Gjithçka që duhet të dini për Reality Show The GOAT

Klea

Gjithçka që duhet të dini për Reality Show The GOAT

Pikërisht kur unë mendoj se botës i janë dhënë mjaft shfaqje televizive realiteti, një rrjet vendos të bashkojë lojën. Ky është rasti me ofertën më të re të Amazon. Nga producentët mendjemprehtë të The Bachelor, The Office dhe FBoy Island, Amazon po përgatitet për premierën e një shfaqjeje të re televizive realiteti të titulluar me vend CIDI. Seriali i ri do të shfaqë 14 yje të mëparshëm dhe aktualë të realitetit televiziv, të cilëve do t'u kërkohet të konkurrojnë në një seri sfidash sociale, mendore dhe fizike. Yjet do të konkurrojnë për titujt e “më të mëdhenjve të të gjitha kohërave”, dhe konkurrenca është e madhe. Daniel Tosh do të jetë nikoqir i serialit, dhe ata do të duhet të mbretërojnë të gjithë personalitetet e shquara në të.

Seriali më kujton “The Challenge” të MTV dhe “House of Villians” të VH1. GOAT thjesht po ndjek trendin e kombinimit të shumë aktorëve nga shfaqje të ndryshme. Shikuesit do të njohin lojtarët nga ekskluziviteti i The Bachelor, Big Brother, Love Is Blind, RuPaul's Drag Race dhe madje edhe kampionati për pjekje për pushime. Me një sukses të tillë me The Traitors, Amazon është e qartë se shpreson të arrijë ar me krijimin e saj të fundit.

Ajo është kthyer…

Kastët janë grumbulluar, nëse e them vetë. Amazon riktheu disa lojtarë të rëndë, duke përfshirë yllin e Vandeprump Rules Kristen DouteReal Housewives of New York's Jill Zarin, dhe shap i Shahs of Sunset Reza Farahan. TLC gjithashtu ka një kalë në lojë me Paola Mayfield nga 90 Day Fiance. Përfundojnë pjesën tjetër të listës Tayshia Adams, Joe Amabile, CJ Franco, Wendell Holland, Teck Holmes, Alyssa Edwards, Da'Vonne Rogers, Joey Sasso, Jason Smith dhe Lauren Speed-Hamilton.

Jill, e cila së fundmi pati një shfaqje jo shumë yjore në Below Deck, postoi një foto në Instagramin e saj duke shprehur emocionin e saj. Nëna e një fëmije ka shkruar: “SUPRRISE! U ktheva! Unë kam trupin tim Diet Coke! Pra….Cili yll i realitetit është më i madhi i të gjitha kohërave? Padyshim që unë! Bëj shaka!!!”

Cfare te presesh

I gjithë ekuipazhi do të duhet të përmirësojë lojën e tij politike për të shmangur votimin. Nëse atyre u kërkohet të largohen, ata do të humbasin mundësinë e tyre për të fituar një çmim prej 200,000 dollarësh. Kasti është një kulm i 25 viteve të fundit të televizionit dhe pritet që ata të jetojnë së bashku në feudali. Gjatë një serie prej 20 sfidash, grupi do të duhet të fitojë besimin e njëri-tjetrit duke hedhur gjithashtu disa nga shokët e tyre nën autobus për të lulëzuar.

Tani, do të them se shikoj SHUMË TV realiteti dhe njoh më pak se gjysmën e këtyre njerëzve. Pra, nuk jam i sigurt nëse e konsideroj këtë një kastë të mbushur me DHI, por jam shumë i sigurt se do të jetë argëtuese për t'u parë. Personalisht, pyes nëse kastigu mund të ishte bërë më mirë. GOAT do të shfaqet premierë më 9 maj. Duket se do të ketë 8-10 episode të reja, të cilat do të shfaqen çdo javë të enjten deri më 27 qershor. The GOAT do të transmetohet në Amazon Freevee dhe në aplikacionin Amazon Prime Video.

Reagojnë tifozët

Askujt, veçanërisht yjeve të realitetit televiziv, nuk i pëlqen t'u thuhet se nuk janë më të mirët. Por GOAT mezi pret t'u tregojë fansave se si reagojnë disa nga yjet e tyre të preferuar nën presion. Shumë nga pjesëmarrësit do të jenë nga emisione gjysmë të shkruara, të cilët nuk u është dashur kurrë të konkurrojnë. Mes të ngrënit të insekteve, sfidave të kërcimit dhe enigmave, këtyre yjeve u bëhet puna e tyre. Pas shikimit të pamjes paraprake, mezi pres të shoh që Kristen dhe Jill duhet të zbulojnë defekte.

Duket se nuk jam vetëm në emocionet e mia, me fansat e tjerë që shkojnë në Reddit për të ndarë mendimet e tyre. Mendimet ishin të përziera, me një shkrim, “Omg, është ajo Kristen Doute? Nëse po, unë jam duke e parë plotësisht këtë.” Një tjetër thjesht shtoi: “Po, nuk jam duke u abonuar.” Një tjetër fans i emocionuar zbuloi se do të “shikonin çdo gjë me bythën e çrregullt të Rezës”. Pra, konsensusi duket të jetë pozitiv për reality show-n më të ri televiziv. Unë do të jem një fans i çdo gjëje që ka Jill, Reza dhe Kristen në të.

Amazon e ka bërë të qartë se ata vendosën t'i përgjigjen pyetjes së vjetër: Kush është ylli më i madh i realitetit i të gjitha kohërave? Duket se do të duhet të akordojmë për ta zbuluar.