Garuesit më të diskutueshëm të Dancing With the Stars ndonjëherë

Klea

Garuesit më të diskutueshëm të Dancing With the Stars ndonjëherë

Seria e konkursit ABC Dancing With the Stars po përgatitet për sezonin 32, dhe pas zbulimit të kastit në fillim të kësaj jave, fansat tashmë nuk janë të kënaqur. Siç rezulton, një nga garuesit e sezonit të ardhshëm ka një histori shqetësuese të akuzave për abuzim në familje. Dhe nuk është hera e parë që kastioni ka çuar në reagime para se të fillonte sezoni. Po shikojmë mbrapa garuesit e famshëm që kanë bërë bujë ndër vite.

Adrian Peterson, Sezoni 32

(ABC/Andrew Eccles)

Pasi në NFL, Adrian Peterson u njoftua për sezonin 32, nuk u desh shumë kohë që akuzat shqetësuese të së kaluarës të rishfaqen.

Në vitin 2014, Adrian u padit për lëndim nga pakujdesia ose nga pakujdesia ndaj djalit të tij 4-vjeçar. Vitin e kaluar, ish-Minnesota Viking dhe gruaja e tij, Ashley Peterson, u hoqën nga një aeroplan në LAX pas një sherri verbal dhe fizik.

Kjo histori e mirë-dokumentuar e abuzimit nuk u pëlqen shikuesve të DWTS. Ka shumë të famshëm që do të donin të konkurronin në serialet hit. Sigurisht, prodhuesit kishin zgjedhur atletët që nuk janë akuzuar për abuzim me fëmijët. Dhe sigurisht që nuk është e drejtë për balerinën pro Britt Stewart.

Mbetet për t’u parë se si do t’i përgjigjet ABC reagimit. Megjithatë, edhe nëse Adriani nuk skualifikohet, ne imagjinojmë se do të eliminohet herët. Tani për tani, akuzat e rishfaqura kanë hequr pak nxehtësinë nga një tjetër konkurrent i diskutueshëm i sezonit 32, Jamie Lynn Spears.

Sean Spicer, Sezoni 28

A duhet të konkurrojnë figurat politike në DWTS? Mësojmë drejt nr. Është shumë përçarës dhe largon atë që e bën shfaqjen kaq argëtuese. Sidomos kur është dikush si Sean Spicer. Hedhja e Sean pas rolit të tij në administratën Trump, ku ai vazhdimisht gënjeu dhe nxirrte retorika të rrezikshme, ishte një veprim konfuz.

Prezantuesi Tom Bergeron foli kundër zgjedhjes së kastit të sezonit 28. Ai bëri bujë për lëshimin e një deklarate në Twitter, duke zbuluar se i këshilloi producentët të mos bënin pjesë të figurave politike duke pasur parasysh klimën aktuale. Me siguri, prezantuesja prej shumë kohësh ka kujtuar edhe polemikat e kaluara të shfaqjes me Tucker Carlson dhe Rick Perry. Mund të jetë ose jo rastësi që Tom nuk u kërkua të kthehej si prezantues për sezonin 29.

Pavarësisht polemikave, si dhe rezultateve të tij vazhdimisht të ulëta, Sean ia doli shumë larg. Përveç përbuzjes së dukshme të Tomit, gjyqtarët gjithashtu nuk i fshehën zhgënjimet e tyre pasi Sean vazhdoi të shpëtonte nga votat e audiencës.

Ryan Lochte, Sezoni 23

TOM BERGERON, CHERYL BURKE, RYAN LOCHTE
(Eric McCandless/Getty Images)

Notari olimpik Ryan Lochte ishte një garues kaq i diskutueshëm saqë protestuesit në fakt e rrëzuan performancën e tij gjatë premierës së sezonit 23. Atleti u hodh menjëherë pas fiaskos ku ai gënjeu se u grabit me armë në Rio gjatë Lojërave Olimpike të 2016-ës. Në fund të fundit, Ryan thjesht nuk ishte aq i suksesshëm në sallën e ballit sa ishte në pishinë.

Olivia Jade, Sezoni 30

Olivia Jade dhe Val Chmerkovskiy Dancing With the Stars
[Photo Credit: ABC/Maarten de Boer]

E mbani mend skandalin e pranimeve në kolegj? Fëmijët e viteve ’90 u habitën kur tezja Becky e Full House, e njohur ndryshe si Lori Loughlin, u akuzua për mashtrim për të futur vajzën e saj, Olivia Jade, në USC.

Megjithëse Olivia Jade kishte sukses të mëparshëm si YouTuber dhe influencuese, kjo e çoi atë në turp. Ajo pak a shumë u bë fytyra e rinisë së privilegjuar. Edhe pse gjyqtarët ishin të impresionuar nga kërcimi i saj, blogerja bukuroshe ishte rregullisht në blloqe të copëtimit. Dhe asaj iu desh t’i përgjigjej thashethemeve të pabaza për lidhjen e saj me partnerin e martuar Val Chmerkovskiy. Ajo nuk arriti në gjysmëfinale, por Olivia ishte krenare për veten për punën e madhe.

Carole Baskin, Sezoni 29

Kelsey McNeal/Getty Images

Gjatë pandemisë, Tiger King i Netflix e pushtoi botën. Nuk ishte për t’u habitur që një anëtar i kastit të dokumentarëve do të shfaqej në DWTS. Por, a e anashkaluan producentët faktin që themeluesja e Big Cat Rescue, Carole Baskin, dyshohej se kishte të bënte me zhdukjen e burrit të saj? Rutinat e vallëzimit të çuditshëm nuk i fituan shikuesit, pasi Carole dhe partneri Pasha Pashkov u eliminuan të dytat.

Jennifer Grey, Sezoni 11

Adam Larkey/Getty Images)

Shumë garues të DWTS janë të diskutueshëm jo për shkak të ndonjë skandali, por për shkak të përvojës së tyre të mëparshme të kërcimit. Për vite me radhë, shikuesit kanë argumentuar se është një avantazh i padrejtë, veçanërisht kur bëhej fjalë për fituesen e sezonit 11, Jennifer Grey, e cila luajti në Dirty Dancing, filmi më i famshëm i kërcimit ndonjëherë.

Megjithatë, reagimi i ashpër nuk i ka penguar producentët që të bëjnë kastin e personazheve të famshëm që u bënë të famshëm për aftësitë e tyre të kërcimit në radhë të parë. Kjo përfshin nënkampionin e sezonit 30, Jojo Siwa dhe fituesin e sezonit 31, Charli D’Amelio.

Idealisht, fituesi i këtij spektakli është një personazh i famshëm që bëhet një balerin i madh gjatë javëve. Është një udhëtim më emocionues në këtë mënyrë. Por a është një zile më e mirë se një e famshme që fiton pavarësisht se ka mbetur një balerin i dobët gjatë gjithë kohës?

Bobby Bones, Sezoni 27

DWTS Bobby Bones
Kelsey McNeal/Getty Images

Prezantuesi i radios Bobby Bones nuk është vetëm një nga konkurrentët më të diskutueshëm. Ai është gjithashtu ndoshta fituesi më i diskutueshëm i Mirrorball Trophy i të gjitha kohërave. Bobby, së bashku me partneren profesioniste Sharna Burgess, dolën në finale pavarësisht se fitoi rezultate të ulëta gjatë gjithë sezonit. Prandaj, fitorja e tij ishte tronditëse për të thënë të paktën.

Fakti që ai fitoi në të vërtetë – dhe se është ende e paqartë se si ndodhi kjo – e bën Bobby-n të dallohet. Vetëm emri i tij është një temë prekëse për fansat e DWTS deri më sot. Reagimi ishte aq i fortë sa Sharna nuk iu kërkua të kthehej sezonin e ardhshëm. Por pavarësisht se fitorja e saj e vetme e trofeut u ndot, Bobby nuk është partneri më i keq i Sharnës.