Finalet më tronditëse të Kombit Bachelor

Klea

Finalet më tronditëse të Kombit Bachelor

Bachelor dhe Bachelorette Kombi ka parë disa sezone mjaft të çmendura gjatë gjithë viteve. Ndërsa shumë stinë kanë pasur përfundime tradicionale, të tjerat janë përfunduar në mënyra më të pazakonta. Këto pesë sezone Bachelor dhe Bachelorette patën finale krejtësisht të paprecedentë, që na lanë vërtet të tronditur.

Fundi i Joey Graziadeit ishte i pari

Joey Graziadei mori fundin e përrallës së tij kur u fejua me Kelsey Anderson, edhe pse udhëtimi atje ishte interesant. Pas takimit të saj të fundit me Joey, nënkampionia Daisy Kent kishte një ndjenjë të fortë se ajo nuk do të ishte zgjedhja e tij përfundimtare.

Më pas Daisy vendosi të bënte diçka që nuk ishte bërë kurrë më parë në historinë e Bachelor. Ajo shkoi për të vizituar Kelsey dhe i tha asaj se kishte dyshime se ku qëndronte me Xhoin. Në çdo sezon tjetër, drejtuesit kanë qëndruar rreptësisht të ndara pas ceremonisë së trëndafilave të javës së suitës fantazi.

Në një moment të paprecedentë, Daisy dhe Kelsey shkuan së bashku drejt propozimit. Dejzi shkoi të fliste fillimisht me Xhoin, ku ajo i tha se e dinte që ai nuk po zgjidhte atë. Pas një lamtumire emocionale me Daisy, Joey u ul në një gju dhe i propozoi Kelsey-t. Sezoni i Joey-t përfundimisht pati një fund të lumtur, duke bërë gjithashtu historinë e Bachelor Nation.

Historitë e dashurisë së Gabby dhe Rachel kishin një fund të trishtuar

Sezoni Bachelorette i Rachel Recchia dhe Gabby Windey pati shumë të para. Sezoni i 19-të ishte hera e parë që dy kryesues ndanë një sezon të tërë, gjë që doli të ishte një sfidë. Në fillim të sezonit, Rachel dhe Gabby luftuan për të krijuar marrëdhënie pasi disa nga burrat nuk ishin të sigurt se kë donin të ndiqnin. Më në fund, ata morën vendimin për t'i ndarë burrat në dy grupe, në mënyrë që të mos kishte asnjë mbivendosje.

Në fund të sezonit, Rasheli u fejua me Tino Francon. Pasi mori përshtypjen e parë të rritjes së Rachel, Tino kishte qenë një kryesues gjatë gjithë sezonit. Fatkeqësisht, pasi këpuca filloi të transmetohej, Rasheli mësoi se Tino e kishte tradhtuar dhe puthi një vajzë tjetër. Gjatë After The Final Rose, Rachel njoftoi se ajo dhe Tino që atëherë ishin ndarë.

Gabby, nga ana tjetër, u fejua me Erich Schwer gjatë finales. Ndërsa ata ishin ende bashkë gjatë After The Final Rose, ata njoftuan ndarjen e tyre disa muaj më vonë. Ndërsa Rachel dhe Gabby mund të mos kenë gjetur dashurinë në The Bachelorette, ata sigurisht gjetën miqësi të përjetshme!

Sezoni i Clayton Echard pati një përfundim tronditës

Clayton Echard zbriti si një zuzar në historinë e Bachelor për mënyrën se si ai i trajtoi gjërat me tre gratë e tij të fundit. Gjatë javës së suitave fantazi, Clayton dërgoi Susie Evans në shtëpi pasi ajo shprehu shqetësimin se ai ishte intime me gra të tjera. Susie pranoi se do të ishte e vështirë për të të shkonte përpara nëse Clayton do të kishte fjetur me dikë tjetër, gjë që ai kishte.

Në “ceremoninë e trëndafilave nga ferri”, Clayton iu afrua Rachel dhe Gabby për të fjetur me të dy. Ai gjithashtu deklaroi se ishte i dashuruar me të dy dhe u tha atyre se Susie kishte shkuar në shtëpi. Pas një nate të gjatë, Rachel dhe Gabby më në fund pranuan trëndafila nga Clayton. Megjithatë, të nesërmen ai vendosi të ndahej me të dy pasi kuptoi se Susie ishte ajo që donte.

Ndërsa Susie pranoi t'i jepte Clayton një tjetër mundësi, ajo më vonë u nda përsëri me të përpara se ai të mund t'i propozonte. Të dy Clayton dhe Susie u larguan nga sezoni single, megjithëse kjo nuk zgjati shumë. Në After The Final Rose, Clayton dhe Susie njoftuan se ishin rindezur dhe tani po takoheshin. Megjithatë, që nga sot, Clayton dhe Susie janë ndarë. Sezoni i Clayton ishte kudo, por askush nuk e pa këtë fund që po vinte.

Përfundimi i Peter Weber ishte një karakter i çuditshëm

Peter Weber pati një tjetër fund tronditës të rrugëtimit të tij Bachelor, të cilin askush nuk mund ta parashikonte. Gjatë gjithë sezonit, Peter krijoi marrëdhënie të forta me Madison Prewett dhe Hannah Ann Sluss. Megjithatë, pasi luftoi me faktin se Peter kishte qenë intim me gra të tjera, Madison u nda me të.

Në këtë pikë, Hannah Ann ishte e vetmja grua e mbetur. Pjetri i propozoi asaj dhe të dy u fejuan. Megjithatë, gjatë After The Final Rose, u zbulua se Peter i kishte dhënë fund gjërat me të menjëherë pas kësaj. Peter kishte ende ndjenja për Madison dhe donte të shihte nëse ajo do t'i jepte atij një shans të dytë.

Ndërsa Peter dhe Madison u ribashkuan për pak kohë dhe patën një lidhje, ajo nuk zgjati shumë. Të nesërmen pas The Final Rose, Peter dhe Madison njoftuan se po shkonin në rrugë të ndara. Kjo ishte një tronditje e madhe, pasi erdhi më pak se 24 orë pas daljes së tyre të parë publike si çift.