Pse lidhja e Kody dhe Meri Brown nuk ishte 'e rreme'

Klea

Gjithçka që duhet të dini për të dashurin e ri të Meri Brown

Meri Brown ka qenë beqar pothuajse në dhjetë vitet e fundit. Megjithatë, deri vonë ajo hoqi peshën e bashkëshortit të saj, Kody Brown. Edhe pse Meri ishte gruaja e parë zyrtare e patriarkut Gratë Motra ylli nuk u trajtua kurrë me dashamirësi ose nuk u vendos në piedestalin e artë siç kishte shpresuar të ishte. Por pak më pak se një vit pasi e la zyrtarisht Kody pas për kullotat më të gjelbra të Jutah, Meri është goditur nga shigjeta e Kupidit. Mësoni për të dashurin e ri të Meri Brown.

Çfarë ndodhi me Merin dhe Kodin?

Në fund të janarit 2023, Meri gjeti më në fund dinjitetin e saj dhe la pas Kody dhe zemërimet e tij njëherë e përgjithmonë. Dyshja kanë publikuar një deklaratë të përbashkët në rrjetet sociale. “Në dritën e një njoftimi për shtyp të pamiratuar kohët e fundit, ne ndihemi të detyruar të ndajmë të vërtetën tonë, në mënyrën tonë dhe në kohën tonë. Pas më shumë se një dekade që kemi punuar në lidhjen tonë në mënyrat tona unike, ne kemi marrë vendimin për të ndërprerë përgjithmonë marrëdhënien tonë martesore.” Kishte më shumë, por fansat filluan të akordoheshin sepse ndarja kishte kohë që po vinte.

Çifti ishte i martuar ligjërisht nga viti 1990 deri në vitin 2014 kur Meri u divorcua me vetëmohim nga burri i saj, në mënyrë që ai të martohej me gruan e tij të katërt dhe të preferuar, Robyn Brown. Kishte flamuj të kuq përgjatë rrugës, duke përfshirë një aferë emocionale dhe një skandal peshkimi. Sezonet e fundit të Sister Wives treguan se çifti po ndahej. Kody qartësisht nuk donte të punonte për ta rregulluar atë.

Meri u përpoq të mbante martesën e saj

Sezoni 18 tregoi Meri duke u përpjekur në mënyrë aktive t’i provonte Kody se ajo ende e donte atë. Meri shpesh rrinte si një rrotë e tretë, duke u përpjekur të provonte se Kody mund t’i besonte asaj përsëri. Ajo i kalonte pushimet me familjen dhe shpeshherë mbante anën e Kody-t. Por, pavarësisht se çfarë bënte, ajo përsëri konsiderohej e dëbuar. Por pasi vuri re se ai nuk e mbante më unazën e saj, ajo e kuptoi se fundi ishte i pashmangshëm. Kody ndau në një rrëfim se ai nuk e konsideronte Merin gruan e tij dhe nuk do të ofendohej nëse ajo vendos të vazhdonte me një burrë tjetër.

Meri e dashuruar

Tashmë deklarata e Kody po testohet pasi Meri ka gjetur sërish dashurinë. Nëna e një fëmije zbuloi për fansat në Instagramin e saj se po dilte me një burrë të quajtur Amos. Meri tregoi se ai ishte “djali i bukur me të cilin jam takuar që nga tetori!” Dua të them, dikush duhej të dashurohej me selfiet e saj të filtruara në fund. Me një mburrje të çuditshme, Meri tha: “Ai nuk është 6 këmbë 6, as pilot, por i do Krishtlindjet pothuajse po aq sa unë, dhe qeshim shumë së bashku, që të dyja janë elementë të rëndësishëm të një marrëdhënieje!”

Duket se Meri e ka “vlerësuar” ndarjen, “Unë e kam mbajtur këtë lloj afër meje pasi kemi shijuar muajt e fundit të takimit dhe njohjes me njëri-tjetrin. Ndërsa kam menduar se kur dhe si doja ta ndaja këtë lajm argëtues dhe ta ndaja atë me botën (jk, nuk po e ndaj, po e mbaj për vete?), e dija që doja ta festoja ditëlindjen time në një mënyrë të veçantë dhe le ta festoni këtë me mua!”

Unazat Meri në 53

Meri e bëri të ditur këtë lajm emocionues në ditëlindjen e saj të 53-të dhe jam e gatshme të vë bast se Kody nuk mund të mos mërzitej. Ajo ka shpërndarë një foto të saj dhe Amosit duke buzëqeshur krah për krah. Të dy kanë bërë disa aventura, duke përfshirë ecjen në një mal me dëborë dhe shëtitjen e qenit të Merit, Zonës. Nuk duket sikur Amos është një Mormon apo një poligamist, kështu që Meri tashmë po zgjedh një partner më të mirë.

Amos duket të jetë një tip i mirë, por edhe Kody, kështu që nuk po i kam ngritur ende shpresat. Megjithatë, nëse TLC do të hidhej në këto lajme dhe do të fillonte xhirimet e sezonit 19, unë nuk do të kundërshtoja të shikoja udhëtimin e saj të dashurisë në sezonin e ri pas disa muajsh. Shpresoj që Meri të zbulojë më shumë për lidhjen e saj të re, por për momentin, mund të mendoj vetëm të dua një biskotë të famshme Amos.