Të mirat dhe të këqijat e Kody Brown që i përmbahet poligamisë

Klea

Gjithçka që duhet të dini për fëmijët më të mëdhenj të Kody Brown

Gratë Motra yll Kody Brown ka 18 fëmijë mes katër grave të tij, dhe ndërsa ne i shihnim vëllezërit e motrat Brown gjatë sezoneve të mëparshme, me kalimin e viteve, disa prej tyre janë larguar nga qendra e vëmendjes dhe kanë filluar të jetojnë një profil shumë më të ulët të jetës.

Asnjë nga fëmijët e patriarkut nuk ka ndjekur hapat e të atit për të jetuar një mënyrë jetese poligame, pasi secili ka krijuar mendimet e veta për këtë temë. Megjithatë, me një sezon të ri që sapo ka filluar, disa fytyra të njohura po shfaqen, duke i shtyrë fansat të pyesin se si kanë qenë fëmijët e OG Brown.

Logan Brown

29-vjeçari ishte i pari i lindur nga 18 fëmijë dhe është djali i parë i Janelle Brown dhe Kody. Logan Brown ishte një fytyrë e spikatur në dy sezonet e para të Sister Wives, pasi ai shpesh shihej si zëri i arsyes kur bëhej fjalë për të folur me vëllezërit e motrat e tij nga një shkëmb. Që kur u largua nga kamerat TLC në 2012 për të ndjekur kolegj, Logan ka mbajtur një distancë nga familja e tij e famshme.

Logan mbeti pas kur familja u transferua në Flagstaff, Arizona, për të ndjekur Universitetin e Nevadës, Las Vegas, ku ai fitoi diplomën e tij bachelor në Kinesiologji dhe Shkencë Ushtrimi. Më pas ai përfundoi edhe Masterin e tij në Administrim Biznesi nga UNLV.

Sipas LinkedIn, Logan punoi si Rekrutues Rebel për universitetin dhe në prill 2019, ai u punësua si analist biznesi për Qendrën për Pasurimin Akademik dhe Përhapjen. Fëmija më i madh Brown tani punon në StartUpNV si Menaxher i Zhvillimit të Korporatës, të cilin e filloi në qershor 2023. Logan gjithashtu u martua me të dashurën e vjetër, Michelle Petty, në tetor 2022.

Leon Brown

Leon Brown është fëmija i vetëm i Meri Brown dhe Kody. Fëmija i vetëm ndoqi Kolegjin Westminster në Salt Lake City dhe Universitetin Loyola në Çikago. Ata u diplomuan për punë sociale. Leon dikur punonte si avokat i drejtësisë sociale, por tani i referohet vetes si shkrimtar, sipas biografisë së tyre në Instagram.

Në qershor 2020, Leon konfirmoi se ishin transgjinorë dhe përemrat e tyre ishin ata/ata. Menjëherë pas kësaj, në janar 2023, Leon gjithashtu konfirmoi se gjatë vitit të kaluar, ata i ishin nënshtruar një operacioni të lartë për afirmimin e gjinisë. Së fundmi u zbulua se Leon u martua me partneren e tyre, Audrey Kriss, në një ceremoni sekrete në gjykatë në Kolorado më 29 tetor 2022.

Aspyn Brown Thompson

Apsyn Brown është një tjetër vëlla ose motër që ka vendosur të mbajë një profil të ulët. 28-vjeçarja është më e madhja nga gjashtë fëmijët e Christine Brown dhe Kody. Ashtu si vëllai i saj i madh, Aspyn gjithashtu u diplomua në Universitetin e Nevadës, Las Vegas, në 2019. Apsyn u largua me një diplomë në shërbimin njerëzor, martesë dhe terapi familjare.

Megjithatë, nëpërmjet LinkedIn-it të saj, ajo tani punon si menaxhere dyqani në një dyqan Kendra Scott në Salt Lake, Utah. Ajo u martua me Mitch Thompson në vitin 2018, dhe çifti së fundmi bleu shtëpinë e tyre të parë jo shumë larg Christine.

Mykelti Brown Padron

27-vjeçarja Mykelti Brown ka duart plot duke rritur vajzën dhe djemtë binjakë. Mykelti njihej si fëmija Brown që e donte modën, megjithëse zgjedhjet e saj të veshjeve ndonjëherë ishin të diskutueshme. Ajo, gjithashtu, u regjistrua në UNLV në 2015, por e braktisi në vitin 2016 kur u fejua me Tony Padron. Të dy u martuan në dhjetor 2016. Mykelti tani punon me mamin e saj duke shitur produktet Plexus.

Furça Maddie Brown

Madison Brown është vajza e madhe e Janelle dhe Kody dhe një motër biologjike e Logan. Fakt zbavitës—Maddie ishte fëmija i parë Brown që u martua pasi ajo i tha ‘po’ Caleb Brush-it gjatë sezonit 11 në vitin 2016. Maddie u bë menjëherë nënë dhe mirëpriti djalin e saj Axel, i cili u filmua për shfaqjen në 2017. Meqenëse ajo ka pasur edhe vajza, Evie dhe Josephine.

Hunter Brown

Hunter Brown ka qenë në dhe jashtë Sister Wives, ku kryesisht janë filmuar udhëtimet e tij në shtëpi nga Akademia e Forcave Ajrore. Ai fitoi një diplomë në biologji dhe vazhdoi të marrë një diplomë master nga Universiteti Johns Hopkins në infermierinë, duke u diplomuar në maj 2022.

Nuk është e qartë se ku banon aktualisht Hunter, por e dashura e tij prej dy vitesh, Audrey Hubert, jeton në Las Vegas dhe punon si infermiere kirurgjikale në ICU, kështu që është e sigurt të thuhet se ai është vendosur në Sin City.