Fituesit dhe Humbësit e Sezonit 8 të Sezonit të Mesdheut poshtë Deck

Klea

Fituesit dhe Humbësit e Sezonit 8 të Sezonit të Mesdheut poshtë Deck

Poshtë Deck Mesdheut Sezoni 8 më në fund ka përfunduar. E them më në fund sepse ky sezon dukej se po zvarritet pa pushim dhe…e kuptoni pikën. Me një brendshme luftarake dhe udhëheqësit e futur në pozicione për të cilat ata mund të mos kishin qenë plotësisht të gatshëm, ndihej e ngathët. Kisha shpresa të mëdha për këtë sezon, por duhet ta pranoj, thjesht nuk ishte i preferuari im.

Me degjo. Në bord kishte disa anëtarë të mëdhenj të ekuipazhit. Thënë kjo, ato toksike lanë në hije shumë skena, duke e bërë këtë sezon të bjerë disi të sheshtë. Seriozisht, një jaht i keq mund të vrasë atmosferën për një ekuipazh të tërë, dhe këtë sezon kishte dy, në të njëjtin departament. Për këtë, ne po e quajmë lopatë një lopatë, duke treguar se cilët anëtarë të ekuipazhit fituan këtë sezon dhe cilët e ndaluan atë nga të qenit një shikim i domosdoshëm në Bravo.

Kapiten Sandy Yawn – Fitues

Kapiteni Sandy Yawn ka luajtur në këtë spin-off të njohur të Below Deck që nga sezoni 2. Në përgjithësi, ajo ka pasur shumë arritje dhe ulje. Megjithatë, kur shikoni pamjen më të madhe, ajo meriton shumë më tepër nga kredia jonë sesa katrahurat tona. Përveç goditjes së bishtit si një grua në një industri të dominuar nga meshkujt, duket sikur ajo po dëgjon edhe kundërshtuesit e saj nga sezonet e kaluara, pasi këto ditë, mikromenaxhimi dhe ndërhyrja e saj është ulur ndjeshëm.

Dua të them, kapiteni Sandy as që e dinte që Luka Brunton dhe Jessika Asai ishin një artikull. Ajo gjithashtu nuk qëndroi pezull mbi kuzhinierin, ose ndonjë nga anëtarët e ekuipazhit për këtë çështje. Ajo u besonte njerëzve që të bënin punën e tyre, dhe kur nuk e bënin, ajo thjesht vendosi ligjin privatisht në kabinën e saj të rrotës. Për këto arsye, ne po i japim kapitenit Sandy një fitore për aftësitë e saj drejtuese në Sezonin 8 të Below Deck Med.

Ruan Irving – Humbësi

Ruan Irving ishte Bosun, megjithatë ai zgjati vetëm një episod. Në thelb, certifikata e tij e Masters Yacht u shënua si e rreme. Prandaj, kapiteni Sandy e shkarkoi atë ndërsa ishte renditur. Më pas, Ruan vendosi të ecte, pasi një vdekje në shtëpi e bëri atë të lodhur nga xhirimet gjithsesi.

Ruan adresoi problemet e tij me dokumentet në internet, duke shpjeguar se ai ishte mashtruar. Nuk arritëm ta shihnim shumë prej tij këtë sezon, kështu që tani do të themi vetëm se Ruani ishte një jaht humbës, pasi ai nuk doli në det as për një çarter të vetëm.

Tumi Mhlongo – Barazim

Isha shumë i emocionuar që Tumi Mhlongo të kalonte nga Below Deck Down Under. Megjithatë, ajo luftoi gjatë sezonit të saj të parë si Shef Stew. Mjerisht, Tumi filloi me këmbën e gabuar dhe ne do të dëshironim që ajo të kishte krijuar opinionet e saj për ekipin e saj, në vend që të dëgjonte Kyle Viljoen, i cili ishte në veshin e saj, duke e vënë atë kundër Natalya Scudder. Nga ana tjetër, Tumi bëri çmos për të komunikuar me Natin sapo gjithçka erdhi në krye, edhe kur duart e Natit fluturonin në fytyrën e saj të lodhur.

Megjithatë, kur Tumi foli një herë duke përdorur duart, Nat nuk e përballoi dot dhe u soll sikur të ishte duke u sulmuar. Ishte e gjitha e vështirë për t’u parë, por ishte gjithashtu një periudhë e madhe mësimi për Tumin. Ajo që ajo meriton tani është një tjetër sezon në të cilin do të provojë veten, dhe ajo që nuk meriton është urrejtja. Për këto arsye, ne po e etiketojmë Tumin si short për Sezonin 8 të BDM.

Jack Luby – Fitues

Mund të punoja së bashku me shefin e kuzhinës Jack Luby gjatë gjithë ditës, pasi ai është qesharak, mendjemprehtë dhe e sheh menjëherë BS në bord. E gjithë kjo është e mrekullueshme, pasi kuzhinierët janë zakonisht ata që shkaktojnë dramën e humorit në Below Deck, duke mos e thirrur atë. Shefi Jack përgatiti gjithashtu ushqime të mahnitshme, duke qeshur lehtësisht me mysafirët e tij të pamundur, si ai që nuk mund t’i hante vezët e saj jashtë. Për këto arsye, Chef Jack ishte një fitues solid i BDM Sezonit 8.

Natalya Scudder dhe Kyle Viljoen – Humbësit

Po i vendos Kyle dhe Nat në të njëjtin seksion, sepse së bashku, ata u kombinuan për të qenë përkufizimi i saktë i punonjësve toksikë. Ata ishin të dy thashetheme, dhe secili manipuloi të vërteta të ndryshme, në mënyrë që të tërhiqte të tjerët në mënyrën e tyre të të menduarit. Luftimet mes këtyre të dyve ishin aq të këqija, sa Nat u largua herët këtë sezon, pasi mes kursimit me Kyle dhe shqetësimit për marrëdhënien e saj të hapur po aq helmuese në tokë, ajo u skuq. I uroj të dyja mirë, por gjithashtu do të isha mirë nëse asnjëri nuk do të kthehej në këtë ekskluzivitet, sepse të dy më humbën këtë sezon në BDM.

Jessika Asai dhe Lily Davison – Fituesit

Jessika dhe Lily Davison përfunduan ekipin e brendshëm. Përveç paaftësisë së Lily për të pastruar një kabinë për pjesën më të madhe të këtij sezoni, të dyja këto gra ishin njerëz të mirë. Asnjëra nuk shkaktoi dramë në bord, dhe të dy ishin në gjendje të rrokulliseshin me grushta sa herë që toksiciteti hynte në departamentin e tyre. Ndonëse asnjëra nuk solli mjaft dramë për të garantuar kthimin e tyre, unë ende po e quaj sezonin 8 të BDM një fitore për rinisjet e tyre.

E gjithë ekipi i kuvertës – Fituesit

Luka, Lara Du Preez, Haleigh Gorman dhe Max Salvador përbënin ekipin e kuvertës. Të gjithë këta anëtarë të ekuipazhit ishin të shkëlqyer. Megjithë dashurinë e Maksit për dremitjen, madje edhe paaftësinë e tij për të dëgjuar herë pas here, komentet e tij jashtë murit, dashuria për një kohë të mirë dhe aftësia e tij për të lëshuar trupin e tij përmes jahtit, të gjitha këto ishin shumë. Edhe mashkulli tjetër i kësaj skuadre, Luka, shkëlqeu si lider, pasi u fut në pozicionin e Bosun për herë të parë në karrierën e tij të jahtit.

Zonjat e këtij ekipi u ngjitën në pjatë disa herë për të përfunduar çdo detyrë që u jepej. Lara madje fitoi një promovim në pozicionin Lead Deckhand. Vërtet, Lara shpëtoi sezonin 8 me etikën e saj të lartë të punës dhe zgjuarsinë histerike. Në thelb, do të doja të shihja ndonjë nga këto deckies të kthehen, pasi ata ishin të gjithë fitues në Below Deck Mediterranean.