Garrison Brown vihet në pushim.  Çfarë duhet të dini për funeralin e tij

Klea

Garrison Brown vihet në pushim. Çfarë duhet të dini për funeralin e tij

2010 shfaqi një seri të re në TLC të quajtur Gratë Motra, e cila kishte të bënte me një familje poligame të udhëhequr nga udhëheqësi i saj i patrembur, Kody Brown. Patriarku kishte katër gra dhe 18 fëmijë. Shikuesit shikuan shumë nga fëmijët më të mëdhenj, duke përfshirë Garrison Brown, rriteni në ekranin e vogël. Garrison ishte fëmija i shtatë i Kody dhe përfundimisht u bashkua me Gardën Kombëtare të Nevadës edhe pse në zemër ishte një burrë i ushtrisë. Jo vetëm që ishte përgjegjës për linjën e tij të veshjeve, por kishte një pasion të madh edhe për fotografinë. Fatkeqësisht, Garrison ndërroi jetë në moshën 25-vjeçare.

Funerali

Familja Brown ka qenë goxha e qetë për çdo plan funerali për Garrison, por kushërira e tij Emma Brown zbuloi detaje me një postim në Instagramin e saj. Varrimi u mbajt më 9 mars, vetëm pesë ditë pasi ai vdiq nga një plagë e vetëshkaktuar me armë zjarri. Ema ndau disa foto të kushëririt të saj me një deklaratë të gjatë ku shkruhej: “I dashur Robert, më duhej të vishesha për funeralin tënd sot dhe kjo është gjithçka që do të doja të kishe dëgjuar para se të më duhej të them lamtumirë. ne Të duam ty. Unë nuk kam as një foto tënde pa buzëqeshjen tënde ngjitëse. Nuk e di nëse kam fjalët e duhura për të thënë se do të më mungosh.”

Anëtarët e familjes Brown vazhduan të shkruanin “Do të doja të kisha mundësi të të përqafoja dhe të të tregoja sa shumë ishe i dashur. ti ishe njeri, kishe të meta por asnjëherë nuk dyshova në miqësinë që kishim. Gjithmonë do t’i vlerësoj kohët që kam për të kaluar me ty. ne kishim planifikuar të shkonim në kaq shumë udhëtime me shpinë, por arritëm vetëm në një. Do të më mungojnë shakatë e babait tuaj budallenj, kafeja jonë, darkat që ndamë. herët kur shikonim filma dhe ju gjithmonë më lejoni të vendos maska ​​të çrregullta në të gjithë fytyrat tona. gjithmonë siguroheshe që unë të kisha ngrënë dhe siguroheshe që e dija që mund të flisja gjithmonë me ty. keni qenë një djalë, një vëlla, një ushtar dhe një shok. nëse ka një zot, shpresoj se ai do t’ju japë paqe. Të dua Robert.”

Detajet

Një burim që foli për The US Sun ndau pak informacion se si Browns nderojnë një vdekje në familje. Burimi i familjes vuri në dukje, “Patjetër që do të ketë diçka. Unë thjesht shpresoj që të gjithë të bashkohen dhe ta bëjnë mirë. Ai ishte një fëmijë i madh. Ai ishte një djalë super i lezetshëm, i këndshëm, vërtet i ëmbël. Kur u njoha me të, u njohëm dhe u shoqëruam, gjithmonë argëtoheshim. Ai ishte një njeri i madh dhe ishte vërtet krenar për veten dhe arritjet e tij.”

Edhe pse nuk janë zbuluar detaje se kush mori pjesë, pothuajse të gjithë vëllezërit e motrat e tij dhe bashkëshortët e tyre postuan në lidhje me vdekjen tragjike të Garrison, dhe supozohet se ata ishin të gjithë të pranishëm. Gjithashtu besohet se në krah të Janelle Brown ishin edhe Meri Brown dhe Christine Brown. Edhe pse Kody kishte probleme me fëmijët e tij më të mëdhenj, përfshirë Garrison, të cilat nuk u zgjidhën, pritet që edhe babai i 18-vjeçarëve të jetë i pranishëm. Nuk kishte asnjë lajm për Robyn Brown, por supozoj se edhe pse nuk ishte e pëlqyer, ajo do të kishte treguar respektin e saj.

Vdekja tragjike e Garnizonit

Më 5 mars, Garrison u gjet i vdekur në shtëpinë e tij në Flagstaff, AZ, nga vëllai i tij më i vogël, Gabriel Brown. Shokët e tij të dhomës raportuan se kishin dëgjuar një tingull pop gjatë mbrëmjes, por nuk kishin asnjë arsye për ta kontrolluar atë. U raportua gjithashtu se Janelle ishte e shqetësuar për djalin e saj pasi lexoi një tekst alarmues që me sa duket u ishte dërguar atyre që ndihmuan në drejtimin e Sister Wives. Teksti thuhej: “Dua të të urrej që ndanë kohët e mira. Por nuk mundem. Më mungojnë këto ditë.”

Nëna e gjashtë fëmijëve vuri në dukje se i kishte dërguar mesazh Garrisonit dhe të dy patën një bisedë të shkurtër derisa ai nuk u përgjigj më. Kur Janelle pushoi së dëgjuari, ajo dërgoi djalin tjetër për të kontrolluar vëllain e tij. Mjerisht, atëherë ata gjetën Garrison të vdekur.