Meri Brown mendon se Kody 'nuk do të bëjë keq' për lëvizjen në Utah

Klea

Gjithçka që duhet të dini rreth projektit të Meri Brown's Passion

Për dhjetë vitet e fundit, Meri Brown ka lejuar kamerat në jetën e saj nëpërmjet Gratë Motra, por jo gjithmonë asaj i është bërë një pritje e ngrohtë. Meri shpesh ishte e ftohtë dhe pak egoiste kur krahasohej me tre gratë e tjera. Si gruaja e parë e Kody Brown, ajo supozoi se do të mbahej në një piedestal Mormon. Por jeta e saj nuk shkoi kështu. Në vend të kësaj, ajo u trajtua si njerka e keqe dhe u hodh poshtë nga patriarku poligam pak pasi u divorcua nga ai që ai të adoptonte fëmijët e Robyn Brown. Meri u la në hije për shumë sezone për të jetuar nga thërrimet e dashurisë. Por tani ajo po kthehet në një mënyrë të pazakontë.

Projekti pasioni i Merit

Sinqerisht, Meri ka vite që flet shumë sh*t. Nëna e një fëmije i ka ngacmuar disa herë ndjekësit në rrjetet e saj sociale në lidhje me një libër të mundshëm të bashkëshortëve të motrës, një arratisje në spa ku ajo nuk mund të shiste bileta dhe biznesin e saj Lu La Roe. Por duket se Meri më në fund ka realizuar një projekt që e ka quajtur me vend Worthy Up. Meri bëri njoftimin e saj të madh në modë madhështore duke ndarë një postim ngacmues, duke shkruar se “Worthy Up ka qenë në punë për një kohë, dhe është shumë argëtuese ta shohësh që më në fund të realizohet!”

Ylli i Sister Wives vazhdoi të tregojë: “Kam kaluar pjesën më të mirë të dekadës së kaluar duke e parë mirë veten time dhe duke kuptuar se kush jam, çfarë dua dhe ku po shkoj. Më duhej të Worthy Up. Ky komunitet është një vend ku unë do të ndaj përvojat e mia personale të rritjes dhe shpresoj t'ju mbështes edhe në udhëtimin tuaj.” Kompania e re e Merit është e fokusuar në të qenit një komunitet i bazuar në “transformimin dhe zbulimin e vetvetes” dhe “një hapësirë ​​të sigurt për individët që të rriten, lidhen dhe frymëzojnë njëri-tjetrin”. Shpresojmë, Meri të paktën do të përpiqet të heqë mustakët përpara se të pranojë këdo.

Meri është një guru

Meri përdor shpesh shprehjen “Ia vlen” në shumë prej postimeve të saj. Fansat e Sister Wives gjithmonë supozonin se ishte mantra e saj që duhej të trette se si e lejoi veten të trajtohej gjatë gjithë këtyre viteve nga Kody. Vetëm kur ajo hapi kompaninë, ylli i realitetit ia atribuoi thënien një veprimi. Në një postim në Instagram për ndarjen e saj, Meri shkroi: “Nëse nuk doni të bëni bujë, vazhdoni të jeni mediokre. Bëni atë që të gjithë të tjerët po bëjnë. Kërkoni mendimin dhe vërtetimin e të gjithëve. Bëj atë që të tjerët mendojnë se duhet të bësh.”

Krahas një selfie, Meri shkroi në dhjetor 2022. “Ose… Bëje atë që të duash. Bëni gjënë tuaj në kohën tuaj dhe sipas kushteve tuaja. Lërini t'ju gjykojnë, le të flasin për ju. Lërini ata të krijojnë 'historitë' e tyre për ju.” Deklarata ishte ironike sepse për kaq shumë kohë, Meri nuk bëri të vetën dhe u përpoq të rifitonte Kody. Ajo do të luante rolin e një rrote të tretë ndërsa përpiqej të rifitonte dashurinë e Kody-t.

Tifozët janë skeptikë

Para se të përditësohej faqja e re e Merit, ajo tregoi se si do të funksiononte Worthy Up. Ekziston një anëtarësim i kufizuar i përjetshëm që fillon nga 99 dollarë dhe përfshin akses në dy video në muaj, qasje në një pyetje dhe përgjigje në muaj dhe një shans të parë për artikuj të përmirësuar si shtesat dhe një filxhan kafeje. Çmimi duket se do të shkojë deri në 149 dollarë pasi të përfundojë çmimi prezantues. Në rubrikën Rreth meje, Meri duket se mendon se është një guru. Ylli i TLC shkroi se programi do t'i zhytë pjesëmarrësit në “kuptimet dhe mençurinë e Merit ndërsa ajo bëhet mentori juaj në udhëtimin për të zbuluar forcën tuaj të brendshme”.

Por fansat, përfshirë edhe mua, nuk po blinin saktësisht atë që ajo po përpiqej të shiste. Unë jam kurioz për kualifikimet e saj, për të qenë të saktë. Një fanse shkroi përmes postimit të saj në Instagram, “Bekoftë. Ajo duhet të kishte shkruar një libër. Kjo është kaq mashtruese.” Ndërsa një tjetër shkroi, “Kjo ndihet shumë e koduar Mormon?” Unë personalisht mendova se Meri ishte gati të lansonte me lehtësi një dis track në Kody, të kompletuar me një video muzikore. Por isha shumë i zhgënjyer.