Gjithçka që dimë për amvise reale të qytetit të Nju Jorkut

Klea

Gjithçka që dimë për amvise reale të qytetit të Nju Jorkut

Për vite me radhë, Amvise reale të qytetit të Nju Jorkut ishte një nga ekskluzivitetet më të mëdha në Bravo. Seriali, ashtu si kushërinjtë e tij, u tregoi shikuesve se si ishte të jetosh në Mollën e Madhe, të punosh, të jesh nënë, ndoshta grua dhe të lundrosh në xhunglën e betonit. OG-të na treguan glamin e Upper East Side dhe si ishte të jesh një grua e botës. Zonjat parakaluan nëpër qytet dhe brenda rrethit të tyre të ngushtë, por mbi të gjitha na dhanë dramën.

Pra, ndjekësit ishin paksa të paqartë kur Bravo njoftoi se RHONY do të rindizej. Pse të ngatërrohesh me diçka që nuk është e prishur, mendova. Por sezoni 14 erdhi i nxehtë, me një grup grash më të reja që jetonin pothuajse në të pesë lagjet. Fatmirësisht, Sai De Silva, Ubah Hassan, Erin Dana Lichy, Jenna Lyons, Jessel Taank dhe Brynn Whitfield ishin mishërimi i Nju Jorkut dhe me të vërtetë bënë drejtësinë e ekskluzivitetit. Pra, çfarë mund të presim nga sezoni 15? Le t'i hedhim një sy.

Kur fillon xhirimet e sezonit 15 të RHONY?

Bravo tashmë po lë të kuptohet se sezoni 15 do të fillojë xhirimet së shpejti, me @queensofbravo që ndan në Instagram se kamerat janë vendosur të rikthehen në fund të muajit. Sezoni 14 i Real Housewives of New York City u shfaq premierë korrikun e kaluar, dhe ndërsa rrjeti zakonisht ndjek të njëjtin orar, unë nuk shoh që fansat të marrin një sezon të 15-të, por këtë verë. Por një supozim i arsimuar do të ishte shtatori më i hershëm. Afati kohor është i mrekullueshëm, sepse ndërsa gjethet ndryshojnë, do të rijetojmë një verë të qytetit të Nju Jorkut.

Kush është në kastin e sezonit 15 të RHONY?

Llogaria e mediave sociale gjithashtu raportoi se i njëjti kast do të rikthehet, por e vetmja që do të mbajë mund të jetë Jenna. Nuk është anormale të kesh një amvise të vetme dhe Xhena ka shumë në pjatën e saj. Nuk mungoi që Jenna ishte roli kryesor i shfaqjes dhe kishte ndikimin më të madh në shfaqje, kështu që nuk do të habitesha nëse do të donte të kthente përsëri mollën e artë, por e gjithë kjo është vetëm spekulim. Por Jenna gjithashtu nuk mori pjesë në BravoCon, e cila mund të jetë karta kryesore telefonike që na duhet për të konfirmuar se ajo po vazhdon. Së bashku me gjashtë origjinalin, dy fytyra të reja janë vendosur të zbukurojnë ekranin.

I vetmi yll i RHONY që konfirmoi zyrtarisht kthimin e saj ishte Brynn. Në janar 2024, ajo shkoi në rrjetet e saj sociale për t'u thënë fansave se do të kthehej. Edhe pse Brynn nuk është e martuar, ajo ishte një pjesë e ndërlikuar e rindezjes. Mendimi im është se ne do të shohim udhëtimin e saj me IVF, pasi Brynn tashmë ndau se fluturoi në Londër për procedurën.

A do të ketë amvise të reja që do t'i bashkohen sezonit 15 të RHONY?

Ka pasur zëra se Racquel Chevremont do të jetë një nga fillestarët. Fillestari i mundshëm është një këshilltar, kurator, koleksionist arti dhe model. Brynn dhe disa nga amvisat e tjera tashmë janë miq me të në Instagram, kështu që shtimi është i besueshëm. Ndjekësit dëgjuan gjithashtu thashetheme se Luann de Lesseps dhe Sonja Morgan do të ktheheshin, por guxoj të them se kjo është shumë për të dëshiruar. Nëse ka ndonjë gjë, zonjave të trashëguara duhet t'u jepet një tjetër këst i spin-off-it të tyre.

Sai po tallet me fansat

Sai ishte polarizues në fillim. Shumë shikues mendonin se ajo nuk ishte vajza më e vërtetë në dhomë. Ajo shpesh ankohej për ushqimin ose mungesën e tij dhe fliste me të dashurin e saj, Brynn. Ajo me të vërtetë e trazoi tenxheren pa asnjë arsye. Por Sai nuk është mbi talljen me veten dhe u sigurua që të ngacmojë ndjekësit në postimin origjinal të thashethemeve, duke shkruar: “Sighhhhhh shpresoj që Sai të mos kthehet.” Natyrisht, ndikuesja e dinte se çfarë po bënte, dhe fansat e morën karremin me një shkrim, “Mbarova me të”. Por Sai vazhdoi të godiste, duke u përgjigjur: “Kështu u bë me të.”

Pra, kush është i emocionuar për sezonin 15? E di që jam!