Garrison Brown

Klea

Garnizoni i djalit të Janelle dhe Kody Brown, vdiq nga vetëvrasja – Merrni detaje!

Garnizoni i djalit të Janelle dhe Kody Brown, vdiq nga vetëvrasja – Merrni detaje!

Janelle dhe Kody Brown janë të pikëlluar për ndarjen nga jeta të djalit të tyre, Robert Garrison Brown.

Në një deklaratë të përbashkët të përbashkët të shpërndarë në Instagram të martën, më 5 mars, Janelle, 54, së bashku me Kody, 55, shprehën dhimbjen e tyre të thellë:

Kodi dhe jam thellësisht i pikëlluar të njoftoj humbjen e djalit tonë të bukur Robert Garrison Brown. Ai ishte një fener drite për të gjithë ata që kishin kënaqësinë ta njihnin. Mungesa e tij do të krijojë një zbrazëti në jetën tonë aq të madhe sa që na lë pa frymë. Ne kërkojmë me dashamirësi që të respektohet privatësia jonë gjatë kësaj kohe të vështirë dhe ju ftojmë të bashkoheni me ne në përkujtimin e jetës së tij.”

Garrison Brown

Kody Brown ndau gjithashtu një deklaratë shumë të ngjashme me e Janelëssë bashku me të njëjtat fotografi të djalit të tyre të ndjerë, në të njëjtën kohë në rrjetet e tij sociale.

Robyn Brown

Garnizoniemri i plotë i të cilit është Robert Garrison Brown, u zbulua i vdekur në rezidencën e tij në Flagstaff, Arizona, nga një plagë e vetëshkaktuar me armë zjarri të martën, më 5 mars, siç konfirmohet nga Us Weekly. Ai ishte 25 vjeç.

Garrison Brown

Garnizonit vëllai, Gabriel Brown e gjeti trupin e tij pasi hyri në shtëpinë e tyre dhe menjëherë kontaktoi Departamentin e Policisë së Flagstaff. Nuk dyshohet për ndonjë lojë të keqe dhe autoritetet aktualisht po hetojnë atë që besohet të jetë një rast i vetëvrasjes.

Garrison Brown

Janelle dhe Kody Brownpërveç Garnizoni dhe Gabrieli janë prindër të Logan29, Madison27, Hunter26, dhe Savana18. (Janelle përfundoi martesën e saj shpirtërore me Kodi në dhjetor 2022).

Garrison Brown

Garnizoni mori vendimin për t’u zhvendosur në vendin e tij në vitin 2021 pas mosmarrëveshjeve me babanë e tij, Kodinë lidhje me masat e rrepta paraprake për COVID-19 Kodi këmbënguli për familjen e tij të madhe. Tensioni mes Kody dhe djemve të tij Garnizoni dhe Gabrieli u përshkallëzua pasi Kody deklaroi se duhej të kërkonin falje për të rregulluar marrëdhënien e tyre me të.

Janelle Brown

Gabrieli, 22, detajoi marrëdhënien e tyre të tensionuar gjatë sezonit të 18-të të “Sister Wives”, filmuar në fillim të vitit 2022. “Unë dhe Garrison jemi në mosmarrëveshje me babanë tim, sepse kur shprehëm pakënaqësinë tonë se si po shkonin gjërat me COVID, unë u takova vetëm me një mur”, tha Gabriel. “Nuk kishte asnjë linjë dialogu. Mendoj se kjo është ajo që me të vërtetë e krijoi pykën mes nesh.”

Garrison Brown

Gjatë asaj periudhe, Janelle shprehu shqetësimet e saj në lidhje me mirëqenien mendore të Gabrielit dhe Garnizoni.

Gabrieli ndjen gjithçka shumë, shumë thellë. Por ai është gjithashtu fëmija që nuk thotë asgjë,” vuri në dukje ajo në atë kohë. “Dhe Garnizoni thjesht duket i zemëruar ose më i trishtuar, si, ai nuk është aq i lumtur sa ka qenë më parë.”

Garrison Brown

Në një episod të dhjetorit 2023 të Gratë Motra, Janelle zbuloi se nuk kishte pasur “asnjë pajtim” ndërmjet Kodi dhe djemtë e tyre.

Kody Brown

Janelle identifikoi konfliktet familjare si një faktor kyç që çoi në zgjidhjen e martesës së saj me Kodi. e Kodit martesat me Kristina dhe Meri të përfunduar në 2021 dhe 2022, respektivisht. Ai mbetet i martuar me gruan e tij të katërt, Robyn Brown.

“Më duhej të zgjidhja midis të kisha djemtë e mi në shtëpinë time ose të kisha Kody atje.” Janelle të përbashkëta. “Kështu që kur Kodi do të vinte, djemtë do të duhej të ishin jashtë shtëpisë. Do të më duhej të spërkatja gjithçka me Lysol dhe gjëra të tjera, sepse ai kishte shumë frikë se mos e merrte virusin prej tyre. Kështu që u bë vërtet stresues. Dhe më pas evoluoi ngadalë ndërsa ata filluan të zemërohen gjithnjë e më shumë me njëri-tjetrin.”

Robert Garrison Brown

Pavarësisht se ushqen ndjenja zemërimi ndaj Kodimatriarku i familjes rrëfeu shpresën e saj se koha mund të rregullojë përfundimisht marrëdhëniet e prishura midis Kodi dhe djemtë e tij. Në një intervistë të nëntorit 2023 me E! Lajmi, u shpreh ajo, “Unë shpresoj që me kalimin e kohës ai mund të gjejë një marrëdhënie me fëmijët që ai është larguar nga tani.”