Gjithçka që duhet të dini për Fallout të Kyle dhe Dorit

Klea

Gjithçka që duhet të dini për Fallout të Kyle dhe Dorit

Sezoni 13 ishte një sezon i vështirë për të Amvise të vërteta të Beverly Hills yjet Kyle Richards dhe Dorit Kemsley. Të dy ishin të bashkuar në ijë, por këtë vit, pati një përçarje të dukshme në miqësi. Kyle zbuloi se ishte lënduar që Dorit e teproi në marrëdhënien e saj me motrën e saj, Kathy Hilton, në ribashkimin e sezonit 12.

Fansat kishin shpresë se gratë do të riparonin miqësinë e tyre pasi të trajtonin problemet e tyre në ribashkimin e sezonit 13. Megjithatë, duket se nuk është kështu. Në ribashkimin e këtij viti, Dorit ndau tekstet që Kyle i dërgoi para xhirimeve. Ylli i RHOBH tha se ndihej e “manipuluar” nga shoqja e saj dhe i shihte tekstet si një përpjekje për ta heshtur. Po.

Jemi të sigurt se do të mësojmë më shumë për pasojat e ish-mirave gjatë ribashkimit. Por këtu është gjithçka që dimë aktualisht rreth pozicionit të Kyle dhe Dorit.

Pse filloi përçarja

Kyle u shpreh se ndjehej sikur Dorit nuk ishte një shoqe e mirë për të në ribashkimin e vitit të kaluar.

“Mendoj se arsyeja që nuk kam kontaktuar kaq shumë me Doritin kohët e fundit është sepse u ndjeva vërtet e zhgënjyer në të,” tha ajo në fillim të këtij sezoni. Asaj nuk i pëlqente mënyra se si Dorit e futi veten në situatën me motrën e saj, duke u thënë producentëve se nuk ndihej si diçka që do të bënte një mik.

“Në mënyrë private, Dorit më kishte thënë: ‘Ndihem shumë keq nga ajo që po kalon me motrën tënde.’ Dhe ajo ishte vërtet mbështetëse dhe në anën time. Dhe atëherë kur ishim të gjithë bashkë, ishte një melodi shumë e ndryshme, “tha ajo në një rrëfim.

Problemet personale

Në krye të dramës që rrethoi ribashkimin e vitit të kaluar, të dyja zonjat janë përballur me vështirësi në jetën e tyre personale që ka të ngjarë të kenë kontribuar në prishjen e miqësisë. Kyle ka qenë e sinqertë në lidhje me vështirësitë e saj për martesën dhe Dorit ka luftuar me PTSD pasi shtëpia e saj u thye në vitin 2021. Ata të dy kanë shumë nga pjata e tyre, gjë që ka të ngjarë ta ketë bërë të vështirë dhënien e prioritetit të miqësisë.

Prioritete të ndryshme

Kyle foli për marrëdhënien e saj me Doritin në një transmetim të drejtpërdrejtë të Amazon në janar dhe fansat u tronditën kur panë se sa shpërfillëse ishte ajo për lidhjen.

“Unë e dua Doritin, por nuk është se, e dini, miqtë e mi, do të shkojmë në palestër, do të stërvitemi bashkë, do të ecim së bashku. Ajo nuk bën gjëra të tilla”, tha ajo.

Kyle është futur vërtet në punë gjatë vitit të kaluar, gjë që duket se ka krijuar më shumë distancë mes saj dhe Dorit. Të dy po kalojnë më pak kohë së bashku tani që Kyle ka gjetur pasione të reja. Ata thjesht mund të kenë më pak të përbashkëta sesa dikur.

Miqësi e ekzagjeruar

Kyle gjithashtu minimizoi miqësinë e saj me Doritin në transmetimin live në Instagram. Në një episod të RHOBH këtë sezon, Dorit tha se ajo dhe Kyle ishin ndarë kohët e fundit. Ajo vuri në dukje se ata nuk bëjnë aq shumë udhëtime së bashku sa dikur.

Në Instagram Live, Kyle i quajti deklaratat e Dorit një “ekzagjerim”.

“Kjo nuk duhet të jetë e dyshimtë… [but] Ne kemi shkuar vetëm në një udhëtim së bashku si çift që më kujtohet, Mau, PK, Dorit dhe unë”, tha ajo. “Ne bëmë Vegas së bashku, kjo është e vërtetë, dhe më pas kemi qenë në Londër në të njëjtën kohë, por kjo ishte thjesht një ekzagjerim.”

Në ribashkim, Dorit pranoi se ishte lënduar nga komentet e Kyle në shtyp.

Tekstet

Në ribashkimin e sezonit 13, Dorit i tregoi Erika Jayne tekstet që Kyle i kishte dërguar para xhirimeve.

“Përshëndetje, unë jam përpjekur të kontaktoj sepse e di që jemi në një vend të çuditshëm dhe kjo më shqetëson vërtet,” thuhej në një tekst. Ajo vazhdoi duke thënë se ishte lënduar disa nga komentet e mia që Dorit bëri në shtyp, por nuk donte “të humbisja dikë tjetër në jetën time për një shfaqje televizive”. Ajo shtoi se nuk sheh një arsye për të ngritur çështjet e tyre në ribashkim.

Dorit nuk e pranoi ofertën e paqes, duke i quajtur mesazhet “manipuluese” dhe “të llogaritura”.

Kjo është gjithçka që dimë se ku qëndron aktualisht miqësia e Kyle dhe Dorit. Shpresojmë se do të marrim më shumë informacion kur të transmetohet ribashkimi.