Caitlyn Jenner

Klea

FOTO: Caitlyn Jenner nuk është më transgjinore, kthehet në Bruce përsëri!

FOTO: Caitlyn Jenner nuk është më transgjinore, kthehet në Bruce përsëri!

Caitlyn Jenner së fundmi është parë me një pamje më mashkullore, e veshur me veshje meshkujsh dhe pa grim, duke ndezur thashethemet se ajo mund të rikthehet në identitetin e saj të mëparshëm si Bruce.

Së fundmi, fotot që po qarkullojnë në rrjetet sociale kanë bërë që shumë fansa të spekulojnë për këtë Caitlyn Jenner mund të jetë duke përjetuar një ndryshim zemre në lidhje me identitetin e saj gjinor. Këto imazhe kanë nxitur diskutime mes fansave që mendojnë se Caitlyn-it mund t’i mungojë identiteti i saj i mëparshëm mashkullor. Shikoni më poshtë.

Caitlyn Jenner

Fansat iu përgjigjën shpejt këtyre zhvillimeve, një person shkroi: “Mirë se erdhe, Bruce.”

Dikush tjetër komentoi: “Duket se Caitlyn ka hequr dorë nga grimi dhe takat dhe është përsëri Bruce”. Një person tjetër ndau: “Jo Caitlyn nuk na goditi me UNO Reverse … Bruce u kthye.”

Caitlyn Jenner

Dikush shkroi me shaka: “U rivendos në cilësimet e fabrikës”.

Një tjetër individ ndau këndvështrimin e tyre, “Duket sikur po kthehet te Bruce. Tani Bruce, nuk duhej të pretendoje si një grua transgjinore vetëm për të dalë nga martesa me Krisin! Dua të them, a ishte kaq keq.”

Një person vuri në dukje, “Do të na duhet përsëri çmimi “Gruaja e vitit”… ASAP.”

Caitlyn Jenner

Caitlyn Jenner, i njohur si një nga individët transgjinorë më të njohur në mbarë botën, së fundmi ka bërë deklarata që kanë ngjallur polemika. Në një intervistë në shfaqjen televizive në Mbretërinë e Bashkuar “The Dinosaur Hour” me John Cleese, Caitlyn shprehu pikëpamjet e saj për gratë transgjinore në sportin e grave dhe çështjet aktuale politike.

Caitlyn Jenner

Caitlyn deklaroi se gratë trans nuk janë “gratë të vërteta”. Ajo kritikoi gjithashtu qasjen e Presidentit Joe Biden ndaj sporteve të grave dhe denoncoi ato që ajo i percepton si qëndrime “të zgjuara”. Caitlyn theksoi reagimin e ashpër me të cilin përballet, duke thënë: “Unë shoh se këto ‘gratë trans janë gra të vërteta’. Jo ju nuk jeni. OK, kjo është fundi.” Ajo përmendi gjithashtu marrjen e më shumë kritikave për bindjet e saj republikane sesa për identitetin e saj transgjinor.

Caitlyn Jenner

Caitlyn ka mbajtur gjithashtu një qëndrim kritik kundër asaj që ajo e quan “indoktrinim” të të rinjve në komunitetin transgjinor. Rrjedhimisht, shumë individë brenda komunitetit transgjinor janë distancuar nga Caitlyn duke e perceptuar atë si një kundërshtare të lëvizjes për të drejtat trans.

Caitlyn Jenner

Si një ish-medalist i artë olimpike dhe personalitet i medias, i cili kaloi në 2015, Caitlyn kohët e fundit ka iniciuar Fairness First, një komitet veprimi politik. Kjo organizatë synon të forcojë të drejtat prindërore, duke u fokusuar në edukimin dhe sportin e të rinjve.

Caitlyn Jenner

Në një intervistë për Breitbart, Caitlyni cili kandidoi pa sukses si një kandidat republikan për guvernator të Kalifornisë në vitin 2021, akuzoi demokratët se ishin përgjegjës për “indoktrinimin” e supozuar të të rinjve.

Caitlyn Jenner

e Caitlyn-it udhëtimi nuk ka qenë pa polemika. Në fillim të tranzicionit, ajo dukej indiferente ndaj thirrjes me emrin e saj të mëparshëm dhe ankohej për humbjen e rrethit të saj shoqëror mashkullor. Kritikët, si votuesi i Kalifornisë Kleinbach, kanë theksuar e Caitlyn-it sfond të privilegjuar dhe mungesë të mirëkuptimit në lidhje me sfidat me të cilat përballen trans individët më pak të privilegjuar.

Caitlyn Jenner

e Caitlyn-it mbështetja për Partinë Republikane dhe Donald Trump, pavarësisht qëndrimit të partisë për çështjet trans, ka qenë gjithashtu një pikë grindjeje brenda komunitetit trans. Në një intervistë të vitit 2017 me Seth Meyers, Caitlyn mbrojti bindjet e saj më të gjera politike, duke theksuar mbështetjen e saj për Kushtetutën dhe qeverisjen minimale. Një raport i Politico nga 21 prilli vuri në dukje këtë Caitlyn nuk ka qenë vazhdimisht aktive në votim, duke humbur shumë zgjedhje që nga viti 2000.