Gratë e motrave: Kody Brown pranon se ishte 'i hidhur'

Klea

Garda Kombëtare e Nevadës i bën haraç Garrison Brown

Në një ceremoni në Armaturën e Qarkut Clark të dielën, më 24 mars, Garda Kombëtare e Nevadës nderoi Rreshterin e Shtabit Garrison Brown.

Garnizoni ishte anëtar i Skuadronit të Parë, Kalorësisë 221. Djali i Kody Brown dhe Janelle Brown vdiq në një vetëvrasje të dukshme më 5 mars. Ai ishte 25 vjeç. Duke parë Garrison të rritet nga një adoleshencë në burrëri, shikuesit e Sister Wives ishin gjithashtu të thyer me zemër për vdekjen e tij.

Ndërkohë, në momentin e vdekjes së tij, Kody dhe Janelle lëshuan një deklaratë të përbashkët. “[We] me pikëllim të thellë njoftojmë humbjen e djalit tonë të bukur Robert Garrison Brown”, thanë ata. Më tej, “Ai ishte një pikë e ndritshme në jetën e të gjithë atyre që e njihnin. Humbja e tij do të lërë një vrimë kaq të madhe në jetën tonë, saqë na merr frymën. Ju lutemi të respektoni privatësinë tonë dhe të bashkoheni me ne në nderimin e kujtimit të tij.”

Një nderim i dashur

Përveç kësaj, në faqen e saj zyrtare në Facebook, Garda Kombëtare ndau disa imazhe të ceremonisë dhe një homazh për Garnizonin. Një nga fotot më prekëse ishte e një gardiani duke përshëndetur Janelën teksa i dhuronte asaj një flamur të palosur amerikan. Emocioni në fytyrat e familjarëve të tij është mallëngjyes.

“Brown, një djalë, vëlla, xhaxha dhe mik i dashur, lindi nga Janelle dhe Kody Brown”, thuhej në postim. “[He] ishte fëmija i gjashtë i një familjeje të madhe. Ai ka lënë pas familjen e tij dhe tre macet, Catthew, Patches dhe Zonja Buttons.

Homazh vazhdoi, “I njohur për shpirtin e tij aventuresk, Brown udhëtoi gjerësisht, duke eksploruar vende dhe kontinente të shumta. Ai kishte një pasion për komedinë, mjeshtërinë amatore dhe fotografinë aventureske. Me fotografinë e tij të qiellit të natës duke i prekur veçanërisht ata që e panë atë.”

Krahas fotove të të dashurve të tij, postimi shtoi: “Miqtë dhe familja e Brown e kujtojnë atë për sensin e tij të humorit dhe aftësinë për t'u lidhur me të tjerët. Vdekja e tij ka lënë një boshllëk në zemrat e tyre. Kujtimi i tij shërben si një kujtesë për të çmuar të dashurit dhe për t'i dhënë përparësi dhembshurisë.”

Si përfundim, “I gjithë komuniteti i Gardës Kombëtare të Nevadës ndan dhimbjen e humbjes së Sgt. Robert Garrison Brown. Ne e njohim ndikimin e thellë të mungesës së tij te anëtarët tanë dhe familjen e 221-të të Kalorësisë, të cilët janë thellësisht të prekur nga humbja e shokut të tyre të besuar.”

Nëse ju ose dikush që njihni po shqyrton vetëvrasjen, ju lutemi kontaktoni linjën e vetëvrasjes dhe krizës 988 duke telefonuar 988, shkruani “FORCAT” në linjën e tekstit të krizës në 741741 ose shkoni te 988lifeline.org.

Sister Wives tani po transmetohet në Discovery+, Max dhe disa platforma të tjera.