Flamujt e Kuq në marrëdhënien e Larsa Pippen dhe Marcus Jordan

Klea

Flamujt e Kuq në marrëdhënien e Larsa Pippen dhe Marcus Jordan

Unë tashmë isha i kujdesshëm Larsa Pippen pasi u afrua kaq shumë me Kardashians. Ju me të vërtetë nuk mund t’u besoni njerëzve që kanë bërë kaq shumë punë… Kështu që kur macja u kthye në Shtëpinë e vërtetë të Miamit me Marcus Jordan, diçka nuk më shkonte mirë. Përpara djalit të Michael Jordan, jeta e Larsës në lidhje ka tërhequr shumë vëmendje edhe pse lista e saj nuk është aq e gjatë. Nëna e katër fëmijëve u takua shkurtimisht me Future, një i martuar me Malik Beasley dhe Scott Disick, por ajo zhyti dhëmbët në Marcus dhe u mbërthye. Në nëntor 2022, dyshja e zyrtarizoi, por thashethemet e fundit të ndarjes së tyre kanë bërë që fansat të rimendojnë dashurinë e tyre për njëri-tjetrin.

Themeli i tyre nuk është i fortë

Kur Larsa dhe Marcus gjetën për herë të parë dashurinë, ajo ishte në një vend mjaft xheloz. Edhe pse kanë një vit që janë bashkë, Marcus dhe Larsa fillimisht e mohuan se ishin në lidhje. Në një intervistë të çuditshme për People, Larsa u pyet se çfarë ia hapi sytë Marcus si kërkues dhe doli se ishte xhelozi. Larsa vuri në dukje “Mendoj se ishte një natë që dolëm dhe aty ishte një vajzë. Ajo po përpiqej të fliste me të, dhe unë po bëhesha xheloze për këtë. Dhe ishte e çuditshme sepse unë nuk jam vërtet personi xheloz, por isha xheloze për situatën dhe kështu atëherë, po mendoja se ndoshta më pëlqen vërtet ai. Ky lloj vulosi marrëveshjen.” Personalisht kjo do të kishte qenë një flamur i madh i kuq për mua sepse del si kontrollues.

Larsa pëlqen të krahasojë burrat e saj

I pëlqen apo jo, Larsa e ka një zakon të keq të flasë për ish-et e saj, por edhe më keq, duke i krahasuar njëri me tjetrin. Nëse do të isha Marcus, kjo do të më kishte fikur menjëherë! Jam i sigurt se ai tashmë krahasohet me babanë e tij kur bëhet fjalë për basketboll, kështu që ai nuk ka nevojë të shqetësohet se do të jetë i shkurtër me të dashurit e saj të kaluar. Lidhja më e gjatë e yllit të Real Housewives of Miami ishte martesa e saj me Scottie Pippen. që ishte 23 vjeç. Gjatë ribashkimit të vitit të kaluar, Larsa i tha Andy Cohen, “Kam qenë e martuar për 23 vjet. Unë gjithmonë kam bërë seks, për shembull, katër herë në natë.” Kur Andi bëri shaka se Marcus kishte “këpucë të mëdha për të mbushur”, Larsa ia ktheu duartrokitje, duke thënë: “Epo, ai ka një këpucë me madhësi 15, kështu që mendoj se është mirë.” I dashur zot nuk është asgjë e shenjtë!?

Larsa gjithashtu ndau mendimet e saj ndërsa fliste për Në podcast me Melissa Gorga se ajo shpesh i krahasonte të dashurit e saj me Scottie, duke theksuar, “Isha e martuar me një djalë vërtet të famshëm që ishte vërtet i lezetshëm; që kishte një trup të mirë; që ishte vërtet i suksesshëm; që më dha katër fëmijë të mrekullueshëm, kështu që ku dreqin do të gjesh një djalë që mund të plotësojë?”

Larsa e do një atlet

Dëgjo, e kuptoj; të gjithë kanë një tip kur kërkojnë dashurinë dhe Larsa thjesht ka dashuri për sportistët. A mund të jetë trupi i tyre apo pagat e tyre të mëdha në NBA – kush e di? Gjëja e çuditshme që më bie në sy është fakti që Larsa dikur u betua të hiqte dorë nga takimet me atletët, por ja ku jemi sërish me një tjetër basketbollist. Në fakt, Larsa ndau dikur me Us Weekly, “Nëse je infermiere dhe ke punuar në spital, ka më shumë gjasa të kesh miq që janë mjekë. Po përpiqem të shmang atletët.”

Ndarja e Soft Launch

Megjithatë, padyshim flamuri më i madh i kuq i të gjithëve është ndarja e fundit e çiftit. Gjatë Super Bowl, të dy Marcus dhe Larsa hoqën miqësi me njëri-tjetrin në rrjetet sociale dhe hoqën fotot e njëri-tjetrit. Por në ditën e Shën Valentinit, çifti u pa duke blerë dy duzina trëndafila dhe Larsa kishte një unazë me diamant të shndritshëm. Sinqerisht, më është goditur nga marrëdhënia e këtij çifti – ZGJIDH NJË LUFTË. Ndarja dukej si një marifet PR, gjë që më shtyn të mendoj: nëse nuk mund të jesh i lumtur me një marrëdhënie normale pa krijuar dramë të panevojshme për veten, a është dashuria e vërtetë? Hidhni peshqirët, djema; ne të gjithë e dimë se Michael do të ishte i emocionuar.