Gjithçka që e bën Annemarie Wiley kaq të papëlqyeshme

Klea

Gjithçka që e bën Annemarie Wiley kaq të papëlqyeshme

Nuk ka asgjë më të keqe se një amvise e re që harron se është e re dhe vjen me vibe OG. I tillë është shembulli me rastin kurioz të Annemarie Wiley në sezonin e fundit të Amvise të vërteta të Beverly Hills. Ajo u soll si shoqe e Kyle Richards, i cili tani ka shumë të ngjarë të pendohet për një ftesë. Annemarie e ka bërë me të vërtetë Bravosferën duke folur, dhe jo në një mënyrë të mirë. Të dy fansat dhe shokët e aktorit po e shohin Annemarie Wiley kaq të papëlqyeshme.

Annemarie është e përkryer në fillimin e dramës më të vogël dhe më budallaqe me të cilën RHOBH ka trajtuar ndonjëherë, dhe kjo thotë shumë. Ajo është qartazi në konkurrencë me femrat e tjera, por lindja e saj e ngadaltë nuk po fiton asnjë fans.

Synimet dhe objektivi i Annemarie kanë qenë aq të qarta saqë e ka të vështirë të kuptojë se ajo mund të përshtatej nëse do t’i kishte dhënë grupit një shans. Ndoshta tipari më i keq është se Annemarie nuk mund të kujtojë asgjë që thotë pas disa sekondash, gjë që e bën jashtëzakonisht të vështirë debatin me të.

Shpresoj që ajo të jetë një amvise e vetme, sepse nuk mendoj se mund të shijoj një sezon tjetër me trazuesin e tenxheres. Guxoj të them, më mirë Lisa Rinna?

Kush është edhe Annemarie?

do ta quaj; koha e vdekjes Sezoni 13 për Annemarie. 40-vjeçari është ndoshta dështimi më i madh në historinë e Real Housewives. Së pari, Annemarie nuk u prezantua as deri në episodin e gjashtë, dhe deri në atë moment, kisha harruar se po merrnim një fillestar. Pastaj ajo ishte vetëm në rreth dhjetë minuta të çdo episodi që vinte i nxehtë si një tornado.

Padyshim që ndihet sikur Annemarie u soll si anëtare e kastit për të qenë truproje për Kyle Richards. Annemarie është e mendimit, por asaj i mungon çdo formë personaliteti për të mbështetur mendimet e saj. Jo shumë shikues të Real Housewives of Beverly Hills janë lidhur me gruan e futbollit, gjë që i pengon ata të interesohen për historitë e saj minimale. Është sikur ajo as që po përpiqet!

Annemarie lejon burrin e saj të përcaktojë vlerën e saj

Fakti që bashkëshorti i Annemarie, Marcellus Wiley, po vlerëson pamjen e saj, atletizmin, humorin dhe Zoti e di se çfarë tjetër është absolutisht e neveritshme. Gjatë skenës së denjë për t’u shqetësuar, Annemarie qeshi me mënyrën sesi i shoqi i degradoi arritjet e saj sikur kjo të ishte mënyra e tij e flirtimit. Në çast, fansat patën një reagim të jashtëzakonshëm ndaj komenteve dhe humbën respektin për të sapolindurin. Ndërsa ajo mund të jetë vetëm 8.5 në sytë e burrit të saj, ajo merr një 10 për aftësinë e saj për të mërzitur shikuesit.

Annemarie shkon pas të preferuarave të fansave

Nuk mund ta shpreh këtë pikë sa duhet, por vendosmëria e Annemarie-së për të arritur deri në fund të problemeve të stomakut të Sutton Stracke është shumë e madhe. Anestezistja infermiere u ndesh si avokate teksa e futi në qoshe Sutton dhe u tërhoq në temën e një çrregullimi të mundshëm të të ngrënit. Annemarie ishte e papërshtatshme që u përpoq t’i jepte asaj çfarëdo lloj këshille mjekësore dhe në thelb e turpëroi Sutton.

Ata me një sëmundje autoimune e dinë se sa e vështirë mund të jetë për të marrë një diagnozë aktuale. Procesi zakonisht është i zgjatur dhe, nganjëherë, i dhimbshëm. Pra, dukej veçanërisht mizore nga Annemarie të bënte komente të tilla kundër Sutton. Nuk ndihmon që Sutton është shumë më popullor nga fansat sesa Annemarie. Synimi i Sutton vetëm e bëri Annemarie më të papëlqyeshme.

Është më shumë se thjesht fansa që nuk e pëlqejnë Annemarie

Vetëm këtë javë, Annemarie u sulmua nga Shoqata Amerikane e Anesteziologëve. Duket se filloi kur Crystal Kung Minkoff sugjeroi se 40-vjeçarja kishte lënë të kuptohet se ajo ishte një mjeke dhe jo një infermiere anesteziste.

Si hakmarrje, ASA lëshoi ​​një deklaratë duke shkruar: “Shtëpiaqet e vërteta njohin një të rreme… Anesteziologët janë mjekë me më shumë se 12 vjet arsim të lartë dhe deri në 16,000 orë trajnim klinik. Shpërdorimi i titujve nuk ka vend në kujdesin shëndetësor”. Është normale kur fansat e urrejnë një amvise, por që një industri e tërë të shqetësohet, kjo është e re.

Që Annemarie ose të mos e dijë se për çfarë po flet ose të keqinterpretojë informacionin duke u tërhequr në mënyrë selektive nga bisedat e saj me profesionistë të tjerë mjekësorë është e tmerrshme dhe një dëmtim për ata në fushën mjekësore që përpiqen të bëjnë gjënë e duhur.

Annemarie sakrifikoi integritetin e saj për famë

Nuk mund të mos ndihem sikur Annemarie po sillet një budallaqe, gjithçka në emër të marrjes së 15 minutave të saj të famës. Sipas mendimit tim profesional, kushdo në fushën e mjekësisë që jep këshilla të pajustifikuara dhe bën komente aktive për problemet shëndetësore të tjetrit, meriton gjithçka që i hidhet. Është më shumë se thjesht këshilla e keqe që Annemarie jep, është motivimi i saj pas saj. Ajo duket se flet për këtë çështje në një përpjekje për ta bërë veten më të spikatur në mesin e kastit të RHOBH, i cili është thjesht bruto.

Unë jam mbi Annemarie, dhe siç i pëlqen të thotë Candiace Dillard Bassett, “Jo sot, qafa”.