Gjithçka që duhet të dini rreth RHOBH's Bozoma Saint John

Klea

Gjithçka që duhet të dini rreth RHOBH's Bozoma Saint John

Falë raporteve të fundit, ekskluziviteti i diamantit që është Amvise të vërteta të Beverly Hills tashmë ka fansa që tundin gjuhën. Menjëherë pas ribashkimit të sezonit 13, të dy Annemarie Wiley dhe Crystal Kung Minkoff njoftuan se nuk do të ktheheshin në ekskluzivitet. Tani, nëse diamanti i tyre u hoq nga duart apo ata hoqën dorë me gjithë zemër nuk dihet. Por ajo që dihet është fakti i thjeshtë se seriali do të ketë nevojë për gjak të ri. Një grua në fjalë është Bozoma Shën Gjon Por kush është kjo amvise e re RHOBH?

Ka një vajzë të re në qytet

Me sa duket, tani ka një të keqe në shtëpi, sipas Bozoma, e cila postoi së bashku me Bravo njoftimin e saj për t'u bashkuar me ekskluzivitetin e dashur. Bozoma do t'i bashkohet Kyle Richards, Erika Jayne, Garcelle Beauvais, Dorit Kemsley dhe Sutton Stracke për sezonin 14 Kathy Hilton. dhe Jennifer Tilly do të shtohet gjithashtu si “miq të”. Sezoni i ri aktualisht po xhirohet me një datë premierë që pritet në fund të vitit. Në momentin e njoftimit, Bozoma shkroi: “Koha e Zotit është HYJNORE. Unë kurrë nuk vë në dyshim, dhe unë kurrë nuk pengoj. Unë kam besim se ajo që është për mua është për mua dhe është në kohën e duhur. A mund të marr një AMEN? Unë lutem që ju ta besoni këtë edhe për veten tuaj.”

Çfarë bën Bozoma?

Bozoma e filloi karrierën e saj në agjencinë e reklamave të Spike Lee. Amvisa e lindur në Gana është një drejtuese marketingu. Sipas faqes zyrtare të Bozoma-s, ajo u fut në Sallën e Arritjeve të Federatës Amerikane të Reklamimit si një profesioniste marketingu. CV-ja e saj krenohet gjithashtu si një sipërmarrëse dhe një autore. Ajo ka punuar si CMO Global në Netflix dhe Endeavor. Dhe madje ka role shtesë me drejtuesin e lartë të marketingut të Uber, Apple Music dhe Pepsi Co. Nëse kjo nuk do të mjaftonte, në vitin 2021, Forbes e emëroi gjithashtu atë si CMO-në më me ndikim në botë.

Si çdo amvise e mirë Bravo, Bozoma nuk e ka humbur mundësinë e saj për t'u paraqitur në revista të shumta, duke përfshirë Adweek, e cila e quajti atë “një nga personalitetet më emocionuese në reklama”. Në të vërtetë, nuk duket se ka diçka që kjo grua nuk mund të bëjë. Ajo do të përshtatet në mënyrë të përsosur.

Hustles anash Bozoma

Ylli më i ri i Real Housewives of Beverly Hills ka krijuar një tutorial të suksesshëm në internet të titulluar “The Badass Workshop”, i cili ka për qëllim t'i mësojë të tjerët të jenë vetja e tyre më e madhe. Seminari synon ata që thjesht presin në jetë për lëvizjen e tyre të ardhshme për t'u ardhur tek ata. Ajo botoi gjithashtu një kujtime, Jeta Urgjente, në 2023. Libri ka të bëjë me historinë e Bozomës për dashurinë, humbjen dhe mbijetesën.

Siç do të mësojnë së shpejti fansat e Bravo, bashkëshorti i Bozomës, Peter, u nda nga jeta nga kanceri në vitin 2013. Por kur ndodhi ai moment, ajo zgjodhi të jetonte urgjentisht jetën. Libri flet për humbjen e të dashurit të saj të kolegjit për vetëvrasje, për të pasur një fëmijë të parakohshëm që humbi menjëherë pas lindjes dhe për martesën e saj ndërracore. Libri flet gjithashtu për Pjetrin që i dorëzoi Bozomës një listë kovë pasi zbuloi se kanceri i tij ishte terminal: “Anulo divorcin dhe rregullo gabimet menjëherë”.

Harvardi studioi këtë amvise

Më pëlqen të them me zërin tim më të mirë të Elle Woods, “Çfarë keni një klasë në Harvard Law?” Por, pasi lexova për Bozomën, nuk jam aspak i befasuar që kësaj gruaje i kishte shkruar një rast studimi të tërë rreth asaj që ajo ishte e denjë për Shkollën e Biznesit në Harvard, me titull “Udhëheqja me autenticitet dhe urgjencë” Bozoma ka të bëjë vetëm me t'u bërë një ikonë.

Nëna e dy fëmijëve kohët e fundit tha në rrjetet sociale: “Ka një fjalë të urtë afrikane që këshillon “Hani kur ushqimi të jetë gati; Fol kur është koha e duhur…” dhe unë e kam ndjekur shumë mirë këtë këshillë.” Nuk kam asnjë dyshim në mendjen time se Bozoma do t'i mbajë këto gra në këmbët e tyre.