Gjithçka që duhet të dini për Sezonin 9 të Below Deck Med

Klea

Gjithçka që duhet të dini për Sezonin 9 të Below Deck Med

Erërat po ngrohen dhe dielli po shkëlqen më gjatë, që mund të nënkuptojë vetëm një gjë: Poshtë Deck Mesdheut eshte kthyer! Rrjeti publikoi një trailer të ri për sezonin 9 që ka të gjithë duke folur. Sezoni i kaluar 8 ishte shumë! Tumi Mhlongo ishte merak kryesor. Kyle Viljoen dhe Natalya Scudder patën një përplasje të madhe, e cila rezultoi në largimin e Nat nga varka! Jack Luby ishte kuzhinieri më i mirë ndonjëherë, me një sjellje mjaft të pazakontë të qetë për një kuzhinier. Dhe kapiteni Sandy Yawn ishte kthyer në krye, duke treguar se çfarë shefe mund të ishte.

Rimorkio

Sezonet e fundit kanë qenë të trazuar në det të hapur, por tani shikuesit mund të përgatiten për një ndryshim të madh! Së pari, ekuipazhi është në një varkë të re, Mustique, dhe do të lundrojë në ujërat greke! Athina është shtëpia e perëndive dhe tani shtëpia e ekuipazhit të ngjashëm me perëndinë që do të kënaqet dhe do të shpenzojë ato bakshish. Ashtu si The Illiad, ekuipazhi do të marrë pjesë në odisenë e tyre për të arritur në fund të sezonit të tyre charter.

Thirrni Dionisin sepse çaji do të derdhet ndërsa ekuipazhi i Mustique do të njihet me njëri-tjetrin dhe detyrat e tyre. Seriali do të lundrojë në ekranin tonë të vogël më 3 qershor.

Fytyra të reja

Shefi i çuditshëm i dikurshëm Tumi, Kyle dhe Nat nuk do të kthehen për të nxitur telashet e tyre të zakonshme. Sidoqoftë, nuk ka nevojë të shqetësoheni sepse Bravo ka punësuar disa anëtarë të rinj të ekuipazhit mjaft të bukur. Kapiteni Sandy tani do të bashkohet nga Stew Bri Muller, Chef Johnathan Shillingford, Bosun Iain Maclean dhe Deckhands Joe Bradley (jo nga Southern Hospitality), Nathan Gallager dhe Gael Cameron.

Ekuipazhi është një përzierje e mirë e vendeve të ndryshme, si Afrika e Jugut, Zelanda e Re, Australia, Sllovenia, Dominika, Spanja dhe Irlanda. Me gjithë këta personalitete në bord, do të ketë disa që lidhin dhe disa që përplasin kokat. Personalisht, mezi pres të shoh se si këto tufa jahtesh e shfrytëzojnë sa më shumë kohën e tyre.

Kthehet një shap i vjetër

Kapiteni Sandy është kthyer në krye, gjë që jam i emocionuar ta shoh. E di që kapiteni ka shumë nxehtësi, por ajo është një frymëzim. Banorja e Floridës është e hapur dhe pak mikromenaxhere, por ajo e di se si të frymëzojë ekuipazhin e saj dhe gjithmonë dëshiron t'i shohë ata të kenë sukses. Gjithashtu, Kivi im i preferuar, Aesha Scott, po bën rikthimin e saj fitimtar në ujërat e Mesdheut pas largimit nga seriali pas përfundimit të sezonit 5 në vitin 2020. Skena hapëse e tregon atë duke thënë: “Med është vendi ku filloi gjithçka për mua. Jam shumë i emocionuar për të provuar veten.” Aesha ka punuar në Australi për dy sezonet e fundit në Below Deck Down Under, kështu që do të jetë interesante të shihet se si ajo i kthehet rutinës së vjetër me kapitenin.

Një tjetër fytyrë e njohur që shikuesit do të njohin është Elena Dubaich. Karta e fundit e merak u bë gjatë sezonit 7, kur ajo plotësoi detyrën për Kyle pasi ai lëndoi kyçin e këmbës. Elena ishte në serial vetëm për dy episode pasi kapiteni Sandy e punësoi atë për ta ndihmuar me një thumbim në jahtin me motor Home. Ekuipazhit dukej se e pëlqeu, madje Bravo e ftoi të bënte një paraqitje në ribashkim.

Cfare te presesh

Traileri për Sezonin 9 ishte intensiv dhe nuk do të prisja asgjë më pak, veçanërisht me Sandy që mbante treshen e Poseidonit. Megjithatë, ky sezon duket AF kërkues. Të ftuarit e charterit janë të bezdisshëm dhe jo të gjithë janë të kënaqur me kuzhinierin autodidakt, siç thekson njëra prej tyre: “Ushqimi ishte…në rregull”. Ekuipazhi është kaq i natyrshëm, saqë ka shumë udhëtime me varkë. Aesha vëren, “Çdo person është kaq i nxehtë,” vëren Aesha. “Ju djema të gjithë do të ziheni.” Disa skena tregojnë Joe në ujë të nxehtë me gratë teksa ai pranon se është një “grusht”.

Ndoshta momenti më i mirë është vështrimi në prapaskenë se si kapiteni Sandy u ul në një gju për t'i propozuar të fejuarës Leah Shafer. Në shtator 2023, Sandy konfirmoi se ajo bëri pyetjen në Instagramin e saj, duke shkruar: “Është zyrtare! I kërkova Leas të martohej me mua, dhe ajo tha PO PO Ne jemi fejuar! Qëndroni të sintonizuar për [the] dasmë?” Akordohuni për të parë se si shkon ky sezon charter!