Gjithçka që duhet të dini rreth aplikacionit të modës së Danielle Olivera

Klea

Gjithçka që duhet të dini rreth aplikacionit të modës së Danielle Olivera

Daniele Olivera po i fërkon në mënyrë të gabuar dhomën dhe shikuesit e saj këtë sezon Shtëpi verore. Do të kishit menduar se Danielle do ta kishte mësuar mësimin e saj pasi u fut në dramën e Lindsay Hubbard vitin e kaluar. Por ajo është kthyer në të, duke i dhënë dy centët e saj kur nuk është kërkuar kurrë.

Fatmirësisht, Danielle nuk po e shpenzon gjithë kohën e saj vetëm duke vënë në dyshim jetën e miqve të saj. Boss b*tch ka të bëjë me realizimin e ëndrrave të saj të punës. Ylli i Bravo ka pasur gjithmonë një sfond në financa, por ajo është marrë edhe me teknologji. Ndërsa punonte në industrinë FinTech, Danielle ishte një menaxhere krenare e produkteve që punoi me kodues për të ndërtuar një softuer mjaft mbresëlënës.

Aplikacioni i modës i Danielle

Duke u kujtuar te sezoni 6, Episodi 5, Danielle vuri në dukje se ajo “vendosi të lija punën time në fintech të korporatave për të filluar aplikacionin tim të modës. Ky aplikacion është një situatë e bërjes ose e prishjes, kështu që unë jam i frikësuar nga mendja ime.” Pas më pak se dy vitesh punë të palodhur, ëndrra e Danielle më në fund u realizua. Gjatë episodit të fundit të Summer House, ajo pohoi se “si themeluese dhe CEO”, ajo mësoi se si të fliste me njerëzit. Njoftim për Gabby Prescod që qante në dush dhe Paige DeSorbo duke vënë në dyshim atë që themeloi Danielle, dhe tani zbuloj se nuk e kam idenë aktuale se çfarë po i referohej Danielle.

Por pas një përgjumjeje të vogël, zbulova se Dani kishte nisur biznesin e saj. I titulluar, Donne, anëtari i kastit, donte të krijonte diçka për “femrën e përditshme”. Falë faqes së internetit të kompanisë, ndjekësit “do të kenë gjithmonë diçka për të veshur”. Aplikacioni celular është krijuar për të ndihmuar konsumatorët me zgjedhjet e tyre të modës. Faqja thotë, “Përdoruesit jo vetëm që mund të menaxhojnë veshjet e tyre dixhitale, por gjithashtu mund t'u dërgojnë veshjet dhe librat e look-ut miqve, të marrin rekomandime ditore për stilim dhe madje të punësojnë një profesionist për të ndihmuar me nevojat e përditshme.”

Fashionista në përgatitje

Danielle bashkë-themeloi Donne me partnerin e saj të biznesit, Jim Brocat, dhe në mars 2023, ylli i Summer House dha disa njohuri përmes The Daily Dish. Vetëm pesë muaj pas lançimit të aplikacionit të saj, Danielle tha: “Unë kam një ekip të mrekullueshëm, por është një ekip i vogël. Po kërkoj të mbledh pak kapital në mënyrë që ta zgjerojmë dhe ta realizojmë pak më shpejt. Këtë po e nisim nga e para. Shumë prej tij janë ndërtuar dhe është vërtet emocionuese.” Ndoshta në një arritje edhe më të lezetshme, Danielle njoftoi përmes Instagramit të saj se ishte bashkuar me Waverles, i cili tani po krijon mallra ekskluzive për kompaninë.

Për njoftimin e bashkëpunimit të madh, Danielle shkroi: “Në Donne, misioni ynë është të sigurohemi që të keni gjithmonë diçka për të veshur – qoftë kjo nëpërmjet ndihmës së aplikacionit tonë që dixhitalizon të gjithë garderobën tuaj apo tani, përmes produktit tonë të sapolançuar duke siguruar që të keni një xhup ose djersitje në dorë që mund t'i hidhni me siguri në çdo ditë të javës për rehati, qëndrueshmëri dhe sigurisht stil.”

Gizmos dhe vegla

Ndoshta gjëja më interesante është se Donne ofron një mundësi unike për të ngarkuar dhe parë të gjitha rrobat tuaja në garderobën dixhitale të platformës. Aplikacioni dëshiron që ju të ndani krijimet tuaja me përdorues të tjerë për të kultivuar një stil personal. Aktualisht, ekziston një listë pritjeje për t'u bërë anëtar i Donne. Faqja udhëzon përdoruesit se “do t'ju duhet një kod në listën e pritjes për t'u abonuar dhe për të hyrë në aplikacion. Anëtarësimi në listën e pritjes na bën të dimë se jeni të interesuar t'i bashkoheni aplikacionit. Kur të jeni zgjuar, do t'ju dërgojmë me email një kod në listën e pritjes për të nisur udhëtimin tuaj në Donne!”

Pasi anëtarësohen në Donne, përdoruesit mund të marrin rekomandime ditore për stilim dhe madje të punësojnë një profesionist për të ndihmuar me nevojat e tyre të përditshme. Ekziston edhe opsioni për të qenë një profesionist i stilimit të Donne. Nëse punësohet, përshkrimi i punës thotë se qëllimi kryesor është të ndihmohen individët duke ofruar shërbime në stilimin, organizimin e dollapëve, gjetjen e artikujve dhe krijimin e kapsulave “për të drejtuar në mënyrë më efektive bizneset e tyre”.

Unë sinqerisht shpresoj se fansat e Shtëpisë së Verës do të jenë në gjendje ta shohin biznesin e Danielle-s të rritet ashtu si ne kemi parë Loverboy të shpërthejë.