Garcelle Beauvais thotë se Dorit Kemsley po sillet si një "Karen"

Klea

Garcelle Beauvais thotë se Dorit Kemsley po sillet si një “Karen”

Pas një përballjeje intensive gjatë episodit të fundit të The Real Housewives of Beverly Hills, anëtari i kastit Garcelle Beauvais thirri Dorit Kemsley për “sjelljen e saj të pavetëdijshme Karen”. Dyshja, të cilët janë grindur me njëri-tjetrin për dy sezonet e fundit, patën një debat shpërthyes teksa ishin në shtëpinë e bashkëlojtarit Crystal Kung Minkoff në fillim të sezonit. Gjatë bisedës, Dorit tha se ndjeu se Garcelle po e “sulmonte” – një fjalë që mund të kishte një konotacion racist kur përdoret për gratë e zeza dhe njerëzit me ngjyrë.

Menjëherë pas kësaj, Garcelle u përball me yllin e saj për zgjedhjen e fjalës dhe me sa duket tërhoqi një vijë në rërë. “Fjala ‘sulm’ thjesht më goditi në vendin e gabuar,” tha Garcelle gjatë episodit. “Ka disa fjalë, kur më drejton mua, ka një ndikim krejtësisht të ndryshëm. Duhet të dish se me kë ke të bësh.”

Garcelle vazhdoi: “Janë tre fjalë që nuk u thuani grave të zeza: Nuk thua ‘agresive’, nuk thua ‘sulm’ dhe nuk thua ‘të zemëruar’, sepse kjo është duke na etiketuar. ”

Dorit NUK është e kënaqur me etiketën “Karen” të Garcelle

Kur Dorit dhe Garcelle më në fund patën momentin e tyre, ata nuk humbën kohë duke e lënë të kuptonin se si ndiheshin.

“Ka një model me ty që nuk e di nëse je në dijeni apo jo, por unë do të jem plotësisht i hapur,” i tha Garcelle Dorit. “Më duket sikur dy vite më parë po flisnim për njerëz me ngjyrë. A ka pasur rritje që nga hera e fundit që keni qenë, njerëzit me ngjyrë kanë punuar për ju?”

Pasi dëgjoi komentin e Garcelle për të qenë një “Karen”, Dorit tha se ishte lënduar sepse “kjo akuzë ka shumë implikime”.

“[This is a] Akuzë shumë, shumë e rëndë, e rrezikshme… [and] Nuk ndihem aspak rehat me këtë.”

Uau. Dorit – mentaliteti juaj i viktimizimit është rraskapitës.

Real Housewives of Beverly Hills vazhdon të mërkurën në 8/7c në Bravo.