Gjithçka që dimë amvisat e vërteta të Salt Lake City Sezoni 5

Klea

Gjithçka që dimë amvisat e vërteta të Salt Lake City Sezoni 5

Kushdo tjetër që ende po lëkundet nga Amvise të vërteta të Solt Lake City Sezoni 4? Dy muaj më vonë, dhe unë jam ende këtu jashtë, duke kënduar brenda vetes remikset e mia të “Receipts, Proof, Timeline, Screenshots”, në mënyrë të rastësishme, zakonisht sa herë që dikush guxon të më pyesë. Seriozisht, montazhet e finales, rikthimet, zbulimet dhe pamjet piktoreske të plazhit të gjitha të kombinuara, duke na dhënë nga ana tjetër përsosmërinë kinematografike. Sinqerisht, gjithçka më jep akoma (dhe shpresojmë shumë e shumë të tjerë, sepse nëse jo, atëherë ndoshta kam probleme).

Pra, ku shkon ky serial nga këtu? Për fat të mirë, pasi disa rrjedhje dhe deklarata tashmë kanë filluar të bëjnë xhiron, duket se fjala “lart” mund të jetë përgjigja. Të intriguar? Vazhdoni të lexoni për të mësuar gjithçka që duhet të dini, tani për tani, rreth sezonit 5 të RHOSLC.

Kur do të shfaqet premiera e sezonit 5 të RHOSLC?

Në mënyrë tipike, RHOSLC premierë në shtator. Ndërsa data e pritshme e transmetimit të sezonit 5 nuk është zbuluar ende, ne mund ta përdorim ende këtë model për të na ndihmuar të bëjmë hamendësimin tonë më të mirë të arsimuar, duke na vendosur diku rreth shtatorit 2024. Në thelb, kemi pak kohë. Shpresojmë që vetëm gjëra të mira do t'u vijnë atyre që presin.

Kush po kthehet për sezonin 5 të RHOSLC?

Të parë në udhëtimin e tyre të parë me aktorë, është shumë e qartë se kush është brenda dhe kush është jashtë. Sa për mbajtësit e flokeve të dëborës që kthehen, ne kemi Heather Gay, Whitney Rose, Mary Cosby, Lisa Barlow, Meredith Marks dhe Angie Katsanevas. Në thelb, janë të gjithë. Minus Monica Garcia.

Gjithashtu, është një grua e veshur me një kostum hotdog në këtë rrotull. Nëse ajo nuk është anëtare e kastit, atëherë Bravo, FËNSHKONI ATË. Për të shpjeguar, çdo vit, vajza ime vishet si një hotdog për ngjarjet e saj në shkollë të tetorit, ndërsa të gjitha vajzat e tjera të vogla janë princesha, dhe kjo është e mrekullueshme. Ne meritojmë një kast të rritur plotësisht me këtë nivel zero f*cks të dhëna, por si, në një mënyrë qesharake, në këtë ekskluzivitet shpesh të errët.

Gjithashtu… Milwaukee?

Monica Garcia është jashtë, ndërsa disa fytyra të reja bashkohen

Statusi i ri i Monikës në sezonin 4 nuk e mbajti atë aspak. Në fakt, ajo e mbylli sezonin e saj të parë duke qëndruar pranë Andy Cohen në ribashkim. Kjo është e egër, por e merituar. Pavarësisht nëse e doje apo e urreshe, nuk ka dyshim se historitë e saj e nxitën këtë sezon.

Së pari, ajo zbuloi se kishte pasur një lidhje 18-mujore me “motrën e burrit të saj, burrin e saj”. Por edhe më e madhe se kjo, me sa duket, ajo kishte kohë që shkruante fshehurazi për grupin e saj. Ajo bëri aq mirë para se të punësohej ndonjëherë për të luajtur në këtë serial. E gjithë kjo erdhi në krye në finale, ku Heather e tregoi Monica-n si pas llogarisë së thashethemeve të Real Housewives, Reality Von Tease, dhe i gjithë ferri u shpërnda mes zonjave.

Gjatë ribashkimit të sezonit 4, akuzat e mëtejshme për këtë llogari troll fluturuan më shpejt se T'Challa. Gjatë gjithë kësaj, Monika zotëronte pjesën e saj, kryesisht, por fajësoi edhe prodhimin, që ishte një veprim i keq. Eshtë e panevojshme të thuhet se Monika nuk iu kërkua mbrapsht, megjithatë, është vërejtur se gjërat mund të ndryshojnë në çdo kohë. Pra, kush e zë vendin e saj?

Të pranishëm në festën e Lisa's Galentine's Day këtë vit ishin në fakt 3 fytyra të reja. E para është aktorja Britani Bateman. E dyta është modelja Meili Workman. Dhe së fundi, ne kemi Bronwyn Newport, i cili TË GJITHË – BRONWYN'S MY HOTDOG!

Ne rregull. Jam mirë. Sapo vdiqa për një sekondë pasi pashë rrjetet e saj sociale, duke kuptuar se ajo ishte vajza ime në fjalë. Të lutem mos e lejo të thithë, të lutem mos e lejo të thithë, të lutem mos e lejo të thithë…

Mary Cosby mund të jetë sërish me kohë të plotë

Maria është po aq e çuditshme sa dita është e gjatë. Ajo bën çfarë të dojë, kur të dojë dhe asgjë tjetër. Asaj i mungon edhe një filtër bashkëbisedues, pasi çfarëdo që ajo mendon, ajo thjesht del. Ashtu si kur ajo e pyeti Heatherin: “Çfarë të shtyu ta veshësh atë gjerdan?”

Thënë kështu, Mary është gjithashtu e diskutueshme ndonjëherë. Sidomos kur bëhet fjalë për kishën e saj. Ndërsa ka hapësirë ​​për të gjitha besimet në këtë planet, Maria drejton një kishë që ka qenë duke marrë disa akuza mjaft të mëdha. Brenda, ish-anëtarët e kanë akuzuar Marinë se i ka shtyrë të zbrazin llogaritë e tyre bankare, vetëm për përfitimin e saj financiar.

Meri e mohoi këtë, sigurisht, por disa nga komentet e saj pa ngjyrë kanë qenë pak më të vështira për të që t'i shpëtonte. Të tilla si komentet e saj raciste të bëra ndaj alumit të RHOSLC Jen Shah dhe turpërimi i trupit të saj ndaj Heather. Megjithatë, fjala në këto rrugë me dëborë është se Mary's ka nënshkruar një kontratë për t'u kthyer dhe se ajo do ta bëjë këtë në një rol me kohë të plotë për Sezonin 5.

Sezonin e kaluar, Maria ishte në një rol “mik i”, kështu që unë jam i etur për të parë nëse ky thashethem është i vërtetë. Nëse po, unë jam gjithashtu kurioz se si Maria do të vendosë të prezantojë, apo jo të prezantojë. Në këtë shënim, kudo që e çon Sezoni 5, shpresojmë se një McDonald's do të jetë afër.