Gjërat më të këqija që ka thënë Tom Sandoval për Ariana Madix

Klea

Gjërat më të këqija që ka thënë Tom Sandoval për Ariana Madix

Ka shumë mënyra që Tom Sandoval është anuar në statusin e tij të zuzarit të TV realitetit që nga Scandoval. Nuk janë vetëm paraqitjet e tij të larta në shfaqje të tjera si Forcat Speciale, ose lansimi i një podcast për të qenit një figurë e përqeshur publikisht, ose gjoja duke u përpjekur të vrasë një qen. Që kur lidhja e tij me Rachel Leviss u zbulua, Sandoval ka shfrytëzuar çdo mundësi të mundshme për t’u përplasur Ariana Madixish-partnerja e tij prej nëntë vitesh.

Në këtë pikë, Sandoval ka dhënë kaq shumë intervista kundër Arianës, sa është e vështirë të mbash gjurmët e çdo fyerjeje të tij. Sidomos që kur filloi të dënonte edhe Rashelin. Tani, ne po nxjerrim në pah gjërat më të këqija nga më të këqijat që Sandoval tha për Arianën. Një herë Rregullat e Vanderpompës rikthehet për sezonin 11, ne jemi të sigurt se lista do të zgjasë vetëm.

Nëse mendonit se Sandoval u qetësua pas tetë muajsh Scandoval, mirë, më falni që ju plas flluska. Daljet e tij më të fundit publike, për fat të keq, janë më shumë të njëjta. Për shkak se ky burrë 41-vjeçar ka pjekurinë e një 14-vjeçari, Sandoval e quajti Arianën “fytyrë të ndyrë” në këtë intervistë të Access Hollywood në BravoCon.

Në të njëjtën ngjarje, Sandoval gjithashtu “bënte shaka” duke thënë se Ariana hoqi gjerdanin e tij famëkeq të rrufesë në një sulm të tërbimit. Të lehtësosh dhunën në familje nuk është kurrë, kurrë në rregull. Scheana Shay, e cila u shfajësua për lidhjen me ish të dashurin e saj, pretendon se ajo u përball me Sandoval për këtë diss të Arianës. Dhe se ajo i tha të ndalonte së foluri për Arianën në përgjithësi. Shpresojmë që kjo të jetë e vërtetë, sepse Sandoval duhet ta dëgjojë, por kjo histori mund të jetë thjesht përpjekja e Scheana-s për të shpëtuar fytyrën.

Gjithashtu në BravoCon, Ariana zbuloi se Sandoval nuk ka kërkuar falje për asnjë nga gjërat e tmerrshme që ka thënë për të. Edhe sikur të kishte, fakti që ai nuk mund të ndalojë së thirruri me emra të neveritshëm tregon se ndonjë falje nuk do të ishte e vërtetë.

Para se të transmetohej ribashkimi i sezonit 10 të VPR, Andy Cohen ngacmoi se Sandoval do të ofendonte të gjithë gjininë femërore. Dhe djali, kishte të drejtë!

Kur Ariana tregoi se ata ishin ende intimë mes lidhjes së tij me Rachel, Sandoval u përgjigj: “Po, ajo e mbajti bluzën e saj, ishte shumë nxehtë”.

Të gjithë në ribashkim u neveritën me të drejtë nga komenti. Edhe Lisa Vanderpump për pak kohë e ndaloi mbrojtjen e tij. Sandoval i kërkoi falje… Tom Schwartz-it.

Kjo tashmë është një gjë e rëndë për të thënë për ish të dashurën tuaj, e lëre më për fytyrën e saj dhe në televizion. Por konteksti e bëri atë edhe më keq. Pavarësisht pretendimeve të Tomit se Ariana nuk u hap kurrë para kamerës, ajo ishte gjithmonë shumë e pambrojtur për imazhin e saj të trupit dhe çështjet e intimitetit. Siç shpjegoi ajo në sezonin e 6-të, ato çështje u shkaktuan nga një ish i dashuri i cili bënte komente mizore në çdo hap.

“Kjo quhet Marrja e Përgjegjshmërisë, nënë*ker!”

Për të cituar Lisa Vanderpump, “…apo e quajte atë nënë?”

Tom Sandoval fajëson Arianën për lidhjen e tij

Fox/YouTube

Çfarë ishte kjo për marrjen e përgjegjësisë, Tom?

Për shkak se Kristen Doute e mashtroi, Sandoval ishte në gjendje të shpëtonte duke e fajësuar atë për ndarjen e tyre. Por Ariana nuk është Kristen. Dhe Sandoval ripërdorimi i rreshtave nga tregimi i tij i Sezonit 2 dështoi.

Kjo nuk e ka penguar që të fajësojë Arianën për mashtrimin e tij, gjë që vazhdon ta bëjë edhe sot e kësaj dite. Arsyet që ai përmendi në emision ishin, sinqerisht, qesharake. Ariana nuk bleu stilolapsa dhe bateri! Asaj nuk i pëlqyen pantallonat e tij jeshile me shkëlqim! Ajo nuk donte të shkonte me parashutë ndërsa ishte në kërpudha!

Por, sado qesharake të ishin këto justifikime, ai përdori mizorisht edhe betejat e saj për shëndetin mendor kundër saj. Gjatë gjithë intervistës famëkeqe Howie Mandel, Sandoval u përpoq t’i fajësonte Ariana-s për lidhjen që guxoi të ishte në depresion dhe pikëllim atë verë. Duke marrë parasysh problemet e shëndetit mendor të Sandoval, mungesa e ndjeshmërisë së tij është tronditëse.

Duke e quajtur marrëdhënien e tyre si një “komoditet”

Ndoshta Sandoval dhe Ariana ishin më shumë si shoqe dhome drejt fundit. Dhe ndoshta ata pjesërisht qëndruan së bashku për të qenë një markë. Por mënyra se si Sandoval hodhi poshtë publikisht tërësinë e marrëdhënies së tyre shumë serioze, nëntëvjeçare si “komoditet” dhe “jo dashuri dhe romancë”, ishte mizore. Sidomos pasi ai e tha këtë për një tabloid, një nga mënyrat e shumta që ai e poshtëroi publikisht Arianën. Ajo që i mungonte gjithashtu Sandovalit është se, nëse kjo është e vërtetë, ai është gjithashtu përgjegjës për krijimin e një narrative që sugjeronte të kundërtën. Dhe sigurisht që nuk e justifikonte në asnjë mënyrë lidhjen e tij.

Kristen tregoi se komentet e dërguan Arianën në spirale dhe të qante teksa ajo shikonte nëntë vjet foto, video dhe kujtime që u hodhën poshtë pa zemër. Njerëzit i japin shumë zemër Arianës për ecjen kaq shpejt me Daniel Wai. Por kur Sandoval pretendon se humbi nëntë vjet dhe një hipotekë për diçka që nuk ishte reale, a mund ta fajësoni atë?

Duke e fyer atë si “mace e turpshme”

Sandoval kaloi vite të tëra të marrëdhënies së tyre duke e vendosur Arianën në një piedestal – kujtoni linjën e tij të këndshme “kur kam nevojë për pushime, thjesht shikoj në sytë e Arianës”? Në shenjë të gjërave që do të vinin, ai shpesh lavdëronte Arianën, ndërkohë që ulte ish të dashurën, Kristen. Por edhe para Scandoval, këngëtarja e kopertinës bëri disa komente mjaft të vrazhda.

Një nga flamujt më të mëdhenj të kuq të Sandoval ishte reagimi i tij ndaj librit të koktejit të Arianës. Në vend që të gëzohej për suksesin e saj, xhelozia e Sandovalit e zuri vendin. Ai e pakësoi arritjen e saj dhe karrierën e saj si banakiere. Kur Ariana u mbrojt, ai tha në mënyrë të vrazhdë se karriera e saj ishte dëmtuar nga “një reputacion si Macja e mërzitur”. Në interes të drejtësisë, Ariana u përgjigj duke e quajtur atë një “b*tch”.

Mund të imagjinojmë vetëm se çfarë thotë Sandoval për librin e ri të koktejit të Arianës pas shpine. Dhe për rekord – jo, suksesi i Arianës pas skadovalit nuk bën asnjë nga këto komente të neveritshme dhe thirrje emrash në rregull.