Gjithçka që duhet të dini rreth dasmës së yllit RHONJ Frank Catania

Klea

Gjithçka që duhet të dini rreth dasmës së yllit RHONJ Frank Catania

E preferuara jonë Amvise të vërteta të Nju Xhersit burrë shtëpie, Frank Catania, po bëhet gati të lidhë nyjën. Frank ka qenë një element kryesor në serial për disa kohë tani dhe u prezantua për herë të parë si ish-bashkëshorti i Dolores Catania. Dolores dhe Frank ishin të martuar nga viti 1994 deri në vitin 1998 dhe kanë dy fëmijë. Ndërsa organizimi mund të duket pak i çuditshëm nga jashtë, Frank dhe Dolores bënë që divorci i tyre të funksiononte për ta. Edhe pse ish-avokati e tradhtoi Doloresin, të dy donin të siguroheshin që fëmijët e tyre të viheshin të parët. Ata madje ndanë një shtëpi së bashku. Tani e gjithë familja është në një vend më të mirë ndërsa përgatiten të martohen me beqarin e fundit të RHONJ.

Kur është dasma?

Sipas faqes së tyre të dasmës, Frank po martohet me nusen e tij më të vogël, Brittany Mattessich, më 9 nëntor 2024. Me vetëm pak muaj nga dasma e tyre, çifti ka shumë për të pritur. Marrëdhënia e çiftit ishte një djegie e ngadaltë me Frank duke pritur 14 vjet pas divorcit të tij për të bërë një angazhim të madh. Në atë kohë, Brittany ishte 21 vjeç dhe Frank ishte 49. Dyshja u takuan për herë të parë kur Frank ishte trajneri i Brittany për një shfaqje fitnesi. Tifozët e Real Housewives of New Jersey do të kujtojnë gjithashtu se ai ndihmoi në stërvitjen e Teresa Giudice në udhëtimin e saj të fitnesit. Dy zogjtë e dashurisë ishin në të vërtetë miq prej kohësh përpara se lidhja e tyre të bëhej romantike në vitin 2022.

Propozimi

Frank propozoi në tetor 2023, dhe ishte e adhurueshme. Çifti kishte veshur bluza të zeza dhe xhinse të njëjta teksa bënin foto përpara një muri me lule. Në atë kohë, Brittany shkroi, “Ne jemi të fejuar!!!! ?? Jam shumë i emocionuar të filloj këtë kapitull tjetër me ju, së bashku me të gjitha gjërat e tjera të mira që po bëjmë.” Muskuli i Nju Xhersit, Dolores i shkroi një mesazh të këndshëm ish-bashkëshortit të saj duke shkruar: “Nuk mund të isha më e lumtur për këta dy zogj dashurie. Urime për fejesën!” Brittany, e cila është e afërt me Dolores, u përgjigj duke shkruar se ajo “gjithmonë më bën të ndihem si pjesë e familjes” dhe Frank mbrojti Dolores për “mbajtjen e familjes tonë gjithmonë të bashkuar”.

regjistrin

Aktualisht, çifti i lumtur është i regjistruar në Macy's, Bloomingdales dhe Crate & Barrel. Dhe si çdo çift tjetër që do të martohet, ata po kërkojnë disa gjëra mjaft argëtuese. Çmimet variojnë nga një vazo tavoline prej 38 dollarësh deri në komplet krevate me gjashtë pjesë të Hilton Hotel prej 500 dollarësh. Pasi hidhni një sy, duket se Brittany dhe Frank po përpiqen ta mbajnë listën e tyre të dëshirave të shkurtër dhe të ëmbël. Çifti ka shtuar disa pjata të bukura për servirje të bardha, aksesorë të kromuar të banjës, një orë alarmi të lakuar LED dhe një pastrues rrobash SALAV. Nëse do të merrja pjesë në dasmë si i ftuar, mendoj se do të sillja pjatën e djathit prej mermeri prej 100 dollarësh. Duket e rafinuar dhe do të përdoret për vitet në vijim ndërsa argëtojnë familjen dhe miqtë e tyre në shtëpinë e tyre të përbashkët.

Dushi i nuses

Fundjavën e kaluar, gratë në jetën e Brittany-it e lanë nusen me festën e saj. Brittany kishte veshur një fustan të mrekullueshëm të bardhë me një të çarë të lartë deri në këmbë. Gjithashtu, flokët e saj biondë ishin veshur me kaçurrela të mëdha dhe të gjalla. Nëse nuk do ta dija më mirë, do të kisha menduar se kjo ishte dita e madhe e dasmës. Por si shumica e vajzave të Jersey-t, dukej sikur Brittany thjesht donte një mundësi tjetër për t'u veshur derisa festonte dashurinë e saj. Për më tepër, dita e gëzueshme u zhvillua në një vend tipik dasmash në Nju Xhersi, The Brownstone një element kryesor RHONJ që ishte i kompletuar me një plan mjedisor të duhur dhe një pistë vallëzimi.

Kishte një tryezë ëmbëlsire që ishte e mbushur me biskota ylberi, makarona dhe një tortë të bardhë. Fotot e çiftit të lumtur ishin shfaqur gjithandej. E pranishme ishte Dolores, e cila postoi foto dhe bëri një thirrje prekëse. Nëna e dy fëmijëve shkroi, | U argëtova shumë duke bërë dush nusen e ardhshme?? Shumë i emocionuar për këta dy @frank.catania.sr & @missbrittyann.” Brittany ftoi gjithashtu Rachel Fuda dhe Melissa Gorga në ditën e saj të veçantë. Këtu shpresojmë që Frank të ketë bërë një marrëveshje për të pasur kamera Bravo në dasmë.