Tre amvise të vërteta të fillestarëve të Nju Xhersit "Testimi" për sezonin 14

Klea

Franshiza të vërteta shtëpiake që meritojnë një rindezje si RHONY

Me rindezjen e suksesshme të Real Housewives të New York City, Bravo ka bërë që fansat të mendojnë se edhe disa qytete të tjera mund të përfitojnë nga një rindezje e mundshme. Është e vështirë të marrësh të gjithë në bord, veçanërisht kur rrjeti ka gjetur një formulë të pagabueshme për të Amvise të vërteta gjate viteve. Por ndonjëherë nevojitet ndryshim. Pavarësisht nëse gratë plaken ose bëhen të palidhura, është e rëndësishme të shihet se çfarë mund të bëjë në të vërtetë një ndryshim për ekskluzivitetet e tjera të dashura të Real Housewives.

Amvisat e vërteta të Atlantës

(Foto nga: Jocelyn Prescod/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Që nga viti 2008, zonjat e ATL-së kanë sjellë çajin e tyre të ëmbël për shikuesit, dhe ato kurrë nuk e kanë kursyer dramën. Kjo deri në sezonin 15. Ekskluziviteti tregoi yje të pasur, afrikano-amerikanë të Real Housewives si NeNe Leaks, Kandi Burruss, Kenya Moore, Cynthia Bailey, Phaedra Parks dhe Porsha Williams teksa lundronin në miqësitë, punën dhe jetën e tyre të dashurisë.

Por pas pak, disa nga sulmuesit kryesorë filluan të largoheshin. Pra, kishte mbetur një vrimë e madhe që rrjeti të përpiqej ta mbushte. Sezoni më i fundit ishte i pakënaqur në rastin më të mirë, duke i shtyrë tifozët të shtyjnë për një rindezje. Suksesi i kastit të parë kryesisht me ngjyrë zë një vend të veçantë në zemrat e shikuesve. Shumica do të donin ta shihnin serialin të kthehet në rrënjët e tij origjinale.

Fjala në rrugë është se Bravo po përpiqet të joshë Porshën me shpresën për t’i dhënë një jetë të re shfaqjes. Ka pasur gjithashtu shqetësime në mesin e kastit aktual, të cilët kanë frikë se pjeshkët e tyre do t’u rrëmbehen nga duart në favor të një grupi më të ri. Por një grup më i ri mund të mos jetë aq i keq për një ide. Gratë e reja mund të tregojnë se si u duket Atlanta e tyre dhe t’i japin një jetë të re serialit.

Shtëpiake të vërteta të Nju Xhersit

Margaret Josephs, Jennifer Fessler
(Foto nga: Eugene Gologursky/Bravo nëpërmjet Getty Images)

E urrej ta pranoj këtë, dhe Zoti më godoftë me një rrufe për të shkuar kundër rrënjëve të mia të Jersey-t, por ekskluziviteti i Real Housewives of New Jersey është i ndenjur. Ajo që dikur ishte një shfaqje me temë familjare është kthyer në një cirk që drejtohet nga drejtuesja e ringut, Teresa Giudice.

Të gjithë, dhe dua të them të gjithë, janë lodhur duke parë grindjen midis Gorgas dhe Giudices duke u zhvilluar. Sa herë mund të shikojnë shikuesit Melissa Gorga duke u përpjekur të jetë personi më i mirë, vetëm për t’u rrëzuar nga OG? Është përtej dhimbjes në këtë pikë.

Sinqerisht, do të doja të shihja gra që janë pa fëmijë, në pjesën më të madhe, duke jetuar jetën e tyre më të mirë duke goditur Garden State Plaza, duke pirë në Black Bear në Hoboken dhe duke përqafuar ëndrrat e tyre periferike në Ridgewood në shtëpinë e tyre të stilit viktorian. Nuk do të dëmtonte të futej një turmë më e re në Garden State. Një kast i ri mund të tregojë se Jersey ka më shumë sesa një mini-rezidencë me pamje nga Rt 17 në Paramus. Dua të shoh se çfarë po bëjnë 30-vjeçarët dhe si po lulëzojnë në gjendjen më të mirë.

Amvisat e vërteta të Beverly Hills

Amvise të vërteta të Beverly Hills
(Foto nga: Nicole Weingart/Bravo/NBCU Photo Bank nëpërmjet Getty Images)

Franshiza 90210 ka nevojë për një ndryshim të vogël për shumë nga të njëjtat arsye si ekskluzivitetet e tjera të Real Housewives. Zonjat na kanë argëtuar për vite me radhë dhe ne i jemi mirënjohës për shërbimin e tyre. Por yjet e Real Housewives of Beverly Hills janë plakur. Pavarësisht se sa botox ose mbushës vendosin, shikuesit më të rinj nuk mund të lidhen me këtë kast aktual. Demografia për Bravo është midis 18-54. Shfaqjet si Summer House dhe Southern Charm tregojnë jetën e të rinjve 30-40 dhe janë bërë klasike të reja të kultit Bravo.

Gratë e Beverly Hills jetojnë një jetë të cilën shumica mund ta ëndërrojnë, e cila përfshin një dollap të mbushur me gjëra të mira të stilistëve, një vendbanim në Las Vegas dhe më shumë para sesa do të dinim se çfarë të bënim. Ka vetëm kaq shumë herë që mund të shikoj Kyle Richards të shqetësohet për kornizën e saj tashmë të hollë dhe Sutton Stracke duke përdorur rrotullën e saj të akullit për rehati. Merrni një kontroll, zonja – ne duam një grup të ri grash.

Personalisht, unë do të jem përgjithmonë një fanse e Real Housewives falë veshjeve të tyre me meme, zënkave të çuditshme dhe dramës së përgjithshme. Ndërsa isha skeptik për rindezjen e RHONY, në fakt më pëlqen dhe ndjej se shumë ekskluzivitete të tjera mund të përfitojnë nga i njëjti ndërrim i fytyrës.