Gjithçka që dimë për atë që fiton bachelor

Klea

Gjithçka që dimë për atë që fiton bachelor

Udhëtimi i Joey Graziadeit në The Bachelor është afër fundit, me vetëm katër gra që kanë mbetur në garën për zemrën e tij. Daisy Kent, Kelsey Anderson, Maria Georgas dhe Rachel Nance do të përparojnë në vendlindjet javën e ardhshme dhe do të prezantojnë Bachelorin me familjet e tyre.

Jemi vetëm disa javë larg finales, por nëse nuk mund të prisni deri atëherë për të zbuluar se kujt ia bën Joey pyetjen, ne ju kemi mbuluar.

Këtu është gjithçka që dimë se kush fiton sezonin 28 të The Bachelor.

PARALAJMËRIM: KY POST PËRMBAN SPOILERË. NËSE NUK DËSHIRONI TË LEXONI SPOILERËT, NDALU TË LËZUARIT.

Kë Zgjedh Joey?

Më 29 nëntor, Reality Steve zbuloi përmes Instagramit se Daisy Kent ishte fituesja e sezonit 28. Blogerja u tha fansave që Joey dhe Daisy u fejuan në finale pasi ai i tha lamtumirë nënkampiones Kelsey Anderson.

Fansat në pjesën e komenteve miratuan zgjedhjen e Joey.

“Periudha e mirë [Daisy] ka një personalitet të mrekullueshëm”, ka shkruar një përdorues i Instagramit.

25-vjeçarja fitoi fansat gjatë takimit të saj kokë më kokë ku foli për betejat e saj me humbjen e dëgjimit si pasojë e sëmundjes Lyme. Ajo shpjegoi se përdor një implant koklear për të përmirësuar dëgjimin e saj. Fansat vlerësuan aftësinë e Daisy-t për të qëndruar kaq pozitiv pasi u përball me betejat shëndetësore kur rritej.

Në një klip të takimit të tyre një me një të postuar në faqen e “The Bachelor” në Instagram, fansat shpërthyen mbi hirin e bukuroshes bjonde.

“Ekipi Daisy,” shkroi një përdorues.

“Më mirë të fitojë ajo, përndryshe unë do të nxjerr sytë jashtë. unë dua [Daisy]”, komentoi një përdorues.

Spoilerët e përditësuar

Fansat ishin nën supozimin se Daisy ishte fituesi i sezonit 28 deri më 21 shkurt, kur një llogari e fansave të Bachelor ndau prova të reja. Bachelornation.scoop në Instagram ndau një seri kapjesh të ekranit nga Stories në Instagram të Joey dhe Kelsey, të cilat dukeshin jashtëzakonisht të ngjashme. Krijuesi theksoi se të dy kishin postuar foto dhe video me sfonde të padallueshme.

“Përmbledhja e fotografive dëshmon se spoileri origjinal i Reality Steve mund të jetë i gabuar. Rrëshqitni nëpër të gjitha paralajmërimet për të parë, “shkruan ata në mbishkrim. “Fotografitë tregojnë se Joey dhe F1 e tij e mundshme ishin në të njëjtën vizitë në Shtëpinë e Sigurt sepse prejardhja e tyre përputhet me shtëpinë që përdoret për SHV.”

Përdoruesi vlerësoi Reddit si burimin origjinal të informacionit.

Reality Steve e tërhoqi parashikimin e tij fillestar më 27 shkurt, duke u thënë fansave që Daisy nuk ishte, në fakt, marrësi i trëndafilit të fundit të Joey.

“Në nëntor kisha raportuar se Joey ishte fejuar me Daisy. Ai spoiler ishte i gabuar”, ka shkruar ai në një postim në Instagram. “Joey është fejuar me Kelsey A. dhe ka qenë që kur përfunduan xhirimet.”

“Kur m’u prezantuan javën e kaluar informacionet për Joey-n dhe Kelsey-n në të njëjtën shtëpi të fundjavës “Happy Couple”, kuptova se spoileri ishte ndoshta 98% i gabuar”, vazhdoi ai.

Çfarë është finalja e paprecedentë?

Krahas thashethemeve se kë zgjedh Joey në fund, ka pasur edhe spekulime se cila mund të jetë “finalja e paprecedentë”. Reality Steve ndau mendimet e tij në një postim në Instagram të 27 shkurtit. Ai teorizoi se Daisy e kuptoi se Joey do të zgjidhte Kelsin dhe jo atë. Ai tha se Daisy jo vetëm që i tregon Kelsit teorinë e saj, por ajo gjithashtu i thotë Joey se e di që nuk është ajo në ditën e fundit.

Sipas Steve, ndarja midis Daisy dhe Joey nuk ishte e diskutueshme.

“Nuk mund ta di formulimin e saktë të bisedës, por thelbi që mora ishte se ishte një lëshim shumë i hirshëm që ajo të mos zgjidhej,” shkroi ai. “Ajo e di se Xhoi është i dashuruar me Kelsey, i uron lumturi, etj.”

Steve dyshonte se lamtumira e hirshme e Daisy-t do ta bënte atë një mik për Bachelorette nëse ajo dëshiron koncertin. Ai tha se aktualisht nuk e di se kush do të jetë Beqarja e ardhshme.

A është kthyer Daisy me ish-in e saj?

Kohët e fundit, ka pasur zëra se Daisy është rilidhur me ish-in e saj pas xhirimeve, por Steve thotë se nuk është kështu.

“Asnjë e vërtetë për thashethemet që Daisy është kthyer me ish-in e saj”, shkroi ai në postimin e tij të 27 shkurtit.

Duket sikur vendasja e Minesotës është aktualisht beqare dhe shpresojmë se është gati të shoqërohet. Do të donim ta shihnim atë si Beqare.