Fituesit dhe Humbësit e Sezonit 4 të RHOSLC

Klea

Fituesit dhe Humbësit e Sezonit 4 të RHOSLC

Amvise të vërteta të Solt Lake City Sezoni 4 ka qenë me hapa të mëdhenj mbi sezonin 3. Por kjo nuk do të thotë se është perfekt, ose se çdo mbajtës flok bore merr një 10 nga 10. Tani që sezoni po mbyllet, cilët yje të RHOSLC u dhanë jetë shikuesve? Cilat na dhanë dhimbje koke? Cilët do të mbanin tifozët në karrocën e tyre dhe kush do t’i marrë çizmet? Me fjalë të tjera, këtu janë fituesit dhe humbësit e sezonit 4 të RHOSLC. Paralajmërim—disa nga këto zgjedhje mund të jenë të diskutueshme, kështu që përgatituni për paraqitje të nxehta.

Fitues – Monica Garcia

Shtëpiake të reja duhet të trazojnë gjërat, të shkaktojnë shumë dramë dhe të vendosen si personazhi kryesor. Dhe djalë, a ia doli ndonjëherë Monica Garcia në të gjitha sa më sipër! Monica kishte vëmendjen e fansave sapo doli se ajo ishte denoncuesja që dëshmoi kundër Jen Shahut. Ky ishte vetëm fillimi i zbulimeve të saj tronditëse, duke përfshirë një lidhje 18-mujore me kunatin e saj dhe padinë Beauty Lab.

Monika vazhdoi të jepte gjatë gjithë sezonit. A ka shkuar dikush ndonjëherë me sukses nga këmbët në këmbë me Lisa Barlow si më parë? Kush tjetër nuk mund të dëgjojë përshtypjen e qartë të Lizës së Monikës?

Sigurisht, disa mund të argumentojnë se ajo doli një humbëse sepse ajo ka tjetërsuar çdo anëtar të kastit, me përjashtim të Mary Cosby. Por a nuk tregon kjo vetëm se ajo e bëri punën e saj si zuzar? Për përpjekjet e saj, asaj iu dha karrigia e parë në ribashkimin e sezonit 4. Dhe nëse bashkë-ylltarët e saj e pëlqejnë apo jo, ajo është e qartë se do të rikthehet për sezonin 5.

Fitues – Meredith Marks

Le ta pranojmë, Meredith Marks u çimentua si fituese e sezonit 4 të RHOSLC sapo ajo bërtiti “TI! MUND! LARGOHUNI!” Nuk do ta mendojmë kurrë fjalën “thashetheme” pa dëgjuar shqiptimin e saj të çuditshëm. Sjellja e Meredith-it në udhëtimin e fundit të aktorëve të sezonit ishte gjithashtu ikonike, nga shkrirja e saj e privuar nga vaskë, tek marrja e gëlqeres me një IV në krah, deri tek akuzat e mafias greke të paqartë. Nuk është çudi që ajo ka fansa të famshëm si Sarah Paulson dhe Megan Thee Stallion.

Vizatoni – Heather Gay

Heather Gay pati një sezon më të mirë se vitin e kaluar. Dhe karriera e saj ka arritur lartësi të reja. Por ajo ende nuk e ka rifituar statusin e saj të preferuar nga fansat.

Heather kishte ngritje dhe ulje këtë sezon. E kuptueshme, pavarësisht nga trauma e saj nga kisha mormone, nuk ishte vendi i saj për t’u përballur me Lizën për udhëtimin në mision të djalit Jack Barlow. Është gjithashtu një vështrim i denjë dhe hipokrit sa herë që Heather qortonte dikë për besnikëri ndaj Jen Shahut. Por nga ana tjetër, lojërat e saj në tavolinë nisën disa nga luftimet më të mira të sezonit. Ajo jep rrëfime të shkëlqyera. Ishte gjithashtu kaq e ëmbël – dhe tepër e dhimbshme të dije se çfarë do të vijë më pas – të shikoje Heather duke e llastuar Monikën në ditëlindjen e saj.

Në fund të fundit, është e vështirë të kurorëzosh në mënyrë të qartë Heather një fituese kur ajo urinonte në një furgon me shpejtësi në TV. Mallkuar ato martini ekspres!

Fitues – Lisa Barlow

Lisa Barlow patjetër doli jashtë linjës ndonjëherë këtë sezon. Dhe ishte komike sa lehtë Monika i futej nën lëkurë. Por pa marrë parasysh se çfarë, Baby Gorgeous mbetet një nga amvisat më të këndshme dhe argëtuese. Edhe gjatë shkrirjeve mbi unazën e saj prej 60,000 dollarësh dhe glamin e saj (“Kam glam në Monako! Kam glam në St. Tropez!”), sado të lodhshme. Si zakonisht, ajo kishte etiketën më të mirë të sezonit 4 të RHOSLC.

Gjëja e Lizës është se sapo ajo lëshon rreshta si “Jepini një vajze një kristal dhe gjëja tjetër që dini, ajo mendon se është Dalai Lama” dhe zbulon se ka një ekip të tërë të sigurisë kibernetike, kjo ju bën të harroni për çdo gabim. Dhe ajo ka një sens humori edhe për ato gabime. Baby Gorgeous gjithashtu përmban turma, si kur ajo u ngjit për Monica në Bermuda.

Plus, ajo kishte Whitney Rose dhe Heather duke u grindur për të kur ajo nuk duket veçanërisht e lidhur me asnjërën. Kjo është mjaft ikonë dhe tregon se ajo është ende bleta mbretëreshë.

Humbëse – Whitney Rose

Fillimisht harrova të përfshija Whitney në këtë listë, e cila thotë shumë. Ashtu si kushërira e saj Heather, asaj i pëlqen të luajë si nxitëse dhe më pas të fajësojë të tjerët për atë që filloi. Ky model bëhet i lodhshëm pas një kohe. Unë e urrej të pajtohem me Mary Cosby, por ndonjëherë ajo sillet vërtet si një vajzë e vogël.

Fitues – Angie Katsanevas

Nuk më kujtohet hera e fundit kur baza e fansave u mblodh rreth një amvise sa Angie Katsanevas këtë vit. Në fillim, dukej sikur Angie K do të ishte zuzarja e re. Në vend të kësaj, perëndesha greke rezidente e Salt Lake u bë relievi komik dhe një nga fituesit e Sezonit 4.

Humbëse – Mary Cosby

Po, mashtrimet e Marisë janë qesharake. Por ata gjithashtu plaken, shumë shpejt. Fyerjet e saj të vazhdueshme dhe çfarëdo gjëje të çuditshme që po ndodh me familjen e saj, thjesht nuk janë argëtuese për t’u parë.

Fituesi – Syze dielli gjigante dhe të çuditshme

Kastët e RHOSLC mund të bien dakord të gjithë për një gjë: ata duan një palë syze dielli gjigante. Sinqerisht, ata i veshin këto kaq shpesh, nuanca qesharake mund të jenë gjithashtu fituesi më i madh i sezonit 4 nga të gjithë.

Humbëse – Jen Shah

Na vjen keq, Jen, por ky sezon është shumë mirë pa ty në qendër të vëmendjes. Të paktën ajo po përfiton maksimalisht nga dënimi i saj me burg. Dhe madje duke punuar në një biografi!