Gjithçka që dimë për djalin e Erika Jayne, Tommy Zizzo

Klea

Gjithçka që dimë për djalin e Erika Jayne, Tommy Zizzo

Si të gjitha nënat e mira, Erika Jayne është shumë mbrojtëse ndaj djalit të saj. Ne e pamë këtë në Amvise të vërteta të Beverly Hills Sezoni 7. Këtu, zonjat po luftonin ndërsa ishin në Hong Kong, siç bëjnë ata, dhe Eileen Davidson bëri një analogji që rezultoi keq. “Ajo nuk e vrau fëmijën tënd,” tha Eileen, duke u përpjekur që Erika të falte Dorit Kemsley.

Duke qenë se djali i Erikës, Tommy Zizzo Jr., është një oficer policie, Erika goditi bashkë-yllin e saj. “Mos e mësoni më vrasjen e fëmijës tim, sepse fëmija im mund të vritet. Fëmija juaj nuk vesh uniformë çdo ditë e natë dhe nuk e vë jetën në linjë për njerëzit që nuk i njeh. Mos fol më kurrë për fëmijën tim të rrahur. Ti nuk e di se me çfarë merrem unë çdo natë, – bërtiti Erika, ndërsa zemërimi i saj u shndërrua në lot.

Eileen u tërhoq shpejt, duke i kërkuar falje Erikës. Megjithatë, vetëm të nesërmen zonjat arritën të gjenin paqe. Pas kësaj, Erika bëri disa përmendje të tjera për djalin e saj, por jo një ton, pasi ai është mjaft privat. Sa i përket asaj që ka zbuluar Erika për djalin e saj jo të vogël më, ja çaji kryesor i derdhur.

Fëmijëria e Tommit pa Erika

Edukimi i Erikës ndihmoi në vendosjen e tonit për vitet e para të Tommy. Në një intervistë me People në 2018, Erika shpjegoi se në moshën 18-vjeçare, nëna e saj “kritike” i tha asaj ose “të paguante qiranë ose të dilte jashtë”. Pra, Erika bëri pikërisht këtë. Ajo mori vendin e saj në New York City, ku dashuria e saj për të performuar udhëhoqi hapat e saj të ardhshëm.

Menjëherë Erika filloi të punonte si kërcimtare Go-Go dhe menjëherë pas kësaj, ajo takoi një DJ të quajtur Thomas Rizzo. Dyshja u takuan për 6 muaj përpara se të vendosnin të martoheshin, dhe në moshën 20-vjeçare, Erika lindi fëmijën e tyre të vetëm, Thomas “Tommy” Jr. Martesa e tyre përfundoi në mënyrë miqësore vetëm pak vite më vonë.

Megjithatë, Erika ende dëshironte ta bënte atë si yll. Prandaj, ajo u transferua në Los Angeles, duke e lënë Tommy në NYC me babanë e tij. “Ishte rreziku më i madh që kam marrë ndonjëherë,” pranoi ajo, duke shtuar se ky vendim “peshonte rëndë” në zemrën e saj. “Isha në panik, por isha i përkushtuar për të pasur sukses dhe e dija se ai do të përfundonte këtu me mua përfundimisht.”

Në kujtimet e saj, Pretty Mess, Erika zbuloi se ajo filloi të fluturonte mbrapa dhe mbrapa midis dy brigjeve, pasi donte të ishte një pjesë aktive e jetës së Tommy-t në NYC, ndërsa gjithashtu përpiqej të avanconte karrierën e saj në CA. Përfundimisht, Tommy i vogël u bë gjithashtu dy bregdetar. Sa për vitet e tij të hershme të fëmijërisë, Erika tregoi se “shkolla e tij ishte kthyer në lindje… Unë isha në çdo konferencë mësuesish, lojëra shkollore, diplomim dhe çdo ngjarje tjetër që mendoja se duhej të merrja pjesë”.

Në përgjithësi, vitet e hershme të fëmijërisë së Tommy-t ishin mjaft të zbutura. Prindërit e tij bënë më të mirën që mundën, duke u bërë bashkë prindër nga skajet e kundërta të vendit.

Babai i Tommit

Erika është një “manë krenare”, por djali i saj nuk zgjodhi sytë e publikut; ajo e bëri. Prandaj, ajo nuk tregon shumë për djalin e saj. Po kështu, edhe babai i Tommit, i cili ka të njëjtin emër, është gjithashtu privat. Prandaj, nuk ka shumë informacione të njohura, pa atë që Erika ka ndarë.

Në kujtimet e saj, Erika shkroi për përplasjen e saj të parë me babain e Tommy-t, Thomas, që ndodhi ndërsa ai ishte duke bërë DJ në China Club në NYC. “Ai ishte një sicilian i gjatë, muskuloz, me atë lloj shakaje në rrugë që vetëm njujorkezët vendas mund të kenë. Ai ishte një pjesë absolute,” ngacmoi ajo, dhe HUNAYYYY, ndaj disa imazhe tashmë!

Për fat të mirë, Erika i tha Daily Dish se ajo dhe babai i Tommy janë të afërt. Në fakt, gjatë gjithë betejave të fundit ligjore të Erikës, ish-i i saj ka qenë “shumë mbështetës”, madje edhe nëna e Erikës “është e afërt me të dhe nënën e tij. Njerëzit nuk e kuptojnë këtë, por ne në fakt jemi shumë të ngushtë. Ata më kanë mbështetur shumë, dhe unë jam shumë mirënjohëse”, tha ajo.

Jeta e Tommy-t ndërsa Erika ishte me Big Daddy Grifter

Pasi u divorcua nga Thomas dhe u transferua në LA, Erika takoi një Tom tjetër ndërsa punonte si kamariere. Përpara se të bëhej një avokat i shtrembër dhe vjedhës, Tom Girardi ishte i rregullt në vendin e punës së Erikës, kështu që të dy u bënë miq. Në një intervistë të ndryshme me People, Erika tregoi se Tom më në fund e kërkoi të dilnin në një takim dhe lidhja e tyre ishte e fortë.

Disa muaj më vonë, Erika u transferua në rezidencën luksoze të Tomit dhe vetëm 6 muaj më pas, Tom i propozoi martesë. Sa për Tommy, në episodin e 22 prillit të RHOBH, Erika tregoi se Tom e përqafoi plotësisht rolin e tij të ri si njerku i Tommy. Mbi këtë, Erika e përlotur tha: “Kjo është e vetmja gjë që më pëlqente më shumë te Tom, kur djali im ishte më i vogël, ishte se ai e priti me krahë hapur. Unë jam shumë mirënjohës. Ky është djali im.”

Kur ishte në LA, Tommy u rrit nga Erika dhe Tom, por Erika’s e bëri të qartë se Tommy u rrit brenda kufijve të rreptë. “Kam rritur një oficer policie. Çfarë ju thotë kjo? Po, nuk kishte shumë liri. Unë besoj në rregulla dhe besoj, ju e dini, që ato të ndiqen vazhdimisht, “tha ajo, përmes një bisede tjetër me The Daily Dish.

Një pallat me rregulla. Tingëllon si një fëmijëri e mirë për Tommy Jr.

Tommy oficeri i policisë

Gjatë mbretërimi i Mbretit Tiger Karantina e COVID-19, krenaria e Erikës me Tommy-n u tejmbush. Si një punëtor thelbësor i vijës së parë, Tommy duhej të punonte çdo ditë. Kjo e pa Erika duke ndarë me krenari një foto të rrallë të djalit të saj me uniformë. Aktualisht, në moshën 29-vjeçare, Tommy jeton dhe punon në LA, ku është, me aq sa mund të mblidhemi, jo i martuar, ndaj shkoni në radhë, të gjithë.

Sa i përket marrëdhënies së tij me nënën e tij të rrethuar vazhdimisht në polemika, Erika i tha Bravo Insajderit se “Jemi miq. Unë jam dhe do të jem përgjithmonë nëna e tij. Dhe, ju e dini, unë ende duhet të gatuaj kur ai të vijë.”