Gjithçka që e bën Ubah Hassan një fans të ri të preferuar

Klea

Gjithçka që e bën Ubah Hassan një fans të ri të preferuar

Sezoni 14 i Amvise reale të qytetit të Nju Jorkut është në ecje të plotë, dhe fansat e Bravo kanë zgjedhur tashmë anëtarët e tyre të preferuar të kastit. Një amvise që ka pasur fansa që gumëzhinin këtë sezon është Ubah Hassan, modelja 40-vjeçare u kthye në biznesmene. Pëlqyeshmëria, mençuria dhe sensi i modës vrasëse të Ubah e kanë forcuar vendin e saj në ekskluzivitet. Dua të them, çfarë nuk duhet dashuruar?

Këtu janë të gjitha arsyet pse Ubah po bëhet i preferuari i fansave të RHONY.

Ajo është qesharake

Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images

Ubah i ka dhënë jetë të re Real Housewives të New York City me sensin e saj të humorit. Biznesmenja kishte fansat duke qeshur gjatë një darke në grup në fillim të këtij sezoni, kur vendosi të bënte një udhëtim spontan në kuzhinën e restorantit. Ubah marshoi menjëherë dhe kërkoi të shijonte gjithçka që po gatuante kuzhinieri.

Momenti ishte krejtësisht gazmor dhe u tregoi fansave një anë tjetër të të sapoardhurit RHONY. Mendoj se Sai de Silva e përshkroi në mënyrë perfekte momentin kur tha: “Jam i kënaqur. Jam i turpëruar, por gjithashtu jam shumë i kënaqur.” Po, kështu u ndjemë edhe ne Sai.

Ajo është frymëzuese

Ubah Hassan Real Housewives e Nju Jorkut RHONY
Jamie McCarthy/Getty Images

Ubah ka pasur një karrierë të suksesshme si modele, por karriera e saj në modë nuk është burimi i vetëm i të ardhurave të yllit të Bravo. Ajo gjithashtu ka një markë të suksesshme të salcës së nxehtë të quajtur Ubah Hot. Sipas faqes së internetit të markës, Ubah Hot “shton aromë dhe sjell një shije të bujshme të Afrikës në qiellzën tuaj”. Salca e nxehtë është bërë aq e popullarizuar sa ka fituar një vend në listën “Gjërat e preferuara” të Oprah Winfrey në 2021.

Ubah foli për ndikimin që Oprah kishte në biznesin e saj në një intervistë me Page Six në dhjetor 2021. “Ne u shitëm,” tha ajo për median. “[For] nga vjen një pjesë e suksesit të kompanisë sime [Oprah] është një bekim në tokë për mua. Mezi pres të kthej si ajo.” A ka ndonjë gjë më të mirë se të kesh vulën e miratimit të Oprah? Sinqerisht nuk mund të mendojmë për asgjë.

Puna e palodhur dhe vendosmëria e Ubah mund të frymëzojë shikuesit që mund të dëshirojnë të fillojnë një biznes ose të nisin një sipërmarrje të re.

Ajo flet mendjen e saj

Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images

Ubah është e patrembur dhe mbron atë në të cilën beson, edhe nëse mendimi i saj është i papëlqyeshëm. Ubah ndau mendimet e saj mbi dramën famëkeqe të rinovimit të betimit gjatë një udhëtimi të vajzave në Anguilla. Modelja vërtetoi ndjenjat e Erin Lichy, duke e bërë të qartë se mendonte se sjellja e Brynn Whitfield në festë ishte e papërshtatshme.

Mendimi i Ubah për situatën ishte freskues, veçanërisht pasi shumica e vajzave të tjera i hodhën poshtë plotësisht ndjenjat e Erinit. Na pëlqente ta shihnim Ubah-un të mbante një qëndrim dhe të mos binte viktimë e të menduarit në grup. Pavarësisht se si ndiheni për dramën e rinovimit të zotimit, ishte mirë të shihje një perspektivë të ndryshme që hynte në përzierje.

Ajo sjell Dramën

Ubah Hassan Brynn Whitfield Real Housewives e Nju Jorkut RHONY
Sean Zanni/Braavo

Një amvise e vërtetë duhet të dijë si ta sjellë dramën dhe Ubah rezultoi të ishte mbretëresha e përsosur e dramës gjatë një udhëtimi në Anguilla. Bashkëylli i Ubah, Erin, vendosi që ajo të dëshironte të kthehej te shoqja e saj për vjedhjen e syzeve të saj, kështu që fshehu telefonin e Ubah. Përgjigja ishte shpërthyese. Ubah e kaloi të gjithë episodin duke alternuar mes ngrirjes së Erinit ose përpjekjes për t’u kthyer pas saj. Kush e dinte se një shaka e trashë mund të shkaktonte kaq shumë dramë?

Lufta ishte disi qesharake, por gjithsesi argëtuese. Ne mendojmë se Sai e ka thënë më së miri, “Ubah është dikush me të cilin thjesht nuk ngatërrohesh. Sapo ta bëni Ubahun të nxehtë, në të vërtetë nuk ka mundësi ta fikni atë.” Ne ju shohim me atë referencë të salcës së nxehtë, Sai.

Ajo është Beqare

Paul Bruinooge/Patrick McMullan nëpërmjet Getty Images

Kur filloi Real Housewives, shumica e grave në ekskluzivitet ishin të martuara, por me kalimin e kohës, ekskluziviteti filloi të përfshinte më shumë gra beqare. Kasti i ri i Real Housewives of New York përfshin disa gra beqare, njëra prej të cilave është Ubah.

Fansave u ka pëlqyer të shikojnë Ubah duke shijuar beqarinë. Nga flirtimi me trajnerin e Erin deri te bisedat e saj të sinqerta rreth dëshirës për të gjetur dashurinë, ylli i Bravo është vajza beqare e afërt për të cilën ka nevojë ekskluziviteti. Shpresojmë të shohim më shumë nga takimet e Ubah-ut këtë sezon. Ndoshta do të arrijmë ta shohim yllin e Bravo të shkojë në një takim? Ajo padyshim që ka energji të lezetshme, beqare dhe ne po jetojmë për të.