Garuesit kanë më shumë gjasa të fitojnë Sezonin 2 të Tradhtarëve

Klea

Garuesit kanë më shumë gjasa të fitojnë Sezonin 2 të Tradhtarëve

Sezoni 2 i serialit Peacock Tradhtarët po nxehet me vetëm 14 lojtarë të mbetur. Javën e kaluar, kështjella pretendoi dy besimtarë të tjerë të pafajshëm, Tamra Judge dhe Janelle Pierzina. Ndërsa loja përfundon, është bërë më sfiduese për garuesit që të fshihen nga sytë vigjilentë të shokëve të tyre. Tradhtarët kanë më pak objektiva për të zgjedhur dhe Besnikëve u mbarojnë shanset për të kapur gënjeshtarët mes tyre. Kush do të mbizotërojë në fund? Kemi disa supozime. Ndërsa është ende loja e kujtdo, disa lojtarë po ecin më mirë se të tjerët.

Këtu janë garuesit që mendojmë se kanë më shumë gjasa të fitojnë Sezonin 2 të Tradhtarëve.

Peter Weber (Besnik)

Peter Weber ka qenë një strateg befasues këtë sezon. 32-vjeçarja duket se ka një aftësi për shfaqje konkurruese pavarësisht se vjen nga një shfaqje takimesh. Ai nuk e ka fiksuar ende asnjë nga Tradhtarët, por ne mendojmë se ai ka të gjitha mundësitë për t’i bashkuar.

Ai bën shumë nga strategjitë e tij në prapaskenë brenda qarqeve më të vogla, gjë që do të jetë e dobishme për lojën e tij afatgjatë. Pjetri nuk është shumë i hapur në tryezë, gjë që e ka mbajtur të sigurt nga tradhtarët. Ai gjithashtu duket vërtet i pëlqyer dhe i respektuar në shtëpi. Nëse Piteri ka një gjë kundër tij, është marrëdhënia e tij me Kevin Kreider, të cilin shtëpia duket se e përbuz. Nëse ai mund ta lirojë më shpejt se më vonë, ish-Beqari mund ta lërë kështjellën një burrë më të pasur.

Carsten “Bergie” Bergersen (Besnik)

Mos e nënvlerësoni yllin e Love Island Carsten “Bergie” Bergersen. Ndërsa 24-vjeçari është i ëmbël dhe flet i butë, ai ka atë që duhet për t’ia dalë deri në fund. Ylli i CBS është qartësisht inteligjent. Ai e shpëtoi ditën në Episodin 3 kur ne e kuptuam të vetëm modelin gjatë konkursit të varrezave.

Ai është gjithashtu shumë i pëlqyer, që do të thotë se as Besimtarët dhe as Tradhtarët nuk do të duan ta presin menjëherë. Tradhtarët mund të supozojnë se ai mund të manipulohet lehtësisht, por ne nuk jemi aq të sigurt. Ne mund të shihnim Bergie duke zbuluar identitetin e Tradhtarëve dhe duke e mbajtur atë për vete derisa të jetë e dobishme për lojën e tij.

Sandra Diaz-Twine (Besnik)

Ajo vajzë ka gjithmonë një mënyrë për t’ia dalë deri në fund. Sandra Diaz-Twine fitoi Survivor dy herë, kështu që ajo ka një histori mbresëlënëse. 49-vjeçarja është përshtatur mirë në lojë, duke punuar si me tradhtarët ashtu edhe me besimtarët (e di apo jo). Ndryshe nga disa nga veteranët e tjerë të spektaklit të konkurrencës (po të shikojmë ty, Janelle Pierzina), Sandra ka arritur të qëndrojë nën radar pavarësisht rezymesë së saj.

Parvati Shallow mund të dëshirojë ta heqë atë së shpejti, duke pasur parasysh historinë e tyre, por meqenëse ajo ka zhvilluar një marrëdhënie loje me Dan Gheesling, kjo mund të jetë e ndërlikuar. Nuk do të habiteshim ta shihnim Sandrën në finale.

Phaedra Parks (Tradhtar)

Phaedra Parks po bën një punë të shkëlqyer si tradhtar. Pëlqyeshmëria e saj po e ndihmon të qëndrojë nën radar dhe besnikëria e saj me amvisat po e mban të sigurt gjatë tryezave. Le të jemi të sinqertë, Dan dhe Parvati janë sus. Ne mund të shihnim Fedrën duke i hedhur te ujqërit për të mbajtur aromën e saj.

Ndryshe nga ata, ajo nuk shihet si një organizatore dhe ka shanset më të mira për t’u zbuluar. Dan dhe Parv janë të vetëdijshëm për pozicionin e rehatshëm të Phaedrës në lojë, kështu që ata ka të ngjarë të godasin atë së shpejti.

Megjithatë, fati i saj në lojë nuk varet nga Tradhtarët; varet nga Besimtarët. Edhe nëse Dani dhe Parv e kthejnë atë, a do t’i besojnë Besimtarët? Ndoshta jo. Ajo ka më shumë fuqi brenda atij grupi njerëzish. Ne mendojmë se ajo ka atë që duhet për të qenë tradhtarja e fundit në këmbë.

Parvati Shallow (Tradhtar)

Nuk e quajnë kot Vejusha e Zezë! Parvati është një strateg i shkëlqyer që përdor sharmin e saj për të ecur përpara. Ndonëse javën e kaluar ajo rrëmbeu disa pupla për thirrjen e amvisave, ne nuk mendojmë se loja e saj është dolli. Në Survivor, Parvati përdori aleatët e saj si pengje në një lojë shahu dhe ne nuk dyshojmë se ajo do të jetë në gjendje të ndërtojë rrugën e saj përmes The Traitors. Është në gjakun e saj.

SHIKO TRADHTARET CDO TE ENJTE NË OREN 21 EST ON PALLON.