Gjithçka që duhet të dini rreth dasmës së anuluar të Kelly Bensimon

Klea

Gjithçka që duhet të dini rreth dasmës së anuluar të Kelly Bensimon

Kelly Bensimon ishte menduar të bëhej një nuse e skuqur këtë javë, por duket se ajo u ftoh. Hera e dytë e fundit që shikuesit panë Kelly ishte gjatë performancës së saj dramatike në Scary Island. Në atë kohë, Kelly ishte paranojake, e uritur për arinj dhe në mosmarrëveshje me bashkë-yllin Bethenny Frankel. Nuk ishte pamja më e mirë për ish-yllin e Real Housewives të Nju Jorkut dhe ajo u largua nga seriali pak më vonë.

Shpejt drejt Real Housewives Ultimate Girls Trip, dhe producentët jo vetëm që e hodhën aktorin Kelly, por e vendosën atë menjëherë në të njëjtën shtëpi që ajo ishte dhjetë vjet më parë. Këtë herë, Kelly dukej e bazuar dhe më e niveluar. Ajo kishte ende një mentalitet të ajrosur zanash që po vazhdonte, por nuk ishte e njëjta amvise që u shkri në St. Barths gjithë ato vite më parë. Në fakt, ajo u shpreh se si më në fund kishte gjetur një partner të pajtueshëm, i cili ishte përgjigja e listës së saj të gjatë të lutjeve. Por fansave po u thuhet se princi i saj simpatik është kthyer në një bretkocë. Kelly, me qëndrimin e saj pa pengesa, nuk është duke u mbështetur në dëshirat e saj pasi vendosi që më mirë të qëndronte beqare.

Nusja e arratisur

Gjithçka që çdo yll i Real Housewives dëshiron vërtet është të sigurohet që rezervuari i tyre i dashurisë të jetë plot. Kelly nuk bën përjashtim nga ky rregull. Vetëm pak orë më parë u publikua lajmi se ish-modelja kishte anuluar martesën me të fejuarin, Scott Litner. Rezulton se ndarja ndodhi vetëm katër ditë para se ajo të ishte menduar të ecte nëpër rresht. Kelly i tha People: “Në fund të fundit, vendimi im nuk është punë e askujt, por e kuptoj që ka spekulime dhe thashetheme dhe dua t’i jap fund të gjithëve. Për të qenë i qartë, ai refuzoi të nënshkruante një marrëveshje paramartesore dhe unë nuk pranova të martohesha me të. Ndalesa e plotë.” Ndarja erdhi vetëm një vit pasi Scott u ul në një gju. Çifti fillimisht u takuan në një lojë famëkeqe Ranger dhe u fejuan në korrik 2023.

Kelly tha për Us Weekly se “flamuri kryesor i kuq” ishte mungesa e një marrëveshjeje financiare. Ish-ylli i RHONY vuri në dukje, “Nuk kam arritur kaq larg në biznes dhe jetë për të filluar të marr vendime të këqija për shkak të një burri. Ai, nga të gjithë njerëzit, duhet ta kishte kuptuar nevojën për të mbrojtur njëri-tjetrin përpara se të lidhnim nyjën. Jam vërtet i tronditur që ai refuzoi një paramartesë.” Sipas Kelly, Scott “mendoi se unë do të hyja në këtë bashkim pa mbrojtje ligjore në vend, se do t’i lija gjithçka besimit”.

Kush ishte i fejuari i Kelly-t?

Kelly Bensimon duke pushuar në një karrige plazhi në rërë

Scott është një ekzekutiv financiar me përvojë, kështu që ju mendoni se ai do ta kishte kuptuar rëndësinë e nënshkrimit të një paramartese. Sipas LinkedIn-it të tij, Scott ka bërë mjaft emër në fushën e financave. Për dy dekada, ai ka punuar me Bank of America, Lehman Brothers dhe Bear Stearns. Në vitin 2022, Scott u transferua në Morgan Stanley, ku shërben si drejtor ekzekutiv i sportit dhe argëtimit. Scott gjithashtu kalon kohën e tij në Komitetin e Zhvillimit në Spitalin e Rehabilitimit Spaulding. Çdo vit, komiteti organizon një ngjarje bamirësie për hokej në Madison Square Garden për të përfituar Qendrën Travis Roy për Pavarësinë e Përmirësuar në Spaulding

Kelly është e bukur

Kelly Bensimon në Udhëtimin e Vajzave të Fundit të Real Housewives.

Ndërsa historia vazhdon, Scott gjeti guximin për t’u afruar te ish modelja për t’u prezantuar. Sipas një interviste me Interview Magazine, Kelly deklaroi, “Djali i sigurisë është si, ‘Jo, jo, jo, nuk mund të flasësh me të.’ Dhe vajza ime tha: ‘Mami, ai është shumë tërheqës. Ai duket vërtet i bukur. Dhe shoku i tij është vërtet i mirë.’ Më vonë morëm vesh se ishte nipi i tij. Kaq e lezetshme, apo jo?” Ndërmjetësi i pronave të patundshme madje u tregua për gjithçka që ajo pëlqen te Scott. Nëna e dy fëmijëve ndau se ai është “Super atletik, familje e bukur, njeri i mirë, thjesht i lehtë për t’u rrethuar. Nuk ka dramë. Ai nuk po përpiqet të jetë në TV. Ai thjesht dëshiron të bëjë punën e tij, të luajë sport dhe të jetë i lumtur. Dhe unë e dua atë.”

Megjithatë, dasma e ëndrrave në Boston nuk ishte menduar të ishte. Kelly më pas lëshoi ​​një deklaratë tjetër përmes ekipit të saj PR që thoshte, “Kelly është e zhgënjyer nga kjo kthesë e ngjarjeve. Ajo po priste me padurim një kapitull të ri emocionues në jetën e saj së bashku me Scottin kur gjithçka u bë e qartë për të vonë të martën pasdite.” Kelly tani po merr kohë për t’u fokusuar te dy vajzat e saj. Rezulton se Kelly është një cookie e zgjuar, në fund të fundit.