Gjithçka që dimë për të dashurin e Ubah Hassan

Klea

Gjithçka që dimë për të dashurin e Ubah Hassan

Bravo yll Ubah Hassan u shpreh ngushtë për të dashurin e saj në finalen e sezonit 14 të Shtëpiake të vërteta të Nju Jorkut, por falë internetit, fansat kanë mësuar shumë për njeriun në jetën e Ubah. Vazhdoni të lexoni për të mësuar gjithçka që dimë për të dashurin e Ubah Hassan.

Ai jeton në Konektikat

(Foto nga Daniel Zuchnik/WWD nëpërmjet Getty Images)

Në finalen e sezonit, Ubah ishte e vendosur për të mos dashur të zbulonte identitetin e të dashurit të saj në kamera. I vetmi detaj që morëm për të ishte se ai banon në shtetin e Konektikatit. Faleminderit, Brynn Whitfield për derdhjen e atij informacioni top-sekret.

Emri i tij është Oliver Dachsel

(Foto nga Daniel Zuchnik/WWD nëpërmjet Getty Images)

Fatmirësisht, informacione të reja janë shfaqur që nga mbyllja e xhirimeve. Tifozët nuk duhet t’i referohen njeriut të Ubah si “Z. Connecticut” më sepse modelja së fundmi e bëri publike lidhjen e saj. Ylli i “Bravo” dhe i dashuri i saj Oliver Dachsel bënë debutimin e tyre në tapetin e kuq në “American Balet Theatre Fall Gala” në Lincoln Center të NYC të martën, më 24 tetor.

Ubah dukej mahnitëse në këtë ngjarje. Ajo kishte veshur një fustan ngjyrë argjendi me një shpatull, ndërsa burri i saj dukej i mprehtë në një smoking klasik të zi. Ata padyshim dukeshin si çifti perfekt i Nju Jorkut. Nga fotot mund të dallojmë se Oliveri është i gjatë, brun dhe i pashëm. Punë të mbarë, Ubah!

Ai është një person privat

(Foto nga Craig Barritt/Getty Images për Shoqatën e Alzheimerit)

Gjatë pjesës së parë të ribashkimit të sezonit 14 të Real Housewives të Nju Jorkut, Ubah zbuloi se partneri i saj është privat “për shkak të punës së tij”. Ylli i RHONY dëshmoi përkushtimin e saj për ta mbajtur marrëdhënien private kur u njoh me Page Six në Gala të Teatrit të Baletit Amerikan.

“Ne nuk duam të bëjmë një koment,” tha ajo pasi media pyeti për seriozitetin e marrëdhënies. Megjithatë, ajo zbuloi se ajo dhe Oliver ishin takuar për “mbi një vit”.

Ai është një bankier investimesh

(Foto nga Michael Loccisano/Getty Images)

Sipas faqes LinkedIn të Oliver, ai është drejtor menaxhues në Jefferies, një firmë globale bankare investimesh. Ai ka 17 vite përvojë në këtë fushë. Ai e filloi karrierën e tij me Deutsche Bank në Frankfurt të Gjermanisë. Oliver më pas u transferua në Londër, ku vazhdoi karrierën e tij përpara se të transferohej në Shtetet e Bashkuara në 2011. Ai filloi të punonte në Jefferies në 2016.

Ai mori një diplomë Master nga WHU – Otto Beisheim School of Management, një shkollë biznesi në Gjermani në vitin 2006. Ai gjithashtu ndoqi një program ekzekutiv në Columbia Business School në Nju Jork.

Bashkëyjet e RHONY të Ubahut janë si Ai

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images)

I dashuri i Ubah sigurisht që ka vulën e miratimit të bashkë-yjeve të saj RHONY. Gjatë pjesës së parë të ribashkimit RHONY, Andy Cohen i pyeti zonjat mendimet e tyre për “Z. Connecticut,” dhe ata nuk mund të ndalonin së vërshuari mbi njeriun misterioz.

Erin Lichy nuk kishte veçse lavdërime për burrin në jetën e shoqes së saj, duke theksuar se ai është “shumë i lezetshëm” dhe një “burrë i bukur”. Sai De Silva dhe Jessel Taank gjithashtu ndanë mbështetjen e tyre për marrëdhënien.

“Ai është shumë i dashuruar me të,” i tha Sai Andit. “Ai ka shkëlqim në sytë e tij.”

“Ai është homologu i përsosur i Ubahut,” shtoi Jessel. “Ai është i durueshëm, është i dashur. Ai [looks at her as if] ajo është art në një muze.”

Ata duken shumë të dashuruar

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Udhëtimi i tyre i fundit në balet nuk është hera e parë që çifti marrin pjesë së bashku në një event. Andy Cohen konfirmoi se u takua me të dashurin e Ubah në festën e premierës së sezonit 14 të RHONY. Një burim që mori pjesë në festën e premierës tha për Daily Mail se të dy dukeshin shumë të tronditur.

“Ata ishin bashkë gjithë natën. Nuk ishte sikur po dilnin, por kurrë nuk u larguan nga njëri-tjetri, ishin shumë të qeshur dhe ajo dukej e emocionuar që po e prezantonte atë me njerëzit,” tha burimi për gazetën. “Ajo ishte padyshim shumë e lumtur”, shtoi burimi. “Natyrisht që ishte një festë private, por ndjeva se ajo ishte e rehatshme ta kishte atë atje.”

Kaq e lezetshme! Jemi shumë të lumtur që Ubah e ka takuar ndeshjen e saj dhe shpresojmë të mësojmë më shumë rreth Oliver në sezonin 15 të Real Housewives të Nju Jorkut.