Gara për të mbijetuar Jeff Waterson Coree Woltering Diskutoni eliminimin

Klea

Gara për të mbijetuar Jeff Waterson Coree Woltering Diskutoni eliminimin

Në episodin e fundit të Gara për të Mbijetuar: Zelanda e Re, ne shikuam vrapuesit të përballen me rrugën e tyre më të egër ende me një prejardhje shpellore dhe një labirint pyjesh me gjemba. Ndihej si karburant makthi, dhe deri në fund të episodit, Ultramaratonët, Donald “Jeff” Waterson dhe Coree Woltering u detyruan të dilnin nga gara.

Kamerat kapën Coree duke marrë një derdhje të keqe në fillim të garës. Ai vazhdoi të lëvizte, por pasi duruan orë e orë të tëra dhimbjesh, ata vendosën se gjëja më e sigurt për të bërë ishte të dilnin nga gara. Arritja në shtëpi në një copë ishte prioriteti i tyre kryesor.

Pas daljes së tyre nga Gara për të Mbijetuar, Ultramaratonistët folën me Reality Tea për kohën e tyre në shfaqje. Ata ndanë një lajm të mirë dhe një lajm të keq. Lajmi i mirë: Coree është mirë sot. Lajmi i keq është se ai pësoi një tronditje nga rënia e tij.

Çfarë ndodhi me Coree on Race to Survive?

Në shfaqje, ne pamë që Coree të pengohej kur të gjithë vrapuesit po mblidheshin te rezervuari i ushqimit në Garën 3. Dukej si shumë kaos dhe gjithçka ndodhi kaq shpejt. Në jetën reale, ndihej e njëjta gjë për Coree.

“Unë mendoj se thjesht po përpiqesha të mos godita nga një tjetër kameraman që po ndiqte një ekip tjetër deri në cache,” shpjegoi Coree. “Mendoj se u ndala në atë mënyrë dhe zbrita poshtë.”

Coree vazhdoi gjatë kursit, por ai tha se dhimbja në kokën e tij vazhdonte të përkeqësohej. Më pas, kalimi në shpellë nuk e bëri atë më të mirë. Dhomat e shpellës jehonë ia intensifikuan dhimbjen e kokës. Më pas, rishfaqja në dritë pasi kaloi gjithë atë kohë në shpellë ishte një recetë për mbingarkesë shqisore.

“Të jesh atje poshtë për sado orë, po e zmadhonte dhimbjen e kokës,” shpjegoi Coree. “Gjithçka po lëndohej aq keq pas kësaj.”

Pasi u larguan nga gara dhe një helikopter i largoi, Coree e gjeti veten duke kaluar mjaft kohë në një spital të Zelandës së Re duke u kontrolluar. Ndoshta pak kohë, sipas tij. Ata përfundimisht e diagnostikuan atë me një tronditje, dhe padyshim, nuk ishte se si ata e imagjinonin përfundimin e garës. Megjithatë, rreshti i argjendtë ishte se ai më në fund arriti të hante ushqim të vërtetë në spital.

“Ndërsa ishim ulur në ER, unë munda të ha sushi dhe një milkshake me luleshtrydhe,” kujton Coree. “Pra, kjo nuk ishte shumë e tmerrshme.”

Në fund, një mjek e diagnostikoi atë me një tronditje dhe i tha të pushonte dhe “përpiquni të mos bëni asgjë stimuluese”. Gara për të mbijetuar nuk ju lejon të bëni asnjërën nga këto gjëra, kështu që ata e dinë se morën vendimin më të mirë për t’u përkulur kur e bënë.

Ribashkimi familjar i Jeff

Jeff Watterson në Garën për të Mbijetuar Zelandën e Re duke folur dhe shprehur me duar

Gjatë gjithë garës, drita udhëzuese e Jeff-it ishte familja e tij. Ai foli në emision se sa e vështirë ishte të ishte larg gruas dhe vajzave për një kohë kaq të gjatë. Të jesh baba nuk ndalet vetëm sepse je në mes të Zelandës së Re dhe duke u zvarritur nëpër një shpellë.

Jeff tregoi se ndërsa ishte duke filmuar shfaqjen, vajzat e tij shkruanin përditësime për atë që po ndodhte në ditët e tyre të përditshme. Kjo do të thoshte se ai kishte shumë punë për të arritur në udhëtimin me aeroplan për në shtëpi. Ai kishte detyra shtëpie, por kur më në fund mbërriti në Shtetet e Bashkuara, ata patën një ribashkim emocional në aeroport.

“Ata më prisnin në aeroport dhe të gjithë kishin shenja,” kujtoi Jeff për mbërritjen e tij vonë natën.

“Të kisha ata atje, duke më pritur me shenja, ishte një gjë mjaft emocionale,” kujtoi Jeff. “Thjesht jam duke i përqafuar për herë të parë dhe duke i parë duke qarë.”

Tani që emisioni po transmetohet, Jeff tha se ai dhe vajzat e tij kanë mbajtur festa në shtëpinë e tyre çdo të hënë në mbrëmje. Pasi kaluan kaq shumë kohë të ndarë, emisioni ka krijuar një mënyrë të re për lidhjen e tyre. Dhe për të qenë të qartë, të gjithë duhet të jenë të heshtur kur babi del në ekran.

Jeff shpjegoi, “Ata janë mësuar që unë të bëj disa gjëra të çmendura, por tani ka një platformë. Ata thonë: “Ky është babai im!”

Manifestimi i një rikthimi të realitetit televiziv

Coree dhe Jeff në garë për të mbijetuar: Zelanda e Re duke ecur poshtë një kodre

Edhe pse Jeff-it i munguan tmerrësisht vajzat e tij gjatë përvojës së tij në Gara për të Mbijetuar, kjo nuk do ta pengonte atë ta bënte atë përsëri. Ai tha se do të bënte “100%” një sezon tjetër të Race to Survive nëse do të kishte mundësi. Kujdes, sezoni 3!

Sigurisht, Coree do të humbiste edhe për një raund tjetër. Ai nuk kishte pse të mendohej dy herë për këtë. Por, ai gjithashtu nuk po e kufizon veten në Gara për të Mbijetuar. Ai është gati të sjellë talentet e tij në shfaqje të tjera të realitetit të konkurrencës.

Coree tha: “Unë absolutisht do ta bëja këtë përsëri, dhe nëse Survivor, Big Brother ose ndonjë nga ato shfaqje të tjera do të dëgjojnë ose shikojnë, unë jam i disponueshëm.”

Ne e mbështesim këtë një mijë për qind. Nëse dikush ka një lidhje në transmetimin e CBS, ju lutemi telefononi Coree. Ultramaratonistët do t’i jepnin kujtdo një vrap për paratë e tyre.

Gara për të mbijetuar: Zelanda e Re vazhdon në Rrjetin USA, të hënën mbrëma në orën 11/10c.