Gjithçka që duhet të dini për të dashurën e re të Jesse Lally, Nicole Lacy

Klea

Gjithçka që duhet të dini për të dashurën e re të Jesse Lally, Nicole Lacy

Siç po dëshmojnë shikuesit e The Valley, Jesse Lally nuk po kalon sezonin më të mirë. Mes shpërthimeve të tij të zemërimit drejtuar Kristen Doute. Dhe martesa e tij me Michelle Lally po prishet; Kam filluar të ndihem keq për fillestarin Bravo. Episodet e fundit e kanë treguar Xhesin në mbrojtje. Kryesisht sepse po përpiqet të bindë të gjithë se është i lumtur në martesën e tij.

Pak para shfaqjes së premierës së The Valley, Michelle dhe Jesse njoftuan ndarjen e tyre. Michelle tashmë është parë me burrin e saj të ri, Aaron Nosler. Pra, kishte kuptim që fansat filluan të pyesin nëse edhe Jesse kishte vazhduar më tej. Siç konfirmoi Michelle, ajo nuk jeton më në shtëpinë e tyre martesore. Të dy po bëjnë përpjekje për të gjetur klientë të rinj që nuk lidhen më me njëri-tjetrin me biznesin e pasurive të paluajtshme. Pra, le t'i hedhim një sy shoqes së re të mundshme të Jesse.

Jesse Soft prezanton vajzën e tij të re

Për të mos mbetur pas pasi Michelle zbuloi të dashurin e saj të ri; Xhesi doli në tapetin e kuq me një grua misterioze që me shumë mundësi mund të ishte dashuria e re e jetës së tij. Babai i një fëmije ndoqi “Sparkle's Drag Spectacular” në Comedy Chateau (të mos ngatërrohet me Chateau Marmont) në Hollywood. Xhesi është përpjekur ta mbajë marrëdhënien e tij në nivele të ulëta; diçka brenda mendësisë së tij duhet të ketë ndryshuar, sepse ai ishte më se i lumtur të tregohej Lacy Nicole.

Duket se dyshja ishte aty për të mbështetur mikun e tyre të përbashkët, Jared Lipscomb. Shoku i tyre ishte atje duke performuar në zvarritje për të mbledhur para për Shoqatën e Leukemisë dhe Limfomës. Të tjerë të famshëm të Bravo ishin gjithashtu të pranishëm, duke përfshirë Ariana Madix të Vanderpump Rules, Jason Caperna, Janet Caperna dhe Gina Kirschenheiter.

Kush është Lacy?

Lacy është i njohur në Orange County si një socialiste dhe filantropiste. Biondja ka fondacionin e saj, Shame to Sparkle Foundation. E cila ka për qëllim përfitimin e njerëzve që vuajnë nga trauma dhe çrregullimi i stresit post-traumatik (PTSD.) Rezulton se e dashura e re e Jesse është jashtëzakonisht e lidhur me miq të ngushtë si Gretchen Rossi, Mimi Morris, Audrina Patridge dhe Caroline Stanbury nga Amvisat e vërteta të Dubait.

Nicole u rrit në Kaliforninë Jugore dhe është një Eksperte e Traumës së Mbijetuarit dhe Fëmijërisë përmes Mediumit. Duke u rritur, Lacy përjetoi trauma herët pasi kishte një nënë që luftonte me abuzimin e substancave. Ajo u diagnostikua me një sëmundje autoimune dhe ishte infertile për shkak të endometriozës së saj. I gjithë qëllimi i Lacy është të ndihmojë të tjerët që kanë të bëjnë me të njëjtën diagnozë. Dhe për të adresuar turpin që ndonjëherë e shoqëron. Lindja e fondacionit të saj filloi si një podcast dhe platformë e vogël ku ajo foli me gratë përmes grupeve të avokatëve. Lacy tani sigurohet që t'i kushtojë burime dhe energji hapësirave të PTSD dhe CPTSD. Ajo po sigurohet që bisedat e nevojshme të bëhen. Duket sikur Lacy është një e keqe. Ajo foli gjithashtu në panele të shumta mbrojtëse të viktimave përmes sistemit gjyqësor të Kalifornisë.

A dëshiron Lacy të jetë në TV?

Sipas një burimi përmes The Daily Mail, Lacy “nuk është e interesuar për TV realitet dhe ka zero interes për t'u shfaqur në The Valley”. Miku i ngushtë vazhdoi duke thënë: “Plus, marrëdhënia e tyre është ende mjaft e re në këtë fazë.” Burimi shtoi se nuk ka gjak të keq mes saj dhe Michelle, duke shtuar, “Ajo e do Michelle dhe mendon se ajo është e mrekullueshme – nuk ka asnjë problem nga fundi i saj”. Megjithatë, ka pasur disa thashetheme se Lacy ka provuar jo një herë, por dy herë për Real Housewives të Orange County. Tani, e gjithë kjo pretendohet. Por nuk do të habitesha nëse e shohim së shpejti të shfaqet në një shfaqje Bravo.

Është e vështirë të kuptosh saktësisht se kur këta të dy filluan të takoheshin, kryesisht sepse Xhesi i mban letrat afër gjoksit. Por nuk do të kundërshtoja ta shihja marrëdhënien e tyre të lulëzuar në Sezonin 2 të The Valley. Dhe po, unë tashmë po i nxjerr ato dridhje në univers sepse na duhet një sezon tjetër. Shpresojmë, Jesse është në rrugën e tij për të gjetur një marrëdhënie të re me dikë që e pëlqen atë për atë që është.