufë. Meredith, e cila duket se dëshiron shumë për një nga momentet e saj të famshme të vaskës, shpërtheu. “Ti ishe në dyqanin tim, Monika,” bërtiti Meredith. “Është në pamjet e mia të sigurisë!” Redaktorët më pas luajtën një skenë nga më herët në sezonin 4, duke treguar Monikën duke shfletuar me kënaqësi raftet, duke i thënë Meredith-it se nuk kishte qenë kurrë më parë në dyqan.

E vërteta për Syrin e Zi

Për të gjithë sezonin, fansat e RHOSLC spekuluan se si Heather e mori syrin e saj të zi. Askush nuk e bleu historinë e Heather-it për ngecjen dhe goditjen e lavamanit ose të qenit shumë i dehur për t’u mbajtur mend. Por më në fund, në finalen e sezonit 4 të RHOSLC, fansat dëgjuan të vërtetën (ose kështu supozojmë). Gjatë një soliloku emocionues, Heather u ngrit në këmbë dhe tregoi se ajo dhe miqtë e saj kishin marrë ngacmimin intensiv të Jen-it për vite me radhë, ndërsa jetonin “në frikë të vazhdueshme”. Heather vazhdoi, “Ndihesha sikur duhej të gënjej për ta mbrojtur atë. E mora mut për faktin se ajo më dha një sy të zi.”

Duket qartë se darka kishte mbaruar dhe Heather groposi kokën në duar. Sinqerisht, u ndjeva tmerrësisht për Heather, e cila ka nevojë për një ekip të mirë rreth saj dhe një terapi të madhe për traumën e saj. Pasi ekspozoi të vërtetën dhe plagët e saj, Heather e mbylli me hijeshi bisedën duke thënë: “Më duhej të hipja fort për të dhe më duhej të gënjej për të. Ne nuk do ta bëjmë më për ju. Paketoni valixhet dhe shkoni.”