Finalja e sezonit 8 të Summer House ka të bëjë me vajzat që mbështesin vajzat

Klea

Finalja e sezonit 8 të Summer House ka të bëjë me vajzat që mbështesin vajzat

Në vitin 2017, Bravo prezantoi një seri të re në formacionin e saj me instalimin e Shtëpi verore. Në ato vite, fansat shikonin se si marrëdhëniet ndërpersonale të dhomës ishin vënë nën një mikroskop. Askush më shumë se zonjat e strehës së Hamptons. Në veçanti, Lindsay Hubbard shihej si një femër alfa që nuk u jepte një shans fillestarëve. Por, sezoni 8 filloi në një epokë krejt të re. Një me fuqizim femëror, krenari dhe një motërzim që guxoj të them se i ka munguar deri më tani. Kështu, teksa shikoja finalen, nuk munda të mos derdha një lot teksa pashë gratë që mblidheshin së bashku për të mbështetur një bashkëluftëtare të jetës.

Fronti i bashkuar

Edhe pse ne kemi ende ribashkimin për t'u ulur, tani për tani, fansat mund të shijojnë lavdinë që është hyjnore femërore. Shumica prej nesh panë Carl Radke përfundimisht të ndahej me Lindsay. Mbështetja nga dhomat nuk mungoi. Vetëm dy ditë pasi guruja e PR u godit me lajmin shkatërrues, ajo u filmua në banesën e Danielle Olivera. Lindsay ra në krahët e pjesës tjetër të kastit femëror. Secila prej tyre, Ciara Miller, Gabby Prescod, Paige DeSorbo dhe Amanda Batula, u shfaqën edhe pse të gjithë kanë pasur dallimet e tyre me Lindsay në të kaluarën.

Vajzat u mblodhën rreth Lindsay sapo ajo doli nga dera. Shumica prej tyre bënin shaka se nuk e dinin nëse kafeja apo shampanja ishte në rregull. Por ajo që më emocionoi më shumë ishte përqafimi i tyre në grup. Nuk ishte e detyruar apo e penduar, ishte e vërtetë. Ishte e vështirë të shihje Lindsay, zakonisht kaq të ashpër dhe të vështirë, të shpërthyer në një pellg lotësh. Përqafimi në grup i tha të gjitha.

Ishte finalja që tifozët e Bravo e meritonin

Vanderpump Rules na dhanë një sezon të dobët. Nga të gjitha llogaritë, Ariana Madix duhej të ishte mbështjellë edhe nga bashkë-yjet e saj femra (po të shikoj ty, Scheana Shay dhe Lala Kent.) Në vend të kësaj, Ariana u ndez nga gazi dhe bëri të besonte se vetëm disa muaj pas ndarjes së saj, ajo duhet të vazhdojë dhe të ndërveprojë me Tom Sandoval. Megjithatë, këtu në Bregun Lindor, ne e bëjmë atë pak më ndryshe. Duke filluar me kujdesin për miqtë tanë dhe planifikimin e një feste divorci.

Summer House na lejoi të futeshim në ndjenjat tona. Në këtë moment, Lindsay ishte e lirë ta linte të ruhej. Ajo lejoi pjesën tjetër të vajzave të saj, të cilat nuk i ka përqafuar gjithmonë, të shohin se edhe ajo mund të qante me lot të vërtetë. Ndoshta gjëja më ironike në të gjithë skenën ishte se gjatë gjithë sezonit, Carl është ankuar për mungesën e “butësisë” së saj, por këtu ishte në të gjithë lavdinë e saj.

Nuk kishte “të thashë kështu”

Edhe kur Danielle u pyet për komentet e saj në sezonin 7 në lidhje me Lindsay dhe Carl që lëviznin shumë shpejt, themeluesi i aplikacionit Donne refuzoi t'ia fërkonte hundën shoqes së saj. Danielle ishte deri tani më kritikja e marrëdhënies së çiftit. Dhe kjo i kushtoi asaj një miqësi të gjatë me pronarin e Hubb House. Në vend të kësaj, secila prej këtyre zonjave krijoi një hapësirë ​​shumë të nevojshme të sigurt për Lindsay për t'u hapur. Në vend që të fliste negativisht për ndarjen, çdo bashkë-yll vuri në dukje se sa ishte e rëndësishme që Lindsay të vinte nevojat dhe lumturinë e saj në radhë të parë.

Ndjenja e shoqërimit midis grave të Shtëpisë Verore ishte një frymë e tillë e ajrit të pastër dhe një kontrast i fortë me atë që jepte VPR. Edhe pse të dy ndarjet ishin shumë publike, mënyra se si secili kast e trajtoi pasojat ishte si vaj dhe uthull. Një ndryshim kryesor është se si kasti i Shtëpisë Verore e bëri të qartë se ata ishin atje për të mbështetur mikun e tyre dhe jo për të filmuar pamjet për shfaqjen. Edhe Kyle Cooke u takua me Carl për ta ngushëlluar atë në kohën e tij të nevojës.

Vanderpump Rules e bëri atë në lidhje me pozicionin e tyre në shfaqje dhe një rrogë. Zemra që femrat treguan për Lindsay-in bëri jehonë te shikuesit. Ajo la një gjurmë në zemrat tona. Guxoj të them se kjo skenë do të hyjë në librat e historisë Bravo si një mësim se si do të thotë miqësia e vërtetë veçanërisht në fushën e realitetit televiziv. Nuk mund të mos pyesja veten nëse dashuria e vërtetë e Lindsay-t ishin vajzat dhe jo Karli.

Transmetoni sezonet e mëparshme të Summer House on Peacock.