Gjithçka që dimë për ndarjen e Jax dhe Brittany

Klea

Gjithçka që dimë për ndarjen e Jax dhe Brittany

Yjet e Luginës Jax Taylor dhe Brittany Cartwright po marrin pak kohë larg. Përderisa të dy nuk janë aktualisht bashkë, të dy kanë deklaruar se pajtimi është i mundur nëse zgjidhin çështjet e tyre të komunikimit.

Çifti njoftoi ndarjen e tyre në episodin e 29 shkurtit të podcast-it të tyre When Reality Hits, duke u thënë dëgjuesve se po jetojnë në shtëpi të ndara. “Kam marrë vendimin të shkoj në një shtëpi tjetër për të marrë pak hapësirë ​​për hir të shëndetit tim mendor,” ndau Brittany në episod.

Shumë fansa u befasuan nga lajmi i ndarjes duke pasur parasysh se sa shumë trazira ka mbijetuar çifti në 9 vitet e fundit. Të dy kanë qenë së bashku që nga viti 2015 dhe fansat kanë qenë dëshmitarë të viteve të para të vështira të marrëdhënies së tyre në Vanderpump Rules. Çifti ka qenë afër ndarjes më parë, por shikuesit mendonin se të dy kishin kaluar dhimbjet në rritje të marrëdhënies së tyre pasi u martuan në vitin 2019. Por duket se ata kanë ende disa çështje për të zgjidhur.

Pra, çfarë çoi në ndarje? Si Jax ashtu edhe Brittany kanë folur gjatë për ndarjen e papritur.

Këtu është gjithçka që dimë për ndarjen:

Brittany u ndje si e mirëqenë në martesë

Në një intervistë me Page Six në festën premierë të The Valley, Brittany ndau se ndihej e mirëqenë në lidhje.

“Ne kemi qenë së bashku nëntë vjet dhe njerëzit pushojnë së vlerësuari dhe ju marrin si të mirëqenë pas disa kohësh – dhe kjo nuk duhet të ndodhë kurrë në një martesë,” tha ajo për median. “Pra, kjo është ajo që unë po përpiqem të rikthehem … dhe nëse nuk kthehet, atëherë ne nuk do të kthehemi së bashku.”

Ajo më tej tha se i dha burrit të saj një listë të gjërave që duhej të bënte që lidhja të vazhdonte, por ai nuk e ka ndjekur.

“I kërkova të bënte gjëra të vogla – katër gjëra të vogla – dhe … të shkoja në terapi ishte një prej tyre. Ai ende nuk e ka bërë këtë”, tha ajo. “Pra, ka gjëra të vogla që i kam kërkuar të bëjë. Ne do të shohim nëse ai i bën të gjitha, por do të shohim gjithashtu nëse do të ndryshojë diçka.”

Përveç çështjeve të komunikimit, Brittany ka qenë e hapur për t'u ndjerë e paplotësuar në departamentin e romancës. Në një trailer për “The Valley”, ajo pranoi se jeta seksuale e saj dhe Jax ka vuajtur vitet e fundit.

“Ne nuk bëjmë seks kurrë,” i tha ajo bashkë-yllit Janet Caperna, duke vënë në dukje se ndjehet sikur burri i saj nuk tërhiqet prej saj.

Në intervistën e saj me Page Six, Brittany tha se ajo arriti një pikë të thyer me mungesën e intimitetit në martesë. “Mendoj se thjesht duhej të thosha: 'Jam e nxehtë si dreqin, dhe nuk do t'i dëgjoj më këto demat', tha ajo.

Jax thotë se nuk mashtroi

Kur u publikua lajmi i ndarjes, fansat supozuan se pabesia duhet të ishte fajtori duke pasur parasysh historinë e mashtrimit të Jax. Gjithashtu, Katie Maloney aludoi se Jax ishte ende një burrë në qytet në një episod të fundit të Vanderpump Rules. Megjithatë, Jax ka qenë i bindur se mashtrimi nuk ishte shkaku i ndarjes.

“E di që të gjithë janë atje duke thënë se kam mashtruar. Kjo nuk eshte e vertete. Është thjesht një çështje komunikimi. Besoni apo jo, njerëzit mund të ndahen [for reasons] përveç mashtrimit,” tha ai për Page Six.

Nuk është një marifet publiciteti

Çifti u nda vetëm disa javë para premierës së shfaqjes së tyre të re Bravo, gjë që i shtyu fansat të pyesin nëse ndarja ishte një marifet publiciteti për të promovuar shfaqjen e re. Të gjithë e pamë se si Scandoval i dha jetë të re Rregullave të Vanderpump. Megjithatë, Jax dhe Brittany kanë dalë dhe kanë thënë se ndarja është shumë reale dhe jo për dramë televizive.

“[The publicity stunt rumor] me të vërtetë më mërziti sepse nëse njerëzit në të vërtetë më shikonin gjatë viteve dhe do të njihnin personalitetin tim dhe do të më njihnin si një qenie njerëzore dhe jo thjesht një yll realiteti, ata do ta dinin që unë kurrë nuk do ta bëja këtë, “tha Brittany për Us Weekly në një intervistë më 15 mars. . “Nuk do ta vendosa kurrë djalin tim në një situatë të tillë. Nuk do ta vendosja kurrë jetën time në një situatë të tillë.”

Djali i tyre është shumë mirë

Jax dhe Brittany mirëpritën një djalë, Cruz, në vitin 2021. Pasi fansat dëgjuan për ndarjen, ata pyetën veten se si po e përballonte djali i tyre dyvjeçar.

“Ai është mirë. Ai është shumë i lumtur. Ndjehem sikur sa herë që është me mamanë, është shumë i lumtur, sa herë që është me babin… është mirë, po ia del shumë,” tha Brittany për Page Six në mars.

Dyshja janë shprehur se prioriteti i tyre është rritja e djalit. Jax tregoi se ai dhe Brittany janë ende në komunikim të vazhdueshëm dhe po lundrojnë me sukses si bashkëprindërim.

“Nuk ka kaluar asnjë ditë që nga ndarja që ne të mos shihemi vërtet nëse nuk jam duke punuar ose ajo po punon,” tha ai. “Ne jemi bashkë-prindëror.”