Gizelle Bryant mban zi për babanë e ndjerë në nderimin prekës në Instagram

Klea

Gizelle Bryant mban zi për babanë e ndjerë në nderimin prekës në Instagram

Një humbje vërtet e pashembullt për Gizelle Bryant. Ylli i Real Housewives of Potomac hyri në Instagram të Premten, 28 korrik 2023, për të njoftuar se babai i saj, Curtis Graves, një ish-aktivist për të drejtat civile, kishte vdekur. Ai ishte 84.

Duke postuar një foto me babain e saj dhe tre vajzat e saj Grace, 18, dhe binjakët 17-vjeçarë, Angel dhe Adore, ajo e mbizotëroi atë duke thënë: “Faleminderit që je babai më i mirë që një vajzë e vogël mund të dëshirojë ose të ketë nevojë ndonjëherë. Do me mungosh cdo dite te jetes sime ❤️.”

Gizelle nuk e zbuloi shkakun e vdekjes në atë kohë. Vajza e saj e madhe Grace postoi gjithashtu një homazh për gjyshin e saj të ndjerë me një foto të dyfishtë duke pozuar në diplomimin e saj të shkollës së mesme. Një baba i dashur dhe një gjysh i dashur. U preftë në paqe.

Gizelle ka të dashurat e saj për t’u rikthyer

Megjithëse Gizelle është në mes të zisë për humbjen e babait të saj, ajo po gjen ngushëllim në praninë e kolegëve të saj të RHOP-it dhe miqve të tjerë. Në një video në Instagram të postuar të shtunën, 29 korrik 2023, Gizelle u pa duke darkuar me Robyn Dixon, Ashley Darby, Charrisse Jackson Jordon dhe Mia Thornton.

Zonjat mbështetën shoqen e tyre dhe u panë duke u ngjitur në një pistë të panjohur përkrah kuzhinierit të restorantit. Gizelle tha: “Kur të dashurat të marrin dhe të nxjerrin jashtë për të të bërë të ndihesh më mirë. #LoveTheseLadies #Mirënjohës.”

Babai i Gizelle, Curtis, mund të mos kishte bërë paraqitje të shpeshta në RHOP, por ai kishte një karrierë të vlerësuar ndërsa luftonte për barazinë racore. Ai ishte personi i parë me ngjyrë që punonte në Dhomën e Përfaqësuesve të Teksasit që nga Rindërtimi. Ai gjithashtu punoi me vizionarin Martin Luther King Jr.

Curtis Graves gjithashtu ka një karrierë të gjatë prej tre dekadash në Administratën Kombëtare të Aeronautikës dhe Hapësirës (NASA). Fillimisht ai punoi në Divizionin e Çështjeve Akademike përpara se të bëhej Drejtor për Çështjet Civile.

Gizelle foli me dashuri për të atin dhe karrierën e tij për Bravo në vitin 2020. Ajo tha: “Babai im ishte shumë i përfshirë me lëvizjen e të Drejtave Civile vite më parë në Hjuston. Për vajzat e mia, ky është brezi i tretë. Babai im punonte 60 vjet më parë dhe ai punonte me Martin Luther King-un.”

Curtis Graves, ju përshëndesim për shërbimin tuaj!