Foshnjat e Poshtë Deck

Klea

Foshnjat e Poshtë Deck

Kur Poshtë kuvertës u shfaq premierë në 2013, suksesi i tij pa disa spin-off. Aktualisht një dekadë më vonë, dhjetëra e dhjetëra anëtarë të ekuipazhit kanë shpenzuar kohë në këtë seri. Shumë nga këto ish-jahte tani jetojnë në tokë. Disa prej tyre gjithashtu tani kanë mysafirët e tyre primar me kohë të plotë që jetojnë nën çatitë e tyre.

Ashtu si koncerti i tyre i mëparshëm, këta të ftuar charter kanë nevojë për ushqime të vazhdueshme, pije dhe artikuj të larë me dashuri. Megjithatë, të vetmet këshilla që zakonisht mund të ofrojnë janë buzëqeshjet, përqafimet dhe projektet e artit të kuruara me dashuri nga duar të vogla dhe topolake. Bebe, ne po flasim për foshnjat. Këtu të gjithë foshnjat që kanë lindur pas kohës së prindërve të tyre kaluan në Poshtë Deck.

Hannah Ferrier – Ava Grace Roberts

Koha e Hannah Ferrier-it si shef merak për një kohë të gjatë në Below Deck Mediterranean u ndërpre në sezonin 5 për shkak të historisë së mirënjohur të “ligjit detar”. Pak përpara se të transmetohej episodi i shkarkimit të saj, Hannah njoftoi se ishte në pritje të një fëmije me të dashurin e saj prej kohësh (tani bashkëshortin) Josh. Fëmija i Hanës është foshnja e parë (e njohur) në ekskluzivitetin Below Deck.

Më 26 tetor 2020, Hannah mirëpriti në botë vajzën e saj Ava Grace. “Ajo tashmë është një kërcënim i vogël që ka rrëmbyer zemrat tona përgjithmonë,” shkroi Hannah me shaka në njoftimin e lindjes së Avas. Sa i përket kapitenit Sandy Yawn, Hannah pretendon se ish-shefi i saj zgjati dorën për të dërguar një dhuratë për fëmijën, por Hannah nuk u përgjigj kurrë me adresën e kërkuar.

Dani Soares & Jean-Luc Cerza Lanaux – Lilly Rose

Below Deck Sailing Yacht mban titullin për foshnjën e parë të krijuar ndërsa ekuipazhi ishte ende në kartë. Gjatë sezonit 2, zierja Dani Soares dhe shoqëruesi Jean-Luc Cerza Lanaux u angazhuan në një marrëdhënie romantike që përfshiu pjesën më të madhe të sezonit të tyre. Menjëherë pasi përfunduan xhirimet, Dani zbuloi se ishte shtatzënë.

Për muaj të tërë, të gjithë pyesnin për atësinë e foshnjës së Danit, me shumicën duke supozuar se i ati i saj në transmetim ishte babai. Dani vazhdoi të konfirmonte atësinë e fëmijës së saj gjatë ribashkimit të sezonit 2, por Jean-Luc ende kërkoi një test të atësisë. Dani lindi vajzën e tyre Lilly Rose në maj 2021, pak pasi ribashkimi u regjistrua.

Në vitin 2022, Jean-Luc konfirmoi atë që të gjithë e dinin tashmë. Ai ishte babai i Lilit. Nëse ai ka tentuar ndonjëherë të takojë vajzën e tij të vogël, fatkeqësisht, nuk dihet.

Tiffany Copeland – Amelia Rose Jones

Tiffany Copeland u shfaq si një zierje e tretë në Sezonin 1 të Below Deck Mediterranean. Duke thënë se kjo nuk ishte gjëja e saj, kjo do të ishte hera e parë dhe e fundit që Tiffany punonte si zierje në një jaht.

Pas largimit nga Princesha Jon, Tiffany vazhdoi të martohej me dashurinë e saj të gjatë, Evan Jones. Më 3 korrik 2021, Tiffany lindi vajzën e tyre të çmuar, Amelia Rose Jones.

Alli Dore – Lumi George Thompson

Alli Dore u shfaq në Sezonin 2 të Yacht Sailing Below Deck. Në gusht 2021, Alli dhe i dashuri i saj, Benny Thompson, mirëpritën një djalë, River George Thompson, në botë. Ish-zierja e tretë njoftoi lindjen e djalit të saj në internet, duke thënë: “Ai ka ardhur pak para kohe, por çdo ditë po shkon më mirë. Ne jemi shumë krenarë për njeriun tonë të vogël të fortë.”

Tani në moshën 2-vjeçare, Lumi i Vogël po lulëzon.

Jessica More – Charli Ella

Jessica More u shfaq në Below Deck Mediterranean gjatë sezonit 5 si ushqimi i tretë i Hanës. Dyshja shkuan mirë, ashtu si edhe Jessica dhe Robert Westergaard. Megjithëse këta të dy patën një përplasje të shkurtër gjatë sezonit të tyre të përbashkët, ai nuk është babai i vajzës së vogël të Xhesikës. Kush është, megjithatë, Xhesika po hesht, duke deklaruar vetëm se nuk është një alum Below Deck.

Më 19 tetor 2022, Jessica solli në jetë vajzën e saj, Charli Ella.

Anastasia Surmava – Arabella A. Higginson

Anastasia Surmava ishte një zierje e tretë gjatë Sezonit 4 të Below Deck Mediterranean. Pas kohës së saj në transmetim, Anastasia tregtoi epoletat e saj për një karrierë në tokë. Më 12 korrik 2022, ajo u martua me modelin e saj të fejuar të quajtur Will Higginson (bravo, Anastasia). Më 13 mars 2023, Anastasia solli në jetë vajzën e tyre, Arabella A. Higginson.

Për lindjen dhe lindjen, Anastasia shkroi: “Lindja e saj ishte gjëja më e vështirë që kam bërë ndonjëherë…Trupi im po shërohet me dashurinë dhe mbështetjen e burrit tim të mrekullueshëm, prindërve dhe fisit të miqve”.

Mathew Shea – Noah Marcel Shea

Shefi Mathew Shea nga Sezoni 6 i Below Deck Mediterranean tani është baba. Megjithëse koha e tij në transmetim ishte e mbushur me prishje dhe zhgënjime të shpeshta, jeta e tij pas xhirimeve duket të jetë shumë më e këndshme. Matthew dhe Joanna “Joey” Adams mirëpritën djalin e tyre, Noah Marcel Shea, në botë pikërisht marsin e kaluar 2023.

Kate Chastain – Sullivan Cay

Kate Chastain është alumja më e fundit Below Deck që mirëpret një fëmijë në shtëpinë e saj. Ashtu si Xhesika, ajo ka mbajtur mend se kush është babai, megjithëse e ka bërë të qartë se nuk është shefi i kuzhinës Ben Robinson. Drat. Kate njoftoi lindjen e djalit të saj më 5 maj 2023, duke shkruar, “Hard Launch: Sullivan Cay”.

Duke parë direkt në objektiv vetëm disa orë pas mbërritjes së tij, Sullivan i vogël tashmë ka aftësi të forta selfie të nënave të tij. Shpresojmë se do të shohim më shumë prej tij në serialin e ri spin-off të Kate dhe kapitenit Lee Rosbach, Couch Talk.