Financat e papërgjegjshme të Kyle Richards janë një problem i madh

Klea

Financat e papërgjegjshme të Kyle Richards janë një problem i madh

OG i Amvise të vërteta të Beverly Hills i ka ndërtuar vetes një pasuri të vogël gjatë viteve falë koncerteve të saj të shumta në aktrim. Por Kyle Richards alarmoi fansat gjatë një episodi të fundit kur ajo tregoi se Mauricio Umanksy është përgjegjës për të gjitha financat e saj. Rezulton se Kyle është lloji i gruas që thjesht lexon gjithçka që i shoqi i vë përpara. Po dërgon kambana alarmi. Është në rregull t’i besosh burrit tënd derisa nuk është në rregull t’i besosh burrit tënd. Kemi parë shumë amvisa që bien në të njëjtin grackë. Ka lënë fansat të mendojnë se Kyle duhet të kontrollojë financat e saj – dhe shpejt.

Jam i hutuar se sa budalla duket Kyle për të gjitha paratë. Ajo ka punuar që në moshë të re dhe do të kisha supozuar se mund të kishte kontroll më të mirë mbi pasuritë e saj. Tani, duke thënë këtë, ndoshta Kyle e bën këtë. Por mënyra se si ajo bëri shaka së fundmi për financat e saj e bëri atë të dukej si dikush që nuk është plotësisht i sigurt se si të menaxhojë llogarinë e tyre bankare.

Kyle Love To Shop

Gjatë episodit 11, teksa mbante në dorë fëmijën e saj Birkin rozë, Kyle zbuloi se ajo bën pazar çdo ditë të jetës së saj. Zonjat udhëtuan në Ojai për një terapi shumë të nevojshme me pakicë. Butiku i lezetshëm nuk kishte një shans me Kyle në vërdallë. Kur u pyet për varësinë e saj nga blerja, ajo u përgjigj: “Nuk e di sa shpesh bëj pazar. Sa shpesh blej diçka? Sigurisht, çdo ditë.”

Kyle bëri shaka se ajo mund të gjente diçka kudo ndërsa shfletonte raftet në Ojai. Por më bëri të pyesja veten, a mund t’i përballonte Kyle shfrenimet e saj të përditshme të blerjeve nëse do të ndahej nga Mo dhe do të divorcohej? Kyle u ul në dhomën e rrëfimit të saj, duke bërë shaka se ndonjëherë blen gjëra të mëdha dhe ndonjëherë blen gjëra të vogla. Ylli i Halloween-it vuri në dukje se ajo “mund të bënte blerje në telefonin tim në shtëpi. Ndërsa në shtrat. Blerje nga Interneti. Mobile Mart, ka gjëra atje që më pëlqejnë në të vërtetë.”

Mo mund të mos jetë gjithmonë libri i çeqeve

Prej disa muajsh, ka pasur zëra se Mo dhe Kyle nuk janë në marrëdhëniet më të mira. Përsëri, episodi i fundit tregoi Kyle duke folur për martesën e saj të vështirë. Ajo vuri në dukje se nëse ata nuk mund të kuptojnë se si të komunikojnë, kjo nuk do të zgjasë. Unë jam i shqetësuar se Kyle është mësuar me një jetë ku burri, i njohur si Mo, është në krye të parave. Tani, unë nuk besoj se Kyle është me një kompensim apo ndonjë gjë tjetër, por pyes veten nëse ajo është e përgatitur për një ditë kur Mauricio nuk është afër.

Kyle tregoi se Mauricio bën taksat, paguan hipotekën dhe gjithçka tjetër që vjen me pronësinë e shtëpisë. Jam kurioz të di nëse të dy kanë llogari bankare të ndara apo kanë një të përbashkët. Mo i është përkushtuar foshnjës së tij, The Agency, dhe megjithëse Kyle e mbështeti atë që nga dita e parë, duke e mbështetur atë, unë mund ta shihja atë duke u bërë jashtëzakonisht mbrojtës ndaj biznesit. Pyes veten gjithashtu nëse Mo është lodhur duke u përdorur si një lopë me para.

Kyle duhet të bëjë një plan

Kyle duhet të bëjë një plan financiar në rast se diçka nuk shkon me martesën e saj. Dhe nënshkrimi i “gjërave dhe shpresa për më të mirën” nuk është plani për të cilin po flas. Për shkak se Mo trajton gjithçka në martesën e tyre, Kyle mund të përfundojë i verbër në planin afatgjatë. Ironia e situatës është se nëna e saj, Kathleen Richards, e mësoi atë të mos i besonte kurrë një mashkulli. OG ndau: “Ciniku tek unë është, sikur thjesht ta nënshkruaj jetën time gjatë gjithë jetës. Duke i dhënë gjithçka atij.”

Çifti ndajnë pasuri dhe shtëpi në Encino dhe La Quinta, Kaliforni dhe Aspen, Kolorado, të cilat supozoj se do të ndaheshin nëse divorcoheshin. Por ndoshta ajo që është më shqetësuese për mua është fakti që Big Kathy i inkurajoi të gjitha vajzat e saj të martoheshin me burra të pasur, duke i lënë ato në mëshirën e bashkëshortëve të tyre të pasur. Unë me të vërtetë shpresoj që Kyle të ketë një planifikues të mirë financiar në anën e saj. Ajo do të ketë nevojë nëse gjithçka shkon në jug.