Gjithçka që dimë për dasmën e Christine Brown dhe David Woolley

Klea

Gjithçka që dimë për dasmën e Christine Brown dhe David Woolley

Këmbanat e dasmës po binin të shtunën e kaluar, dhe Christine Brown nga Gratë Motra ka shumë të ngjarë që vrapoi në korridor te burri i saj tani, David Woolley. Për muaj të tërë, Christine kishte lënë të kuptohet se donte të bënte një dasmë në korrik, por vajza e saj, Gwendlyn Brown, e rrahu atë. Christine nuk ishte asgjë më pak se një nuse e skuqur, dhe ja çfarë dimë për Dasmën e saj Fabulous Jo-Poligamike Big Fat.

Dita e Madhe e Christine

51-vjeçari u martua në Red Cliffs Lodge në Moab, Utah. Çifti tha “Unë bëj” para 330 të ftuarve, ndërsa Christine ndau me fansat, përmes People, se ishte një “përrallë”. Pas vetëm gjashtë muajsh fejesë, Christine nuk është më një Brown dhe ka kaluar për fat të mirë në një Woolley.

Për Christine-n, dasma është ajo që ajo mendonte se nuk do ta bënte kurrë, duke vënë në dukje: “Unë mund të eci në korridor për te Davidi, ai thjesht më shikon mua ashtu siç po më shikon. Djali i saj i vetëm, Paedon Brown, dhe babai i saj e përcollën atë nëpër rresht, kështu që duket se ajo më në fund mori bekimin e tij.

David tregoi se Christine nuk u lejua kurrë të kishte të gjitha “këmbanat dhe bilbilat”. Dasma e vjeshtës përmbushi një ëndërr të përjetshme të Christine-s, e cila përfshinte që babai i saj të mund ta ecte nëpër rresht. Fansat e dinë se ajo kurrë nuk e mori atë privilegj me ish-bashkëshortin, Kody Brown.

Çifti u takua në tetor të vitit 2022, por nuk u bë zyrtare deri në ditën e Shën Valentinit. Që atëherë ata janë të pandashëm. Festimet filluan të premten mbrëma, e cila përfshinte një lundrim në mbrëmje poshtë lumit Kolorado. Dyshja vuri në dukje, “Na pëlqeu ideja për të pasur sa më shumë familje dhe miq atje. Do të argëtohemi shumë.”

Vendndodhja

Si një skenë nga një ëndërr perëndimore, shkëmbinjtë Red Hill në Moab janë një sfond i përsosur për dashurinë. Vendndodhja është një Mekë për aventurierët. Me lozha vetëm një distancë të shkurtër nga hapësira e ngjarjeve, ajo bëri dasmën perfekte familjare.

Christine përdori planifikuesin e dasmave Danielle Rothweiler për dekorimin e jashtëm, i cili përbëhej nga ngjyra natyrale të vjeshtës, duke përfshirë trëndafilin e pluhurosur, kumbullin, pjeshkën, koralin dhe ngjyrë vjollce. Davidit i pëlqeu mjedisi, duke i thënë medias: “Pamja, peizazhi, është joreale. Ju nuk mund ta mposhtni atë.”

Çifti bëri që fëmijët dhe nipërit e tyre të ecnin nëpër korridorin mes tyre, me ata që më në fund ndaluan nën një hark me lule për të shkëmbyer zotimet e tyre. Pas një puthjeje intensive, ata u larguan duke u kapur për dore me At Last nga Etta James që luante në sfond.

Pritja

Pas një ceremonie dhe fotosh “të shkurtër dhe të ëmbël”, David dhe Christine u bashkuan me familjen dhe miqtë e tyre në një tendë të zbukuruar me lule dhe drita zanash. Pijet e zgjedhura për mysafirët në barin e hapur ishin shampanjë, lëng molle, mojito dhe mushka të Moskës. Darka, e cila ishte një shuplakë, përfshinte gjithçka BBQ, si mish viçi i pjekur, fasule të pjekura, patate dhe misër në kalli.

Asnjë martesë nuk është e plotë pa një ëmbëlsirë. Torta e dasmës së Christine Brown dhe David Woolley ishte me tre shtresa dhe pak akull. David madje kishte tortën e dhëndrit të tij me një temë Darth Vader.

Fustani

Në një postim në Instagram, nëna e gjashtë fëmijëve ndau se ishte “shumë e bekuar. Jam e lumtur dhe e nderuar që jam rrethuar nga kaq shumë dashuri. Ishte një përvojë e jashtëzakonshme pa familje.” Christine kishte veshur një fustan seksi të bardhë me kapele. Veshja ishte e zbukuruar me dantella dhe kishte një qafë të zhytur në formë v. Fustani vinte nga Boda Bridal dhe përfshinte gjithashtu rruaza të ndërlikuara përgjatë buzës dhe trupit.

Christine i vuri flokët poshtë me pjesët e përparme të tërhequra nga fytyra për të nxjerrë në pah syrin e saj të ftohtë prej bronzi. Davidi kishte veshur një kostum të zi të zgjuar me një kravatë të zezë dhe një këmishë të zezë dhe dukej si një ëndërr e realizuar për Christine-n, ndërsa ai e priste në fund të korridorit.

Fansat e Sister Wives shpresojnë të shohin ditën e madhe të Christine-s të shpaloset në sezonin aktual. Christine nuk ka zbuluar ende listën e të ftuarve, por mund të supozohet se Janelle Brown dhe gjashtë fëmijët e saj ishin të pranishëm, si dhe të gjashtë fëmijët e saj. Jo në listë ishte me siguri Kody dhe Robyn Brown. Me shumë mundësi, Kody u ul në Flagstaff, duke menduar se ku shkoi gjithçka keq dhe duke i qarë Robinit.