Ahengjet më të vështira për amvisat e vërteta

Klea

Gjithçka që e bën Sonja Morgan kaq argëtuese

Paralajmërim spoiler—ky postim i dedikohet asaj se sa të pabesueshme të parës Amvise reale të qytetit të Nju Jorkut yll Sonja Morgan është. Fansat e Bravo u njohën me Sonjën kur ajo rrëmbeu mollën e saj të artë, duke thënë se ajo nuk ishte një socialiste tipike e Nju Jorkut. Në vend të kësaj, ajo shpesh pëlqente t’i kuptonte gjërat ndërsa shkonte përpara, duke marrë gjithmonë vendime të shkëlqyera, por impulsive.

Sonja pranon se kush është

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images)

Siç tha dikur Sonja, ajo është kthyer nga “klasi në plehra”, por ylli i Real Housewives duket se është në rregull me atë evolucion. Fansat e vërtetë nuk do ta quanin kurrë Sonjën të pavlerë, në fakt, ishte Aviva Drescher ajo që e quajti bjonden “plehra të bardhë”.

Është mbresëlënëse që pavarësisht se çfarë i hidhet Sonjës, ajo mund t’i marrë të gjitha me qetësi dhe të qeshë me veten. Me këshilla të përjetshme si “Ka tre gjëra për bidetin: larja e fytyrës, larja e rrobave dhe e dukshme”, është e vështirë të mos admirosh një grua që do ta fusë fytyrën e saj të fryrë në një banjë akulli bideti.

Sonja gudulis kockat qesharake të shikuesve

Sonja Morgan
(Foto nga: Charles Sykes/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images)

Këngëtarja ka një aftësi të vërtetë për t’i bërë të tjerët të qeshin, veçanërisht kur bëhet fjalë për veshjet e saj me një rresht. Me kalimin e viteve, ka pasur momente të shumta ku ajo i vuri të gjitha në linjë për të marrë duartrokitje nga një audiencë.

Kush mund ta harronte sezonin 6 kur Sonja vendosi kabarenë e saj? Së pari, gruaja nuk kishte frikë të performonte gjysmë e zhveshur para miqve dhe të dashurve të saj më të ngushtë. Iluzionet e saj të madhështisë shpesh shpërthejnë fansat, veçanërisht kur mendojnë përsëri për furrën e saj me bukë (të cilën jam ende duke e pritur.) Së bashku me qëndrimin humoristik të Sonjës, ajo me të vërtetë di t’i lërë flokët dhe bikinit sipër poshtë, gjë që shpesh i detyron ata përreth. të argëtohemi gjithashtu!

Sonja’s One Liners Hit

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo/NBCU Photo Bank nëpërmjet Getty Images)

Sonjarita është kashta që trazon pijen. Gjatë gjithë kohës së saj në Real Housewives të qytetit të Nju Jorkut, ajo ka dalë me disa epike të vetme. Nëse do të vazhdonim t’i rendisnim të gjitha, do të ishim këtu për vite, por këtu janë disa për të na kujtuar se sa e mrekullueshme është Sonja. Ndërsa Sonja nuk ka qenë gjithmonë e njohur për fjalët e saj të thella të mençurisë, Sonjaizmat e saj u flasin masave.

“Ok, kështu që unë pata një turp. e pranoj; Unë jetoj për ecjen e turpit. Në fakt, unë e quaj një xhiro fitoreje në moshën time!”

“E vetmja gjë më e keqe se një briosh bajate në një festë janë mysafirët bajatë.”

“Asgjë një sytjena e vogël dhe Yves Saint Laurent nuk mund të rregullojnë!”

Sonja’s Come Back Kid

Luann dhe Sonja Mirë se vini në Crappie Lake Finale Recap
(Foto nga Roy Rochlin/Getty Images)

Falë Luann & Sonja: Mirë se vini në Crappie Lake, nëna e një fëmije ka ndihmuar në ringjalljen e karrierës së saj në Bravo. Pasi sezoni 13 i Real Housewives të Nju Jorkut dështoi, rrjeti vendosi t’i jepte këpucët OG-ve në favor të një grupi më të ri miqsh. Megjithatë, Sonja nuk e la lajmin ta ngadalësonte. Ajo vazhdoi të nxitonte, më në fund shfaqi shfaqjen e saj të përditësuar me temë “Simple Life” me shoqen e saj më të mirë. Luann de Lesseps.

Seriali i ri vërtetoi se Sonja i kishte munguar jashtëzakonisht shumë ekraneve të vogla të shikuesve. Sonjës jo vetëm që nuk i humbi asnjë ritëm, por ishte po ajo vetë e ngrohtë dhe e dashur që kishte qenë në ato vite në Real Housewives. Me gjithë sinqeritet, duke parë Sonjën u dha fansave një ndjenjë rehatie që u kishte munguar që nga tronditja.

Sonja është një shtëpi elektrike

Sonja Morgan
(Foto nga Michael Stewart/WireImage)

Ajo që vërtet e bën Sonjën kaq argëtuese është aftësia e saj për t’u lidhur me fansat e saj. Duke mos harruar kurrë se dikur ishte pjesë e familjes së famshme Morgan, Sonja ende sjell një nivel të përulur për çdo gjë që po punon. Për shembull, Mirësevini në Crappie Lake tregoi dhembshurinë e saj ekstreme për qytetin e vogël që pothuajse ishte shkatërruar nga pandemia mbarëbotërore. Gjatë gjithë qëndrimit të saj Sonja ka krijuar lidhje reale me qytetarët.

Sonja nuk lejon që jeta e saj luksoze të ndërhyjë në ndotjen e duarve të saj. Gjatë serialit të saj të ri, Sonja dhe Luann nuk kishin asnjë problem për t’u ngjitur në baltë, për të ngrënë mustak dhe për të ndërtuar stilolapsa në strehën e kafshëve. Gjatë gjithë kohës duke bërë shaka dhe duke kaluar gaz, kjo është Sonja jonë. Është e vetëkuptueshme se Sonja është e këndshme për t’u parë, kështu që si nuk mund ta duash atë, është pyetja e vërtetë.