Gjithçka që e bën Mary Cosby një shtëpiake të diskutueshme

Klea

Gjithçka që e bën Mary Cosby një shtëpiake të diskutueshme

Pasi u ul në sezonin 3, Mary Cosby u kthye si një “mik i” për Amvise të vërteta të Solt Lake City Sezoni 4. Disa fansa i shohin veprimet e saj tepër të çuditshme argëtuese. Të tjerë duan që ajo të promovohet në një shtëpiake kryesore. Por shumë RHOSLC shikuesit nuk janë të lumtur që ajo është kthyer.

Meri fillimisht u largua nga shfaqja pasi polemikat e saj arritën në një pikë të ethshme në sezonin 2. Jo vetëm që këto çështje nuk janë zhdukur, por ajo ka grumbulluar edhe momente edhe më problematike. Në këtë pikë, ajo mund të jetë edhe më polarizuese se ish-bashkëylli i saj Jen Shah. Tani që sezoni 4 po përfundon, ne po shikojmë gjithçka që e bën Mary Cosby një shtëpiake të diskutueshme. Gjithçka deri tani, gjithsesi, pasi duket se çdo ditë po dalin polemika të reja për Marinë dhe familjen e saj.

Kisha e Mary Cosby është gjoja një kult

Bravo/YouTube

Maria u prezantua si kreu i një kishe që trashëgoi nga gjyshja e saj, Rosemary Cosby. Teksa transmetohej Sezoni 2, një hetim i Daily Beast gjeti disa pretendime dënuese në lidhje me Kishën Pentekostale të Tempullit të Besimit. Ish anëtarët, përfshirë xhaxhain e Marisë, e akuzuan atë se e drejtonte kishën si një kult. Ata pretenduan se ajo e mendonte veten si Zot, gjë që është në përputhje me udhëheqësit e kultit. Disa madje thanë se ajo është “gjëja më e keqe që ka ecur ndonjëherë në këtë tokë”.

Kishte gjithashtu pretendime se ajo mashtroi anëtarët e kishës duke i dhënë asaj pjesë të konsiderueshme të parave të tyre. Kjo me siguri do të shpjegonte se si Maria financon stilin e saj të jetesës. Xhaxhai i saj gjithashtu e akuzoi atë se kishte abuzuar mendërisht ndjekësit nëse ata nuk jepnin mjaftueshëm.

Nuk është vetëm ai artikull. Akuzat për kultin kanë dalë edhe në emision. Një nga ish-anëtarët e kishës u shfaq në sezonin 2. Ndërsa shumë amvisa të vërteta janë të diskutueshme, Mary duke qenë një udhëheqëse e supozuar e kultit sigurisht që e vendos atë mbi grupin.

Mary Cosby u martua me njerkun e saj

Mary Cosby Real Housewives e Solt Lake City RHOSLC
Bravo/YouTube

Për të marrë përsipër kishën/kultin e supozuar të gjyshes së saj të ndjerë, Maria pranoi të martohej me të venë e Rosemary, Robert Cosby Sr. Kjo është ndoshta dinamika më rrëqethëse e martesës në historinë e Real Housewives, që thotë shumë. Madje ajo ka ruajtur Robert Sr. në telefonin e saj si “Baba”.

Është gjithashtu e egër që Mary pati guximin të thoshte se Heather Gay dukej “e ngjizur” kur u martua me njerkun e saj.

Mary Cosby Real Housewives e Solt Lake City RHOSLC
Bravo/YouTube

Pas arrestimit të Jen Shahut (ose Shah-rest), Mary fitoi reagime duke thënë se Jen ishte si një “bandit meksikan” që “(i bën) të gjitha ato drogë”. Të thuash se stereotipi fyes dhe racist nuk u përshtatet mirë shikuesve do të ishte një nënvlerësim. As falja e çuditshme e Marisë nuk shkoi shumë mirë.

Disa episode më vonë, Mary bëri edhe komente raciste për pamjen e Jennie Nguyen. Por kur dolën postimet raciste të Jennie në mediat sociale, komentet ofenduese të Mary ranë në fund.

Por shumë nuk harruan racizmin e Marisë dhe u zhgënjyen që ajo u kthye në radhë të parë. Tani, sa më shumë komente të vrazhda që Mary bën këtë sezon, aq më shumë rikthehen komentet e saj të së kaluarës. Kur Jen pretendoi se një aktor përdori fjalën N, fansat spekuluan nëse ishte Mary.

Djali i Marisë, Robert Jr. u ekspozua kohët e fundit për përdorim droge

Gjithçka rreth çajit përmes Instagramit

Ka pasur shumë pyetje në lidhje me marrëdhënien e Marisë me djalin e saj, Robert Jr. Si mund të mos e dinte se djali i saj u martua? Pse Roberti dhe gruaja e tij jetojnë ende me Marinë? Pse ai duket kaq i fikur kur është në kamera?

Epo, pyetja e fundit mund të ketë një përgjigje, pasi fotot e mediave sociale, përmes All About the Tea, të përdorimit të dukshëm të drogës nga Robert Jr dhe gruaja e tij u bënë virale kohët e fundit. Me siguri, kjo polemikë e fundit do të ftojë më shumë pyetje rreth asaj që Meri me të vërtetë di për jetën e djalit të saj.

Maria është super e vrazhdë me të gjithë

Mary ka pasur gjithmonë një brez të ulët, gjë që është interesante duke marrë parasysh të gjitha gjërat rreth saj që bashkë-yjet mund të përdorin si rikthim. Në fillim të sezonit, një sërë fansash i panë fyerjet e saj qesharake. Por disa episode në, qëndrimi i saj më i shenjtë se ti, gjykues ishte tashmë i lodhur. Sipas Marisë, ajo u kthye sepse RHOSLC kishte nevojë për të. Por në këtë pikë, ajo mund të jetë duke e zvarritur atë.

Nuk është vetëm se ajo është e vrazhdë me kolegët e saj. Ajo është e pasjellshme me të gjithë. Ndërveprimi i saj me një kamarier i bëri shikuesit të tërhiqen, dhe jo në një mënyrë qesharake si Meredith Marks dhe Chad (kamerieri që nuk ishte sigurim). Ajo gjithashtu sulmon llogaritë e fansave të Bravo, një nga veprimet e saj të shumta të çuditshme në mediat sociale.

Mary Body-Shamed Heather Gay

Mary ka qenë e vrazhdë gjatë gjithë sezonit, por fansat me të vërtetë u zemëruan me trupin e saj duke turpëruar Heather. Gjatë një loje në Watch What Happens Live, Mary tha se veshja e Heather Gucci duhet të ketë qenë false, për shkak të madhësisë së saj. Andy Cohen u hodh qartë nga komenti. Por ishte larg nga hera e parë që Maria komentoi trupin e Heather.

Heather u përgjigj me një hije delikate, duke falënderuar Gucci-n për përfshirjen në madhësi. Postimi fitoi shumë komente mbështetëse, duke treguar se shikuesit ishin në masë dërrmuese në anën e Heather. Pas paraqitjes katastrofike të WWHL, shumë prej atyre që u duken qesharake veprimet e Marisë ndryshuan melodinë e tyre. Nuk ndihmoi që Mary gjithashtu i tha Heather-it se ajo duket “e ngjizur” në shfaqje.

Komentet e vazhdueshme mizore vetëm u kanë kujtuar njerëzve të gjitha mënyrat se si Maria është një shtëpiake kaq e diskutueshme.